Všechny články Novinky Recenze Testy

Výsledky hledání článků

GARÁŽoviny #127: Vietnamské luxusní auto a nové BMW M3

Další Garážoviny jsou zde a s nimi tentokrát nálož zbrusu nových vozů. Protože nyní, na podzim, se představuje nejvíce novinek. Zásadní pro svět sportovních vozů je příchod další generace BMW M3 a M4, což jsou vozy, které přinášejí kontroverzní design i docela zajímavou techniku. Dále se představilo vietnamské luxusní SUV VinFast President, nechybí SUV-kupé pro masy Renault Arkana, stejně jako elektrický sourozenec Škody Kodiaq, Volkswagen ID.4. Tesla pak zaperlila s novinkou v podobě auta, které má být nejrychlejším produkčním vozem na světě. Je to však pouze lákadlo na investory, nebo reálná věc? To uvidíte v nových Garážovinách!

28. 9. 2020 - garaz.cz


Prodloužený Rolls-Royce Ghost – zase o kus dál

Komu by náhodou „běžný“ Ghost nestačil, ale obrovitý Phantom by už na něj byl příliš okázalý, pro toho tu bude Ghost Extended. Tedy prodloužená verze, nabízející více prostoru na zadních sedadlech. A co si budeme povídat, u vozů této kategorie jde o místo vzadu až v první řadě…

28. 9. 2020 - garaz.cz


Hyundai i30 N vs. rallye auto – Porazí amatér závodníka?

Hyundai i30 N Performance je velmi schopný 275koňový vůz pro každodenní potřeby, ale dokáže s amatérem za volantem porazit 175koňový rallye speciál Hyundai Coupé řízený talentovaným závodníkem? Oprášili jsme královéhradecký okruh Czechring, označili trať, nainstalovali časomíru a postavili se na start. Zvítězíme?

28. 9. 2020 - garaz.cz


Jak ekologicky vyhnat kunu z auta?

S příchodem chladného počasí se k teplému motoru schovávají kuny. Jak hlodavce, kteří koušou kabely, ekologicky vyhnat? Vyzkoušejte zdarma na 90 dní akustické plašiče.

28. 9. 2020 - garaz.cz


V hlavní roli Studebaker: Sbírka úžasných aut pana Mitosinky

Automobilové značky vznikají a zanikají a mezi tím vším přicházejí na trh auta, která jen tak na ulici nepotkáte. Americká automobilka Studebaker měla zajímavý osud a za svůj docela krátký život dokázala představit světu velmi zajímavé stroje. Jistý pan Dennis Mitosinka z Kalifornie vozy značky Studebaker sbíral. A nejen je. V jeho poetickém muzeu ve městě Santa Anna v Kalifornii naleznete skvosty, které jinde na světě jistě neuvidíte.

28. 9. 2020 - garaz.cz


Lancia S4 Stradale – Milion dolarů za legendu

Za posledních třicet let se Lancia hodně změnila. Od automobilky vyrábějící šarmantní auta pro manažery a zabijácké střely pro všechny fanoušky rychlosti se propracovala k výrobě jednoho jediného modelu. A co si budeme povídat, Lancia Ypsilon není ani šarmantní, ani rychlá. Je čas na vzpomínky.

28. 9. 2020 - garaz.cz


Land Rover Defender – Úplně znova od nuly

Jeho předchůdce byl legenda, tohle je ale auto z naprosto jiného těsta. Má vůbec šanci se svému předchůdci vyrovnat? Je špatně, že je luxusnější a spoléhá na armádu elektronických pomocníků?

27. 9. 2020 - garaz.cz


Seat Ibiza Cupra R – Splašený žluťák pro nadšence

Jestli máte rádi koncern Volkswagen, určitě vás někdy zajímaly i sportovní Seaty Cupra. Svezení s těmi staršími se mi ovšem až do letoška vyhýbalo, ale konečně se na mne usmálo štěstí. Vyzkoušet si mohu Seat Ibiza Cupra R.

27. 9. 2020 - garaz.cz


Tesla oznámila příchod levného elektromobilu i hypersportu

Tesla tento týden na akci nazvané Battery Day oznámila vývoj nového cenově dostupné automobilu, zároveň ale potvrdila příchod hypersportovní verze Model S Plaid, která by měla být nejrychlejším autem na Severní smyčce.

27. 9. 2020 - garaz.cz


Budoucnost Le Mans? Hybridní placatá hyperauta!

Kam bude směřovat slavný vytrvalostní závod Le Mans a zejména jeho nejvyšší kategorie prototypů LMP1? To je otázka, kterou si teď jistě pokládá řada fanoušků legendárního klání. Je totiž docela dobře možné, že současná nejvyšší třída LMP1 (Le Mans Prototype) bude dříve nebo později minulostí a nahradí ji připravovaná a rozvíjející se kategorie LMH neboli „Le Mans Hypercar“.

27. 9. 2020 - garaz.cz