Crash test Volvo V70 (2007)

Testovaná varianta: Volvo V70, 2.4 diesel auto Kinetic
velké rodinné vozy

Dospělý cestující Počet hvězdiček: 5 34 bodů
Děti Počet hvězdiček: 4 41 bodů
Chodci Počet hvězdiček: 2 16 bodů

Dospělý cestující

Počet hvězdiček: 5 / 34 bodů

Řidič

řidič

Spolujezdec

spolujezdec
Čelní náraz: 15 bodů

Vozidlo + sloup

boční náraz vozidla
Boční náraz: 16 bodů
Náraz do sloupu: 1 bod
Vysvětlivky   - dobrý   - přijatelný   - průměrný   - slabý   - nevyhovující

Detaily testovaného vozu

Rok testování: 2007
Karoserie: pětidvéřový estate
Poznámka: Hodnocení se vztahuje na všechny modely V70s

Komentář

Čelní náraz
Prostor pro cestující zůstal během nárazu stabilní. Volant a sloupek volantu se při nárazu posunuly vpřed, čímž vytvořily více prostoru pro hlavu a hrudník figuríny řidiče. Výsledky zaznamenané figurínou ukázaly, že kolena a stehenní kosti řidiče i spolujezdce byly dobře chráněny. Volvo bylo schopno předvést, že poskytne podobnou ochranu různě vysokým cestujícím sedícím v různých pozicích.

Boční náraz
Vozidlo získalo za výkon v testu bočního nárazu maximální počet bodů. Nicméně, při prvním testu nárazu do sloupu airbagy vystřelily pozdě, čímž zabránily okennímu airbagu se plně rozvinout a vozidlo za to bylo penalizováno. Společnost Volvo byla nespokojena s výsledky vozidla v tomto testu a vyvinula pro problém s rozvinutím opravu. Euro NCAP souhlasilo s přetestováním pod podmínkou, že budou všechna vozidla upravena. Volvo implementovalo opravu do všech vyrobených vozidel a vozidla odvolala. Jejich vlastníkům řekla, aby si vozidlo nechali upravit u prodejce. Bohužel, při opakovaném testu se tento problém objevil znovu a airbag opět selhal ve správném rozvinutí.

Dětský cestující
Na základě hodnot naměřených figurínou získalo V70 při čelním a bočním nárazovém testu za ochranu osmnáctiměsíčního a tříletého dítěte maximální počet bodů. Spolujezdcův airbag je možné u prodejce Volva deaktivovat, aby se na přední sedadlo mohla umístit dětská autosedačka instalovaná proti směru jízdy. Výstražný štítek upozorňující na nebezpečí umístění dětské sedačky, orientované proti směru jízdy na sedadle spolujezdce bez dřívějšího vypnutí airbagu byl nezřetelný. Přítomnost ISOFIX úchytů na zadních sedadlech nebyla dostatečně označena.

Chodec
Nárazník získal za ochranu nohou chodce maximální počet bodů a kapota poskytla hlavě dítěte převážně dobrou ochranu. Nicméně, část kapoty, kam by pravděpodobně narazila hlava dospělého, poskytla převážně nevyhovující ochranu, stejně jako přední hrana kapoty.

Obrázky

Video

Vydáno: 21. 01. 2012

Zdroj: dtest.cz

Aktuální nabídka: Volvo V70 bazar

Více testů najdete na www.dtest.cz/sauto