BMW 330d Touring Sport Line: To chceš

Mnichovský ideál? Má mít šestiválec, pohon zadních kol a sportovní jízdní vlastnosti. A když má i slušný kufr, není to na škodu.

Z nové řady 3 mám po testech různých verzí stále ještě rozporuplné pocity, ale model 330d Touring mě uchvátil. V dnešní době vysoké míry individualizace je občas těžké "namixovat" auto (motory, pakety, podvozky) tak, aby bylo sladěné. V případě 330d Touring se to ale povedlo.

Provedení Sport Line vypadá dravě - 18palcová kola vyplňují široké podběhy, auto je nízko nad zemí, s efektními doplňky a přitažlivostí Angel Eyes při pohledu zepředu. Nasednete do nízko uložených, báječně tvarovaných sedadel a hned si oblíbíte nový volant s ideální tloušťkou věnce. Třílitr startuje bez zaváhání a člověk má hned chuť se provětrat. Standardně dodávaná osmistupňová převodovka řadí tak sametově a bleskově, že mi ani nechybí manuál.

 Automobily BMW 330d Touring Sport Line
Ergonomicky skvělému interiéru vytýkám pouze pevnou obrazovku uprostřed.

Jelikož benzinové šestiválce BMW jsou spíše v útlumu, naftová verze 30d je v současnosti zřejmě tím nejlepším, co můžete pod kapotu chtít. Vyniká ve všech oblastech - bez prodlevy táhne lineárně od nízkých otáček, je točivá, má brutální točivý moment 500 Nm, není žíznivá a konečně ani ta zvuková kulisa není nepříjemná. Spotřeba paliva? Pokud jedete plynule kolem 100 km/h, dostanete se na 4,5 l, když zrychlíte, spotřeba stoupne k 6,5 l, a pokud to budete "řezat", třílitr si řekne maximálně o 10 l/100 km. A to je vzhledem k dynamice opravdu skvělé! Najednou pojem downsizing úplně přestává dávat smysl...

Jakmile se dostatečně opojíte výkonem a projevem motoru, zjistíte, že emkový podvozek je tuhý, ale i na šlupkovitých pneu (navíc runflatech) nepouští do interiéru zbytečné rázy. Jasné ale je, že se nedočkáte přílišného komfortu, a to v žádném jízdním režimu. Auto je jednoduše řečeno tvrdé, ale přesně tak, jak si u ostře střiženého kombi se sportovním podvozkem představuji. Přesné a citlivé řízení přináší radost při nasměrování čumáku do zatáčky - stačí nechat auto, aby přesně vykroužilo oblouk. Impozantní je také směrová stabilita. Zavazadlový prostor je jednoduše přístupný a využitelný a svou hodnotou objemu lehounce pod průměrem třídy.

 Automobily BMW 330d Touring Sport Line
Zavazadlový prostor je dostatečný, zejména pokud se nepotřebujete neustále někam stěhovat.

Užitné vlastnosti jsou na dobré úrovni a díky tomu, že auto jako celek je tak vyvážené, není důvodů si ho nepřát...

Cena
330d Touring Sport Line: 1 185 000 Kč
Testovaný vůz: 1 729 350 Kč

 Automobily BMW 330d Touring Sport Line
Vizáž testovaného BMW pozměnila Sport Line, za 47 900 Kč nabídne mnoho vizuálních doplňků včetně decentního výfuku.


Vydáno: 08. 01. 2013

Autor: František Vahala (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: BMW Řada 3 bazar