Crash test Honda Civic (2007)

Testovaná varianta: Honda Civic
nižší střední třída

Dospělý cestující Počet hvězdiček: 4 32 bodů
Děti Počet hvězdiček: 4 39 bodů
Chodci Počet hvězdiček: 3 24 bodů

Dospělý cestující

Počet hvězdiček: 4 / 32 bodů

Řidič

řidič

Spolujezdec

spolujezdec
Čelní náraz: 12 bodů

Vozidlo + sloup

boční náraz vozidla
Boční náraz: 15 bodů
Náraz do sloupu: 2 body
Vysvětlivky   - dobrý   - přijatelný   - průměrný   - slabý   - nevyhovující

Detaily testovaného vozu

Rok testování: 2007
Karoserie: pětidvéřový hatchback
Poznámka: Hodnocení se týká modelů od SHHFK27408U000101

Komentář

Čelní náraz
Honda v roce 2008 upravila bezpečnostní systém Civicu. Časování předpínačů bezpečnostních pásů bylo změněno, aby poskytlo lepší zádržnost cestujícím sedících na předních sedadlech a dvoufázové čelní airbagy nahradily předchozí jednofázové. Nicméně při testu čelního nárazu nebyl airbag řidiče dostatečně natlakovaný a nezabránil kontaktu hlavy řidiče s volantem. Prostor pro cestující zůstal při nárazu stabilní. Konstrukce přístrojové desky představovala možné riziko pro stehenní kosti řidiče.

Boční náraz
Civic 2008 má velké boční airbagy, na rozdíl od modelu z roku 2006. Stlačení žeber bylo nižší, proto získal vůz o bod více, než jeho předchozí verze. Stejně jako minule získalo vozidlo v testu nárazu do sloupu oba dva možné body.

Dětský cestující
Airbag spolujezdce je možné u prodejce deaktivovat, tak aby bylo možné na předním sedadle použít dětskou autosedačku, obrácenou proti směru jízdy. Ve vozidle se nachází zřetelné varování před nebezpečím používání dětské sedačky, orientované proti směru jízdy, na sedadle spolujezdce. Přítomnost úchytu ISOFIX nebyla na zadních sedadlech dostatečně jasně vyznačena.

Chodec
Honda neprovedla žádné změny, které by ovlivnily výsledky testu ochrany chodců. Proto jsou výsledky vozu testovaného v roce 2006 přeneseny sem. Nárazník a přední hrana kapoty získaly za ochranu nohou chodce maximální počet bodů. Části kapoty, kam by mohla narazit hlava dítěte, byly také hodnoceny jako převážně „dobré“.

Obrázky

Video

Vydáno: 25. 10. 2014

Zdroj: dtest.cz

Aktuální nabídka: Honda Civic bazar

Více testů najdete na www.dtest.cz/sauto