Všechny články Novinky Recenze Testy

Výsledky hledání článků

Lamborghini Sian může být vaše – V měřítku 1:8

Plnit si sny je důležité. Mnoho z nás si před spaním představuje svou garáž, která je přeplněná veterány i moderními vozy. Pokud ale mezi vašimi hypersporty snů nechybí ani nejnovější počin italské automobilky Lamborghini, můžete si nyní udělat radost. A navíc si to auto dokonce můžete postavit sami!

30. 5. 2020 - garaz.cz


Obytný vůz Scania – Když si nemůžete dovolit kompromisy

Tohle je úplně jiná liga obytných vozů – na zakázku postavený dům na kolech nabízí totiž několik ložnic, kompletní koupelnu, a dokonce i garáž s dílnou. S něčím takovým se dá cestovat po světě skutečně na úrovni a v plném luxusu plnohodnotného vlastního obydlí. Ačkoliv nevyjde to zrovna lacino.

30. 5. 2020 - garaz.cz


Slavné konstrukce: Neobyčejný příběh Lotusu Elise

Existují auta, která navrhne počítačový program na základě přesně definovaných parametrů. Modulární koncepce bývají sdílené. Inženýři se postarají o kýžené jízdní vlastnosti i bezpečnost, se kterou projdou náročnými bariérovými zkouškami. Pak přijdou na řadu pánové v kravatách z finančního oddělení a dají inženýrům nelidský úkol – konstrukci patřičně zlevnit. U Lotusu se ale automobil stavěl vždycky spíš jako perfektní hračka pro řidiče.

30. 5. 2020 - garaz.cz


Investice snů? Tohle Ferrari F40 s nájezdem 309 km!

Co si budeme povídat – Ferrari F40 netřeba dlouze představovat. V automobilové historii jde o takovou ikonu, že i naprostý automobilový analfabet o něm někdy alespoň slyšel. Jejich ceny dnes šplhají téměř do stratosféry – a bude hůř. F40 je relativně mladý veterán, a tak není důvod, proč by jejich hodnota měla klesat, ba naopak. Bohužel ne všechny kusy se dodnes dochovaly, a proto jsou všechny přeživší velmi dobře střeženy a majitelé se jich jen neradi zbavují. Ovšem dnešek je výjimkou.

30. 5. 2020 - garaz.cz


Koncernové plug-in hybridy měly problémy v losím testu

Plug-in hybridní kombíky Škoda Superb iV a Volkswagen Passat GTE pohořely v losím testu. Problémy měly vozy hlavně ve vyšších rychlostech, kdy se jim nebezpečně roztančila zadní část. Nejde však o takovou tragédi, jakou předvedl třeba Jeep.

29. 5. 2020 - garaz.cz


Seat Leon 1,5 TSI – stále pravá volba nadšených řidičů

Ve velké a šťastné koncernové rodině stál Seat Leon vždy věrně po boku Volkswagenu Golf, Škody Octavia a Audi A3. Zatímco Golf byl usedlou životní jistotou, Octavia volbou praktických spořílků a A3 lákadlem pro bohatší vrstvy, Leon se prezentoval jako dynamická a svěží alternativa. Potvrdí tento statut i novinková čtvrtá generace?

29. 5. 2020 - garaz.cz


Dáváte svým autům jména? Třetina Britů prý ano

V našich končinách to pravděpodobně nebude úplně běžný fenomén, ale přesto se ta otázka přímo nabízí: Proč někteří z nás dáváme svým autům jména? A když, tak z jakého důvodu? Že nám něco (případně někoho) připomínají, že vystihují určitou vlastnost auta, nebo snad, že k nim ten název zkrátka a dobře „sedí“? Jako čtenáři Garáže jistě víte, že v dnešní době jsou auta mnohem víc než jen dostavníkem pro přepravu z bodu A do bodu B. Jsou symbolem společenského postavení, ztělesňují zálibu k dané zemi (což je velmi patrné zejména u italských vozů) nebo se k dané značce respektive modelu váže naše citová vazba z dětství.

29. 5. 2020 - garaz.cz


Daniel Abt podváděl ve virtuálním závodě Formule E

Nekončící koronavirová krize kompletně zničila pečlivě připravený kalendář závodění – auta jsou v garážích, okruhy zejí prázdnotou a závodníci sedí nečinně doma. Organizátoři rychle vymysleli náhradu v podobě závodění na simulátorech, aby se fanoušci ani jezdci nenudili. Ukázalo se však, že i to má svá úskalí a nekalému podvodu není snadné zabránit.

29. 5. 2020 - garaz.cz


Mercedes omladil třídu E kupé i kabrio, včetně AMG verze

Ze Stuttgartu přijíždí další omlazení třídy E. Po letošním faceliftu verze sedan přichází na řadu kupé a kabriolet. Na vnějším designu ale změny budete hledat lupou, více se změnil vnitřek vozu a úprav se dočkaly i nabízené motorizace. Venku je také ostrá verze AMG E53.

29. 5. 2020 - garaz.cz


Toyota MR2 versus Mazda MX-5: Kámoši jak hrom

Automobilová historie zažila spoustu řevnivosti a soupeření, ale mnohokrát se potkali tak vyrovnaní silní soupeři, že si šli přímo po krku. A to tak ostře, že by to zahanbilo i slavné bitky fanoušků Sparty a Slavie. V sedmém dílu se podíváme na zápas okouzlujících strojů: Mazda MX-5 a Toyota MR2. Tato auta jsou jako z animáku, kde měl myšák Jerry kocoura Toma vážně rád. A Tom zase Jerryho. Proto se rádi škádlili. A japonské sporťáky nejsou jiné.

29. 5. 2020 - garaz.cz