Všechny články Novinky Recenze Testy

Výsledky hledání článků

Kde hledat ty nejatraktivnější sporťáky? Přece v Rijádu!

Ve dnech 21. až 26. listopadu se v Rijádu, hlavním městě Saúdské Arábie, bude úplně poprvé pořádat přehlídka vozů. Vzhledem k tomu, jaké tato země nacházející se na Arabském poloostrově vlastní ropné i jiné zdroje bohatství, dá se čekat, že půjde o hodně opulentní přehlídku vzácných vozů všelijakých značek.

18. 11. 2019 - garaz.cz


Ford Mustang Mach-E – známé jméno, zcela nové pojetí

Ještě nedávno byl trh elektromobilů pole neorané, nyní se však rychle plní silnou konkurencí, mezi kterou už zase začíná být nelehké se prosadit. Ford tak pro svůj první pokus vsadil na inspiraci nejznámějším modelem a převedl ho do nového tisíciletí.

18. 11. 2019 - garaz.cz


Finalisté Auta roku v ČR, pražští blbci, Ferrari Roma

Další GARÁŽoviny jsou zde a s nimi rovněž italská kupé s osmiválcem. Jedno zbrusu nové, druhé již dost letité, které se s námi loučí. Brali byste raději Ferrari Roma, anebo Maserati Granturismo? Představíme si také finalisty letošního Auta Roku 2020 v ČR a dozvíte se, proč jich je 6 místo předpokládaných pěti. V okénku do minulosti nakoukneme do 30. let, kdy jedním z nejluxusnějších aut byl Cord 812. Vy si nyní můžete jeden koupit, a to navíc ve speciální verzi. A blbci na konec jsou tentokrát někteří pražští zastupitelé, kteří cíleně zavřeli obě strany Vltavy pro automobilový provoz, čímž způsobili obrovské zácpy na objízdných trasách. Sami si přitom tohle opatření nelogicky pochvalují.

18. 11. 2019 - garaz.cz


Audi SQ8 TDI quattro – pohodlné, rychlé a okázalé

„Haló haló, my bychom chtěli hodně velké prémiové SUV, které by vypadalo sportovně, draze a arogantně, bylo našlapané technologiemi až po strop, a místo jízdy v terénu aby jezdilo po silnici rychle a úsporně,“ vymysleli si tentokrát Mach se Šebestovou. „Ale jistě, to není žádný problém,“ ozvalo se z kouzelného utrženého sluchátka, na jehož druhém konci tentokrát nebylo BMW ani Mercedes, ale Audi.

18. 11. 2019 - garaz.cz


10 kontroverzních automobilů moderních dějin

Každý člověk má trochu jiné automobilové chutě, ale velmi často se výrobcům podaří uvést na trh model, který se líbí skoro všem. Takové auto většinou trhá prodejní žebříčky a generuje značný zisk. Ale co protipól tohoto trendu? Co když se auto nelíbí? Znamená to snad, že se nebude prodávat? Máme pro vás výběr 10 kontroverzních aut novodobých dějin.

18. 11. 2019 - garaz.cz


Nová evropská gigatovárna Tesly vyroste v Německu

Sotva se uklidnily rozbouřené vody kolem náběhu výroby a výstupní kvality Modelu 3 v domácí americké továrně, Tesla už naplno roztáčí kola další expanze. Po nedávno otevřené továrně v Šanghaji postaví další továrnu v kontinentální Evropě. Po dlouhých námluvách se vítězem stalo Německo, továrna tak vyroste kousek od Berlína.

18. 11. 2019 - garaz.cz


Poslední nalepování aneb Vše o dálničních známkách 2020

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i doba pořizování dálniční známky na další kalendářní rok. Ačkoliv s letošní známkou můžete v klidu brázdit tuzemské dálnice až do konce ledna, mnozí chtějí dálniční známku například nadělit někomu z blízkých pod stromeček, a proto je dobré zjistit si k tomu základní informace. Takže, tady jsou!

18. 11. 2019 - garaz.cz


Le Mans 1953 – Jak to bylo s výhrou opilého pilota?

Určitě si tu historku pamatujete z Top Gearu i vy. Ale nekecal nám tehdy Jeremy trochu? – vážně jeden z nejtěžších závodů na světě vyhrál namol opilý jezdec, který si navíc po celou dobu ještě udržoval hladinku? Pojďme se na ten slavný příběh britského motorismu podívat.

18. 11. 2019 - garaz.cz


Škoda Superb Scout: Místo obleku sportovní bunda

Můžete namítnout, že jde vlastně jen o pár plastů... Jenže Superbu to v nich fakt sluší. S velmi dobrou výbavou a tichým a výkonným motorem je to auto, kterému se dá vytknout máloco. Přesto jsem pár slabších míst našel...

17. 11. 2019 - garaz.cz


McLaren Elva – 399 kusů, 40 milionů a žádná střecha!

Novým přírůstkem klanu „Ultimate Series“ v rodu automobilky McLaren je vůz, který vypadá jako závodní vůz ze zlaté éry motorsportu, jenž se takzvaně „vrátil z budoucnosti“. Moderní Elva evidentně vzdává hold svým závodním předkům ze 60. let, je však patrné, že ani v nejmenším nezapomíná být moderní McLaren. Jinými slovy, pořád je až „po strop“ napěchovaný technologiemi, je silně orientován na řidiče, a je drtivě rychlý.

17. 11. 2019 - garaz.cz