Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+

Outlander se představuje již ve třetí generaci. I tak bohužel působí poněkud zastarale, speciálně po jízdní stránce.

Snaha se cení, ovšem nesmí se její většina investovat do ekologického uvědomění, to se pak totiž evidentně může stát, že výsledek neohromí. K dobru hned několika zelených tlačítek v interiéru je nutno přičíst, že outlander je opravdu úsporný. Mimo město si vystačí s necelými pěti litry, na dálnici odebírá na svoji velikost takřka fenomenálních 6,4 l/100 km. Avšak ve městě mu 10,2 l/100 km (stop-start za celý test sepnul třikrát) kazí průměr na výsledných, ovšem stále dobrých 7,4 litru.

 Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+
Diesel umí být až nečekaně úsporný v dálničním provozu.

Interiér je velmi rozměrný, prostoru je vpředu mnoho, vzadu možná i nadbytek. Stejně tak kufr je obrovský. Na druhou stranu v kabině najdete celou řadu ergonomických přehmatů (tlačítko menu schované pod volantem, pozice řadicí páky atd.). Měkce čalouněné a rozměrné sedačky mají aretaci s velkými odstupy, takže se vám nemusí podařit nalézt dobrou pozici, absence bederní opěrky pak dokoná dílo zkázy vašich zad.

To jsou subjektivní kategorie, ale špatné zprávy mám i z objektivních. Převodovka je velmi nepřesná, za studena zadrhává a stane se, že i "spočítáte zuby". Jízdní stabilita také není dobrá. Auto sice drží, ale karoserie se stále hýbe v zavěšení a nebudí důvěru. Uklidní se až na dálnici, kde dobře drží přímý směr.

 Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+
Interiér okouzlí prostorem, ale ozývají se z něj pazvuky.

Outlander se prodává za poměrně vstřícné ceny, to ovšem neznamená, že by se jeho interiéru dala odpustit celá plejáda pazvuků, které vydává.

Cena
Outlander 2.2 DI-D Intense+: 849 900 Kč
Testovaný vůz: 889 057 Kč

 Automobily Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Intense+
Výraznější design se vám líbit může a nemusí, faktem je, že outlander má "klasicky správné" proporce.


Vydáno: 19. 03. 2013

Autor: Vojtěch Med (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Mitsubishi Outlander bazar