Crash test BMW X3 (2008)

Testovaná varianta: BMW X3, 2.0 diesel
malé SUV

Dospělý cestující Počet hvězdiček: 4 28 bodů
Děti Počet hvězdiček: 4 39 bodů
Chodci Počet hvězdiček: 1 5 bodů

Dospělý cestující

Počet hvězdiček: 4 / 28 bodů

Řidič

řidič

Spolujezdec

spolujezdec
Čelní náraz: 12 bodů

Vozidlo + sloup

boční náraz vozidla
Boční náraz: 15 bodů
Náraz do sloupu: 1 bod
Vysvětlivky   - dobrý   - přijatelný   - průměrný   - slabý   - nevyhovující

Detaily testovaného vozu

Rok testování: 2008
Karoserie: pětidvéřový SUV

Komentář

Čelní náraz
Při čelním nárazu zůstal prostor pro cestující stabilní. Tvrdá místa pod přístrojovou deskou představovala možné riziko zranění pro kolena a stehna řidiče a spolujezdce.

Boční náraz
Při bočním nárazu a nárazu do sloupu se na straně nárazu otevřely zadní dveře. Automobil byl za to penalizován, protože při otevřených dveřích hrozí vypadnutí cestujícího. Pokud bychom ovšem brali v úvahu pouze hodnoty zaznamenané figurínou, získalo by vozidlo maximální počet bodů.

Dětský cestující
Na základě hodnot zaznamenaných figurínou při čelním a bočním nárazovém testu získalo Audi X3 maximální počet bodů za ochranu tříletého dítěte. Úchyty ISOFIX je možné na přání přidat na přední sedadlo. Ta samá úprava zahrnuje i možnost deaktivace spolujezdcova airbagu. Výstražný štítek, který by upozorňoval na nebezpečí umístění dětské sedačky instalované bez dřívější deaktivace airbagu, nebyl zcela zřetelný. Přítomnost úchytů ISOFIX nebyla na zadních sedadlech zřetelně označena.

Chodec
Za ochranu poskytovanou nohám chodců nedostal nárazník a přední hrana kapoty žádné body. Plocha kapoty byla za ochranu hlavy chodce hodnocena jako převážně nedostatečná.

Obrázky

Video

Vydáno: 21. 01. 2012

Zdroj: dtest.cz

Aktuální nabídka: BMW X3 bazar

Více testů najdete na www.dtest.cz/sauto