Audi A3 1.4 TFSI Ambition: Lehký formát

Pokud bychom hodnotili pouze vzhled, tak nová A3 nenabízí oproti předchůdci mnoho navíc. Přitom je to však zcela jiné, lehčí a lepší auto.

Na první pohled se nová A3 zdá být poměrně malým autem a podobně působí i při jízdě. Přitom je ve všech směrech větší než předchůdce, pouze další z variací na úspěšný design vozů Audi ji opticky zmenšuje. A o 80 kg nižší hmotnost jí dodává lehkonohé, až zábavné chování v zatáčkách.

 Automobily Audi A3 1.4 TFSI Ambition
Střídmý interiér s minimalistickou palubní deskou je plusem A3.

Že u Audi začali přemýšlet jinak, zjistíte rovněž v interiéru. Palubní deska jde proti proudu a místo masivních plastových ploch sází na střídmost a téměř miniaturní středový panel. Interiér tak působí nebývale vzdušně. Přidejte k tomu vynikající, nízko ukotvená sedadla, skvělý volant a máte velmi příjemné místo k cestování.

A s A3 budete cestovat překvapivě rádi. Míra hluku, ať už aerodynamického či od podvozku nebo motoru, je minimální. Není proto problém jen tak plout stovky kilometrů. Navíc podvozek nebývale dobře kombinuje komfort s ovladatelností, a to až do takové míry, že je jízda pohodlnější než ve větší A4. Přitom díky nízké hmotnosti pouhých 1175 kg je A3 v zatáčkách nebývale hbitá a dá se příjemně ovládat plynem.

 Automobily Audi A3 1.4 TFSI Ambition
Zavazadlový prostor má objem 365 litrů, což není nejvíce, ale stačí to.

Motor mnoho charakteru nenabízí, dá se s ním ale jezdit se spotřebou pod šest litrů a na auto stačí. Jízdu vám ve výsledku budou znepříjemňovat jen dvě věci - elektrický posilovač řízení, který je v přímce vypnutý a při mírném zatočení nestíhá naběhnout, takže řízení má odpor, jenž najednou povolí, a vůz cukne, a pomyšlení na cenu.

Cena
A3 1.4 TFSI Ambition: 559 900 Kč
Testovaný vůz: 800 482 Kč

 Automobily Audi A3 1.4 TFSI Ambition
Podvozek kombinuje na Audi až nečekaný jízdní komfort s hbitostí a minimem náklonů. Jízda je zábavnější než u předchůdce.


Vydáno: 15. 02. 2013

Autor: Ondřej Chamilla (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Audi A3 bazar