BMW 640d xDrive Individual

Silný diesel, pohon všech kol, automat, opulentní provedení. Koho by zajímalo nějaké sportování?

BMW Individual je nadstavbový program automobilky pro opravdu zhýralé jedince, jimž nestačí obsáhlý katalog příplatků a chtějí utratit přece jen o pár stovek tisíc více. Co může být výsledkem, je patrné z fotek. Ale své BMW si může každý vyšperkovat ad absurdum dle i těch nejtajnějších zákoutí svého vkusu. Pokud byste chtěli třeba kompletní kožené čalounění (včetně hran rámu okna!) v této černo-bílé kombinaci a bílé dřevo s hlubokým leskem, není problém, máte-li bokem 167 650 Kč. Ovšem dřevěný proužek na věnci volantu přijde na dalších 17 650 Kč. Dvacetipalcová kola? Jistě, stačí přihodit dalších 114 700 Kč. K nim ovšem nutně potřebujete adaptivní tlumiče s aktivními stabilizátory za slabých 100 000 Kč. Opět žádná láce, ale podvozek umí opravdu divy. Při poklidné jízdě je až neuvěřitelné, jak si na nízkoprofilových pneumatikách poradí s nerovnostmi. Čekáte ránu, otřes... a ono nic. Klid a pohoda na všesměrně nastavitelných sedačkách za 55 450 Kč.

 Automobily BMW 640d xDrive Individual
Individual Program BMW Individual imaginaci meze neklade.

Důležité je nenechat se z pohody vyrušit. Možná jen když je třeba někomu názorně předvést, kdo je kdo. S plynem ve vysokém a jemném koberečku vyletí dvoutunový kolos vpřed za hutného nedieselového zvuku. I brzdy jsou brilantní, takže honem zpět do kulturního tempa, k vyžití s krajinou vůkol a k lehkému vánku ve vlasech se spotřebou osm litrů.

V této specifikaci je šestka dokonalým GT. Dělá to, co od ní čekáte a dělá to brilantně. Kdo by chtěl diesel 4×4 se sametovým automatem honit, jakkoli ta možnost tu je? Relaxovaná jízda a nevtíravá radost ze života. Pokud máte peníz nazbyt a své odsportováno, vřele doporučuji.

Cena
640d xDrive Individual: 2 352 500 Kč
Testovaný vůz: 3 230 550 Kč

 Automobily BMW 640d xDrive Individual
Pohodlí na cestách je hlavním trumfem velkého kabria. Adaptivní tlumiče si umějí výtečně poradit i s obřími koly.Vydáno: 09. 12. 2012

Autor: Vojtěch Med (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: BMW Řada 6 bazar