Crash test Daihatsu Materia (2007)

Testovaná varianta: LHD
minivozy

Dospělý cestující Počet hvězdiček: 4 27 bodů
Děti Počet hvězdiček: 3 33 bodů
Chodci Počet hvězdiček: 2 16 bodů

Dospělý cestující

Počet hvězdiček: 4 / 27 bodů

Řidič

řidič

Spolujezdec

spolujezdec
Čelní náraz: 10 bodů

Vozidlo + sloup

boční náraz vozidla
Boční náraz: 15 bodů
Náraz do sloupu: bodů
Vysvětlivky   - dobrý   - přijatelný   - průměrný   - slabý   - nevyhovující

Detaily testovaného vozu

Rok testování: 2007
Karoserie: pětidvéřový wagon
Poznámka: Hodnocení se vztahuje na všechny modely Materia

Komentář

Čelní náraz
Figurína řidiče zaznamenala mezi stehenní a holenní kostí pohyb částic. Takový pohyb může vést k poranění kolen. Po započtení těchto výsledků a sražení bodů za tvrdé struktury v přístrojové desce, které představovaly další riziko pro řidiče, bylo hodnocení ochrany kolen, stehenních kostí a pánve určeno jako „slabé“. Prostor pro cestující zůstal při nárazu stabilní.

Boční náraz
Airbag chránící hlavu je dostupný volitelně. Protože není součástí standardní výbavy, vozidlo nesplňovalo podmínky a nemohlo podstoupit test nárazu do sloupu.

Dětský cestující
Spolujezdcův airbag je možné vypnout, aby se na přední sedadlo mohla umístit dětská autosedačka instalovaná proti směru jízdy. Nicméně informace pro řidiče o stavu airbagu nejsou zcela zřetelné. Upozornění na nebezpečí umístění dětské sedačky orientované proti směru jízdy na sedadle spolujezdce, bez dřívější deaktivace airbagu, zde bylo jasné. Přítomnost úchytu ISOFIX nebyla na zadních sedadlech dostatečně označena.

Chodec
Nárazník poskytoval převážně odpovídající ochranu. Stejnou ochranu poskytovala i plocha kapoty v místě, kam mohla udeřit hlava dospělého. Avšak přední hrana kapoty byla ohodnocena jako převážně nevyhovující. Plocha kapoty, na kterou by mohla dopadnout hlava dítěte, byla také ohodnocena jako převážně nevyhovující

Obrázky

Video

Vydáno: 21. 01. 2012

Zdroj: dtest.cz

Aktuální nabídka: Daihatsu Materia bazar

Více testů najdete na www.dtest.cz/sauto