Chevrolet Malibu 2.0 CRDi LTZ: Maxistřízlík

Rozměrnému a navíc americkému sedanu těžko uvěřit nízkou spotřebu. Malibu dokazuje, že to nejen jde, ale ani se nemusíte snažit.

Malibu patří ve své severoamerické domovině do třídy mid-size. Pro představu jde v kulturním kontextu zhruba o ekvivalent fabie u nás. Ve skutečnosti je to ale bezmála pětimetrový sedan, ovšem pro Evropu dostal diesel.

 Automobily Chevrolet Malibu 2.0 CRDi LTZ
Motor se velmi povedl, táhne a z nádrže usrkává velmi decentně.

Motor si velmi dobře rozumí s přesnou manuální převodovkou a citlivě zabírající spojkou, nevibruje a odhlučnění je také dobré. Výkonu má dost i na svižnou akceleraci v rychlostech za našimi dálničními limity, ale jeho největším tahákem je spotřeba. I v tempu, za něž by při odchytu policejním interceptorem následoval rok bez řidičáku, spotřebovává kolem sedmi litrů. V legálních rychlostech, tedy konstantních 130 km/h, se s rezervou vejdete do šesti litrů. Právě na dálnici nejvíce oceníte půvaby komfortního podvozku a výborné směrové stability. Ani ve městě nebudete se spotřebou 6,5 litru trpět. Mimo město jezdilo malibu za 5,1 l/100 km, ovšem v méně členitém terénu se dá věřit i hodnotám hluboko pod pět.

Nezastírejme ale negativa. Především interiér dle záoceánské tradice není co do materiálů úplně vyhovující. V noci je ovšem krásně kýčovitě (v dobrém smyslu slova) nasvícen. Také na zadních sedačkách by mohlo být více místa pro hlavu, ale to je tak veškerá kritika.

 Automobily Chevrolet Malibu 2.0 CRDi LTZ
Interiér s modravým podsvícením je líbivý a trochu laciný.

Diesel s v podstatě plnou výbavou se slevou 55 000 Kč stojí 594 990 Kč. Zkuste si podobně vybavit Passat 2.0 TDI, jen pro srovnání.

Cena
Malibu 2.0 CRDi LTZ: 594 990 Kč
Testovaný vůz: 649 990 Kč

 Automobily Chevrolet Malibu 2.0 CRDi LTZ
Výrazná záď a na sedan poměrně velký otvor kufru.


Vydáno: 12. 02. 2013

Autor: Vojtěch Med (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Chevrolet Malibu bazar