Citroën DS3 1.4 VTi Young and Wild: Stále mlád

Výraznou barvou a příznivou cenou se snaží Citroën DS3 v edici Young and Wild oslovit mladé zákazníky. Budou s ním spokojeni?

Hned ze startu je třeba říci, že čtrnáctistovku VTi pod kapotou Citroënu DS3 nahradila tříválcová dvanáctistovka. Cena je přitom pro tuto edici totožná. Budeme po odchodu čtrnáctistovky truchlit? Obávám se, že ne, ačkoliv projev motoru je poměrně sympatický. Má dobré reakce na plyn, jadrný zvuk a jasně danou výkonovou špičku. Ve spojení s krátkým zpřevodováním pětistupňového manuálu se tak jedná o docela živý motor, ačkoliv výkon 95 koní není nijak hvězdný.

 Automobily Citroën DS3 1.4 VTi Young and Wild
Čtrnáctistovka se pro DS3 již nevyrábí.

Převodovka však jinak vavříny nesbírá, zejména kvůli dlouhému a nepřesnému chodu řadicí páky. Kratší zpřevodování pak způsobuje i zvýšenou chuť motoru po palivu, zejména na dálnici. Dostat se na dostřel k devíti litrům není problém, celkový průměr v testu byl lehce pod osm litrů na sto kilometrů.

Podvozek DS3 má rád zatáčky, brzy ho ale brzdí nevypínatelné ESP (na rozdíl od silnějších modelů, kde vypínat lze). Na nerovnostech je však docela hlučný, ačkoliv jízdní komfort není na vůz této velikosti špatný.

 Automobily Citroën DS3 1.4 VTi Young and Wild
Interiér vypadá pěkně, zpracování a použité materiály jsou pouze průměrné.

V interiéru pak najde dostatek prostoru čtveřice cestujících a zavazadlový prostor má dobře využitelný tvar. Styl tak v tomto případě nejde na úkor praktičnosti. Výbava vozu přitom obsahuje vše potřebné, snad až na zadní parkovací senzory, které by se vzhledem k horšímu výhledu vzad hodily. S přijatelnou cenou, hravým podvozkem a stylovým vzhledem má DS3 dobře nakročeno.

Cena
DS3 1.4 VTi Young and Wild: 339 900 Kč
Testovaný vůz: 339 900 Kč

 Automobily Citroën DS3 1.4 VTi Young and Wild
Mladý a divoký. Tato edice má mimo jiné sportovní odpružení podvozku. Vůz je na cestě hravý, brzdí jej však stabilizační systém.


Vydáno: 22. 03. 2013

Autor: Ondřej Chamilla (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Citroën DS3 bazar