Nissan Note 1.5 dCi Tekna: Beru ho!

Není na trhu mnoho aut, o kterých bych si bez zaváhání řekl: tak tohle auto bych vážně bral. Nissan Note mezi ně patří.

Note jsme již důkladně prověřili dříve, teď se nám do rukou dostala vrcholná specifikace se vznětovým motorem 1.5 dCi/66 kW. Motor původem od Renaultu představuje optimální pohon, pokud hodláte vůz používat jako všestranný dopravní prostředek, nejen tedy jako městské přibližovadlo. Je dostatečně kultivovaný, aby neobtěžoval posádku v jakémkoli jízdním režimu, je dostatečně výkonný a uhlazený, neb jeho klidná síla zcela postačí i naloženému vozu, a ani tolik „nežere“ – průměrná spotřeba po dobu testu činila 5,3 l/100 km v režimu město a dálnice.

Nissan Note se příjemně řídí, jízdními vlastnostmi patří na vrchol své třídy. Má příjemně měkký, poddajný podvozek, což je vhodné do města, přitom si ale jako celek vlivem dlouhého rozvoru zachovává stabilitu a jistotu i ve vyšších rychlostech. V těch se projeví také velmi dobré odhlučnění interiéru. Z řidičského hlediska tedy vše v pořádku, bohužel až na to, že zejména vyšší postavy budou jenom obtížně hledat pohodlnou polohu za pouze výškově nastavitelným volantem – musí sedět buď na krátké nohy, nebo dlouhé ruce. Ani jedno samozřejmě není optimální.

Přepravní kapacity interiéru lze podle potřeby velice šikovně přizpůsobit díky posuvné zadní lavici. Vzhledem k velkorysému rozvoru jsou možnosti opravdu široké: takříkajíc „za sebe“ se bezpečně posadí i 190 cm vysoká postava, a to dokonce ani není nutné mít lavici v nejzadnější poloze! Cestují-li vzadu děti, není problém posunout lavici zcela vpřed a získat tak plných 381 l zavazadlového prostoru. Ten disponuje praktickou mezipodlahou, která však ztrácí svou praktičnost, není-li lavice posunuta zcela vzad. Do vzniklé mezery za opěradly totiž zapadávají předměty a lépe pak tuto horizontální přepážku umístit na dno.

Cena je srovnatelná s konkurencí, kterou tvoří například Hyudai ix20, Kia Venga, Honda Jazz (ta má ale pouze benzinové motory) nebo o kus větší Opel Meriva. Takže záleží hlavně na vašem vkusu. Osobně zvedám palec pro Nissan.

Vydáno: 05. 01. 2014

Autor: Vojtěch Formánek, foto Václav Novák (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Nissan Note bazar