Dacia Logan 1.2 16v Arctica: Buldoček

I nová generace loganu je na náklady pes. Nejdostupnějšímu rodinnému sedanu na českém trhu ale Dacia oproti minulosti trochu více povolila "vodítko".

Svůj diskontní charakter nový logan maskuje mnohem úspěšněji než dříve, design je o poznání atraktivnější a cena ještě nižší - od 159 000 Kč. Rozumné jsou i příplatky. A zlepšily se i výbavy. Výškově nastavitelný volant ale dostanete společně s výškově regulovatelným sedadlem řidiče až v nejvyšší výbavě Arctica. A k tomu i klimatizaci, rádio, mlhovky a palubní počítač. To vše za férových 194 900 Kč.

Věcí, které očividně bijí do očí, ubylo, zlepšilo se i dílenské zpracování. Na zahnuté rohy předních dveří si je lepší dát při nastupování pozor. Palubní deska působí kulturně, přístrojový štít byste tipovali spíše na mnohem dražší auto. 7" displej velmi zdařilého multimediálního systému za 5800 Kč (+2990 Kč mapové podklady pro navigaci) posouvá interiér na novou úroveň. Klakson se ale stále ovládá z boku páčky pod volantem.

 Automobily Dacia Logan 1.2 16v Arctica
Palubní desce dodává šmrnc výborný multimediální systém za rozumných 5800 Kč.

Přední sedadla jsou nově pohodlnější a lépe drží tělo. Zadní však nadále zaostávají, jsou dělená 1/3 a sklopná. Vstup do zavazadelníku postrádá vnější madlo a má jen vystouplý zámek, za který ho musíte otevřít, neboť pružiny začnou plnit svoji funkci, až když víko pootevřete. Vnitřní úchyt rovněž zcela chybí, nahmátnete jen plechové výlisky, nezbude tedy nic jiného než sáhnout na většinou zašpiněnou vnější část víka. Zavazadelník disponuje velkorysými 0,510 m3 a 46 cm vysokým vstupním otvorem. Po jeho stranách jednotlivě úplně bez obalu najdete umístěný hever a další povinné nářadí.

V zatáčkách je logan nadále neohrabaný, hodně se naklání a je citelně nedotáčivý. Měkké pérování je ale na rozbitých silnicích zárukou pohodlného svezení. Řízení s malým rejdem je pomalé, necitlivé a poskytuje jen minimální zpětnou vazbu.

 Automobily Dacia Logan 1.2 16v Arctica
Motor 1.2 16V dynamikou uspokojí, spotřeba 7,0 l není nic moc a při rychlejší jízdě obtěžuje hlukem.

Základní motor 1.2 16V s 55 kW, k němuž překvapivě usnadňuje přístup plynová vzpěra, uspokojí dynamikou při jízdě po městě i spotřebou okolo 7 l/100 km.

Od 100 km/h je již dosti hlučný. Velkým lákadlem je o 20 000 Kč dražší verze LPG. Přes všechna vylepšení zůstává logan volbou nenáročných zákazníků, kterým umožňuje pořídit si za cenu ojetiny nový vůz se tříletou zárukou.

 Automobily Dacia Logan 1.2 16v Arctica
0,510 m3 potěší, stejně jako vstupní otvor a možnost sklopit opěradla, práh je ale vysoko.
Cena
Logan 1.2 16v Arctica: 194 900 Kč
Testovaný vůz: 220 999 Kč

 Automobily Dacia Logan 1.2 16v Arctica
Více stylu prospělo, světlou výšku 155 mm a komfortní svezení v českých podmínkách oceníte.


Vydáno: 19. 07. 2013

Autor: Vladimír Löbl (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Dacia Logan bazar