Všechny články Novinky Recenze Testy

Výsledky hledání článků

Fiat Uno Turbo i. e. – Tehdy bylo přeplňování skvělé

Ostrý model Fiatu Uno dostal název Turbo i. e., protože byl na své přeplňování patřičně pyšný. Ono tehdy slovo Turbo bylo populární a pyšnila se jím jen ta auta, ve kterých si řidiči plnili své sny. Zkratka i. e. znamená Injection Electronic, tedy elektronické vstřikování. To bylo ve své době poměrně přelomové, a tak se jím Fiat řádně chlubil a tento nápis najdete na autě všude. I Honza si s Unem Turbo jeden takový sen splnil a užívá si ho dodnes.

4. 7. 2020 - garaz.cz


Motocyklové legendy ožívají v Hořicích

Podobné místo, které by věnovalo takovou poctu motocyklovému závodění na přírodních okruzích, v Česku nenajdete. Museum Czech Road Racing ve východočeských Hořicích dále schraňuje motocykly slavných závodníků, ale i kombinézy, přilby nebo jiné pamětihodnosti. Zveme vás do archivů jednostopého motorsportu, kde ožívají legendy.

4. 7. 2020 - garaz.cz


Test Velorexu a jak se vyhnout D1 – Tento týden v Garáži

Svět se mění neuvěřitelně rychle a je těžké s ním držet tempo – proto vám každý týden v sobotu ráno přehledně shrneme všechny důležité novinky na jednom místě, aby vám žádná neutekla. Jste připraveni? Pohodlně se usaďte a jdeme se do toho pustit!

4. 7. 2020 - garaz.cz


Ford GT40 Roadster je jediný svého druhu a čeká ho aukce

Pokud na našich stránkách někomu chyběl nějaký ten sběratelský „špek“, nějaká veteránská rarita, pak to rovnou napravíme. Tento konkrétní Ford GT40 je tak výjimečný a tak ojedinělý, že jde dost možná o nejvzácnější sportovní Ford dvacátého století – nebo přinejmenším jeho druhé poloviny. Je z roku 1965 a má snad všechny atributy, které by legendární a jen stěží docenitelný veterán měl mít, a to je hlučný atmosférický osmiválec, závodní historii a v očích sběratelů snad to nejdůležitější – extrémní vzácnost.

4. 7. 2020 - garaz.cz


Test ojetiny Peugeot Partner/Citroën Berlingo: Všeumělové

Dostupných a hlavně opravdu prostorných a spolehlivých MPV je málo. Osobní verze kompaktní dodávky je ale zajímavá alternativa, pokud prostě potřebujete přepravní kapacitu a nejde vám zas až tolik o dynamiku a styl.

3. 7. 2020 - garaz.cz


Nástupce Defenderu není od Land Roveru: Ineos Grenadier

Nezávislá britská firma Ineos představila zcela nový nekompromisní offroad, který svým designem, koncepcí i přístupem připomíná nedávno zesnulý LR Defender. Fanoušci jásají, ale je pro takové auto na dnešním sofistikovaném trhu ještě vůbec místo?

3. 7. 2020 - garaz.cz


Tom Cruise je lepším řidičem, než byste si mohli asi myslet

Důvodů, proč psát o Tomovi Cruisovi, je víc než jen to, že dnes slaví 57. narozeniny. Ať je to jeho sbírka aut či motocyklů, nadšení pro motorsport, fakt, že si většinu kaskadérských scén natáčí sám, jeho láska k létání nebo fakt, že Bugatti nechce, aby ještě někdy řídil jejich auto.

3. 7. 2020 - garaz.cz


Povinná výbava v zahraničí: Tohle všechno musíte mít v autě!

Rozhodli jste se, že vám domovina pro letošek stačit nebude a vyrážíte autem na dovolenou do zahraničí? Pak si určitě zkontrolujte, zdali vám v autě nic nechybí. Povinná výbava se totiž v jednotlivých zemích Evropy liší a je zbytečné riskovat někdy i pěkně mastnou pokutu.

3. 7. 2020 - garaz.cz


110 let italské krásy: Alfa Romeo slaví jubileum (díl druhý)

Slavná automobilka z Lombardie zrychlí tep každému správnému automobilovému fanouškovi. A děje se tak už několikátou generaci po sobě. Alfisté se na silnici vzájemně zdraví, věk ani tvar karoserie vaší Alfy nehraje roli. Každá Alfa Romeo má v sobě cosi neodolatelného. Na proporčně dokonalý design by se dalo dívat celé hodiny, ale vy chcete především otočit klíčkem ve spínačce, oživit sportovní srdce Alfy Romeo a řídit. Přinášíme vám druhý díl historie této italské značky, která slaví 110 let od svého založení.

3. 7. 2020 - garaz.cz


Jak se rodí Hyundai i30? Pojďte s námi do Nošovic

Výrobní závod automobilky Hyundai v Nošovicích hraje strategickou roli v globálním automobilovém průmyslu. Vždyť se zde denně narodí okolo 1 400 aut, která putují do více než 70 zemí světa. Nás však zajímal proces výroby nejprodávanějšího vozu značky v Česku, modelu i30. A tak jsme nafasovali pracovní oděv, brýle a vyrazili na exkurzi do fabriky. Pojďte s námi také, zveme vás.

3. 7. 2020 - garaz.cz