5 nejprodávanějších značek bazarových aut

Komerční článek - Zatímco první místo drží, již od otevření prvního autobazaru u nás, tuzemská Škodovka, o další pozice naopak trvale zuří lítý boj. Kvalitních „ojetin“, kde bychom se navíc vešli do nejžádanější cenové relace do 200.000,- Kč, je na trhu poskrovnu. Nejvíce se prodávají značky a konkrétní modely, které se těší pověsti spolehlivých partnerů po dlouhá léta, lidově řečeno „držáků“.

Propagace značky Auto ESA.
Autohit.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

  1. Škoda

Vozy tuzemské výroby stále patří mezi nejprodávanější auta u nás – každoročně brázdí naše vozovky na 50 000 nových osobních automobilů této značky, což představuje téměř polovinu všech prodaných aut. Není proto divu, že největší zájem je také o přeprodej ojetých vozů této značky. Dalším pádným argumentem je příznivá cena povinného ručení, především u starších modelů Fabie a Octavie. Zde se dostanete i pod 2 000,- Kč ročně.

Zajímavost: Do žebříčku top 10 nejprodávanějších bazarových vozů za loňský rok se celkem 5x dostaly modely Škoda – 1. je Octavia, 2. Fabia, 4. Superb, 5. Yeti a 6. Roomster.

skoda

  1. Ford

Podle aktuální nabídky prvního certifikovaného autobazaru u nás – Auto ESA, je druhým nejprodávanějším výrobcem Ford. Počet právě nabízených modelů je ale v poměru ke Škodovce jen poloviční. Zájemci mohou vybírat zhruba z 300 modelů užitkových i osobních automobilů. Výhodou této filiálky z Oxfordu je pověst spolehlivosti, čemuž odpovídá i schopnost vozů déle si udržet svou cenu. Pěkné Mondeo z roku 2008 seženete od 225 000,- Kč.

  1. Volkswagen

Také tato značka, tentokráte původem z Německa, se u nás těší dobré pověsti, a to zejména díky jednomu modelu osobního vozu – Golfu. O nadčasovosti tohoto auta svědčí i fakt, že aktuálně na trh přichází už jeho 7. generace! Dalším plusem je široká paleta motorů. Mínusem může být vyšší cena, ale ze zkušeností prodejců Auto ESA , i samotného Volkswagenu, vyplývá, že právě díky vyšší ceně se daří této firmě vyvarovat chyb konkurence. Golfu loni patřila 7. příčka v prodeji bazarových vozů.

  1. Peugeot

Vozů tohoto francouzského výrobce najdete v aktuální nabídce AutoESA něco přes stovku. Dobře se prodávají především užitkové vozy této značky. Výhodou Peugeotů je, kromě slušné kvality, také poměrně nízká cena všech ojetých modelů. Pěknou 308 či 407 z roku 2009 seženete již od 150 000,- Kč.

  1. Citroen

O další příčky v počtu prodávaných ojetých vozů se přetahují Opel, Hyundai a Citroen. Aktuálně je v prodeji z těchto 3 značek nejvíce francouzských Citroenů, jejichž hlavní devízou je opět příznivá cena. 5 let staré Picasso se silným motorem 2.0 HDi lze sehnat již od 175 000,- Kč.

Vydáno: 29. 03. 2013

Autor: Palečková Alena (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Škoda Fabia bazar