Mini S Countryman Dark Edition: Oxymorón

Tohle řecké slovo označující protimluv má díky kolegyni Věrce v redakci značnou popularitu. Na toto mini sedne tak dobře, že jsem si ho "vypůjčil".

Nikdy jsem si nemyslel, že z nějakého modelu Mini budu po první jízdě vystupovat s tím, že na tomhle autu nezůstane nit suchá. Když jsem ho víc poznal, tak jsem trochu slevil, nicméně i tak mám dost výtek. Jednou větou: Co se obecně modelové řadě Mini vytýká, to bylo u tohoto modelu zvýrazněno a naopak potlačeny jeho kladné stránky.

Proslulá tuhost podvozku v tomto případě překročila míru. Rány od zadní nápravy na nerovnostech nebyly jen slyšitelné, ale roztřásaly celou karoserii. Výkonná šestnáctistovka pod kapotou utrpěla zase spojením se šestistupňovým automatem, jenž se změnou rychlostí nijak zvlášť nepospíchá a navíc nepodřazuje zvlášť rychle. Ani přechod na manuální řazení pádly dojem zásadně nezměnil. Spotřeba výrazně vyšší než s manuálem se ustálila na průměru nad 9 l/100 km.

 Automobily Mini S Countryman Dark Edition
Řazení countrymanu mezi suv, i přes pohon všech kol, je odvážné, o výletu mimo vozovku jsme i kvůli světlé výšce neuvažovali.

Kladně mohu posoudit řízení, zejména ve vyšších rychlostech, mezi výhody patří i pohon všech čtyř kol. Pochválím i designové řešení a větší praktičnost countrymanu, který jako jediné mini pojme pro svých až pět cestujících i jejich zavazadla. Zavazadelník (350 l) ovšem není zvlášť objemný a užitečná hmotnost je poměrně nízká.

Nezaměnitelně působivé provedení interiéru i exteriéru v tomto případě vyšperkovala výbava Dark Edition (103 625 Kč), která společně s dalšími prvky navíc zvedla cenu k milionu korun. Mini za maxicenu, to je také protimluv.

 Automobily Mini S Countryman Dark Edition
Maxitachometr i další originality se k mini vysloveně hodí.

Cena
S Countryman Dark Edition: 712 500 Kč
Testovaný vůz: 975 800 Kč

 Automobily Mini S Countryman Dark Edition
Kufr není zvlášť velký, ale kufry dvou dvojic pojme.


Vydáno: 13. 09. 2012

Autor: Tomáš Pudil (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Mini Countryman bazar