Všechny články Novinky Recenze Testy

Výsledky hledání článků

Adria Coral XL Axess 670 SP – tak trochu jiný test

Tento týden vybočíme z řady nejen testovaným autem, ale i samotným stylem testu. Je spíchnutý narychlo, na koleně, doslova v polních podmínkách. Nebo vlastně spíš pouštních. Věřím, že vás i tak bude bavit.

19. 1. 2020 - garaz.cz


Pokud se Alonso vrátí na Dakar, tak jedině pro vítězství

První ročník Dakar Rallye v Saúdské Arábii, první ročník Dakar Rallye pro dvojnásobného šampiona formule 1 i 24h LeMans či 24h v Daytoně. Nakonec dojel 13. ale sebevědomí mu rozhodně nechybí. Stal se nejlepším nováčkem a říká: „Pokud se na Dakar vrátím, tak pro vítězství!“

19. 1. 2020 - garaz.cz


Lada Nataša – Když je ruské auto cool!

Našli jsme vážně hodně cool verzi jinak poměrně obyčejné Lady Samara. Tenhle dobový sovětský konkurent naší Škody Favorit je jedněmi chválen a druhými zatracován. Charisma mu ale scházelo skoro vždy. To se ovšem o otevřené Nataše říct nedá, ta je vážně stylová.

19. 1. 2020 - garaz.cz


Úplně první Dodge Viper bez střechy se prodal za miliony

Dnes už jde sice o sporťák, který odpočívá v automobilovém důchodu, ale díky svému desetiválci se vryl do motoristické historie. Úplně první sériový Dodge Viper RT/10 bez střechy z roku 1992 byl dlouhou dobu ve sbírce úspěšného manažera Chrysleru a letos v lednu se vydražil v aukci. Nový majitel si sice pořídil zajímavý kousek, ale cena je šílená. Zaplatili byste tolik peněz za legendární zmiji?

19. 1. 2020 - garaz.cz


Ojetina Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm: Radost z pohybu

Nikdy jsem se tak moc těšil na svezení v ojetém naftovém sedanu jako nyní. Věřte, že i mezi typickými manažerskými auty jsou velké rozdíly. Alfa Romeo Giulia je velmi osobitá. Zákazníkům se nabízí už čtvrtým rokem a spolu s praktičtějším SUV Stelvio drží tradiční italskou značku nad vodou. Jak funguje Giulia po téměř čtyřech letech provozu?

18. 1. 2020 - garaz.cz


Jak se žije novinářům na Dakaru?

Létáte vrtulníkem nad tratí, takže máte naprostý přehled o veškerém dění, závodníci si s vámi vždycky ochotně povídají, spíte pohodlně v luxusních motorhomech a ve volném dni výlet třeba vyrazíte na výlet do dun v buginách. Myslíte si, že si novináři na Dakaru žijí jako prasata v žitě? Tak to pro vás máme velké překvapení.

18. 1. 2020 - garaz.cz


Máte rádi unikátní youngtimery? Udělejte si výlet do Paříže!

Co si budeme povídat – trh s ojetými vozy je obrovský. A nejen to, poslední dobou se také těší velké oblibě veterány, historické vozy, staré sporťáky… no zkrátka klasická auta. Auta, kde najdete velmi málo elektroniky, a tak je řidič stále ještě zcela nedílnou součástí procesu.

18. 1. 2020 - garaz.cz


Nejprodávanější čtyřkolky v Česku za loňský rok

Pohon všech čtyř kol dnes nenabízí jen off-roady nebo SUV, ale také dodávky nebo i cenově dostupné automobily. Ponořili jsme se do statistik Svazu dovozců automobilů a máme pro vás 15 nejprodávanějších osobních i užitkových vozidel s pohonem 4 x 4 za rok 2019.

18. 1. 2020 - garaz.cz


Méně výkonu, méně hmotnosti. Toyota Supra dostane čtyřválec

Toyota Supra bude v Evropě nově k mání také se čtyřválcovým přeplňovaným dvoulitrem. Ten sice nabídne méně koní i newtonmetrů ve srovnání s původním třílitrovým šestiválcem, ale bude lehčí a vůz ve finále levnější. Půjde o stejně dobré auto jako dosud, nebo mu čtyřválec ublíží?

17. 1. 2020 - garaz.cz


Škoda Octavia se začíná prodávat také jako liftback

Čtvrtá generace Octavie se poprvé v historii modelu začala prodávat nejdříve v praktičtější karosářské variantě kombi, s mírným zpožděním nyní přichází na trh také elegantnější liftback. Její ceny se nebudou nejspíš nijak lišit od kombi, dealeři již nyní přijímají objednávky, první auta budou mít na showroomech na konci ledna.

17. 1. 2020 - garaz.cz