Mini Countryman JCW: V kombinéze

Dědeček byl malinký a úspěšný v rallye. Countryman však povyrostl, ztloustl a kromě zdolávání rychlostních zkoušek je jeho koníčkem i nejnovější móda.

Z interiéru Mini Countrymanu John Cooper Works asi stěží poznáte, že se jedná o vrcholný sportovní model. Obyčejné sedačky s nevýrazným bočním vedením, posuvná zadní lavice či veliký tachometr uprostřed palubní desky toho moc nenapoví. Drsnější vzhled zevnějšku již něco dává tušit, přesto byste tohle "maximini" označili spíše za designový počin než za čistokrevný sportovní model. Na dálnici auto také moc nepřesvědčí, kromě vyššího hluku od kol a spotřeby (8,5 l na 100 km při striktním dodržování 130 km/h) vás nepotěší potápění přídě při brzdění a obecně slabší brzdná síla.

 Automobily Mini Countryman JCW
Obyčejné sedačky a průměrné materiály. Interiér neohromí.

Přes to vše ale existuje místo, kde Countryman JCW přesvědčí - jmenuje se typická česká zaplátovaná a nerovná okreska. Náš kus se totiž zbavil pneumatik runflat s tvrdými bočnicemi a naladění podvozku je také lepší než u příbuzného Pacemanu Cooper S. Auto tak svým jízdním projevem připomíná Subaru Impreza první generace. Docela se naklání, ale sveřepě se drží asfaltu a nerovnosti nemají šanci jej rozhodit - překonává je s omračujícím nadhledem. Škoda, že pohon všech kol s lamelovou spojkou je zde spíše jako podpora trakce, než že by se podílel na jízdních vlastnostech jako u permanentních čtyřkolek.

Plusem je pak silný, charakterní, hbitě reagující motor s prskajícím výfukem (v režimu Sport) a jasnou výkonovou špičkou.

 Automobily Mini Countryman JCW
Stádo 218 koní se má čile k světu, v tomto autě jsou ale nenasytní.

Cena
Countryman JCW: 895 000 Kč
Testovaný vůz: 1 009 000 Kč

 Automobily Mini Countryman JCW

Vydáno: 22. 06. 2013

Autor: Ondřej Chamilla (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz