Všechny články Novinky Recenze Testy

Výsledky hledání článků

Co obnáší výměna oleje u Bugatti Veyron? V servisu stojí statisíce korun

Když chcete vyměnit olej u běžného auta, zvednete ho, povolíte šroub a olej vyteče. Když to chcete udělat u veyronu, musíte rozebrat půlku auta a vytáhnout celkem šestnáct výpustných šroubů. Není divu, že Bugatti účtuje za výměnu statisíce.

21. 7. 2018 - novinky.cz


V Číně je neuvěřitelných 487 výrobců elektrických aut

Čínská vláda štědře dotuje spoustu programů pro snížení emisí dopravy. Mezi nimi je hlavně podpora elektrických vozidel a jejich výrobců. A tak s přispěním státních peněz rostou výrobci jako houby po dešti.

21. 7. 2018 - novinky.cz


Hyundai připravil sportovní paket pro i30, v Česku se prodávat nebude

Hyundai začne pro svůj model i30 nabízet optický paket N Line. V nabídce bude pro dva nejvýkonnější motory v nabídce, odlišovat se bude zejména sportovními detaily na designu karoserie.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Lucemburská policie koupila dvě tesly. V malé zemi není dojezd problém

V rámci plánu nahradit 10 procent státních aut elektromobily dostala lucemburská dopravní policie dvě nové Tesly Model S. Policisté prý při patrolách denně najedou asi 200 km, takže zhruba čtyřsetkilometrový dojezd vozů má bohatě stačit.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Ferrari si nechává patentovat čtyřválcový motor s elektrickým turbem

Automobilka Ferrari podala k Evropskému patentovému úřadu žádost o patent turbodmychadla, kde turbína vyrábí elektřinu z energie výfukových plynů a kompresor stlačuje nasávaný vzduch. Údajně by to mohla být indicie, že Ferrari pracuje na nástupci modelu Dino.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Koňská dávka testosteronu. Octavia RS má po úpravě 301 koní

Dvoulitrový motor TSI o výkonu 245 koní je to nejvýkonnější, co můžete mít v sériové octavii. Pokud chcete více, musíte sáhnout po službách externích firem, které se zabývají tuningem. Octavii RS pak umí vyladit třeba na 301 koní. Jak jezdí, jsme zjišťovali během týdenního testu.

20. 7. 2018 - novinky.cz


V USA se rozhořel spor, zda na silnice mohou neekologická nákladní auta

V době, kdy v USA nastupují velmi drakonické emisní předpisy a i nákladní automobily se připravují na příchod elektřiny, se zdá zpráva o povolení k reinkarnaci starých smradlavých motorů z tahačů jako z jiného světa.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Nejsilnější Renault Mégane jede až 260 km/h

Značka Renault tradičně nabízí velmi silný a rychlý model Mégane R.S., který pak ještě vylepší verzí s přídomkem Trophy. A právě tahle verze je opravdovou lahůdkou, která nadchne už jen tím, že má 300 koní.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Machrovat se nevyplácí. Účastník milionářské rally prošlápl čelní sklo lamborghini

Zcela zbytečně vyskočil účastník Forza Rally na čelní sklo svého Lamborghini Huracán - a prošlápl ho. Co víc, velkou hlavu si z toho nedělal. Podle autoservisů je v takovém případě prasknutí skla normální, nemuselo mít žádné předchozí poškození.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Polovina českých řidičů měla za posledních pět let defekt pneumatiky

Každý druhý český řidič měl za posledních pět let u automobilu defekt pneumatiky, vyplývá z mezinárodního průzkumu společnosti Nokian. Necelých devět procent dotazovaných mělo dokonce za toto období tři a více problémů s pneumatikami.

20. 7. 2018 - novinky.cz