Opel Mokka 1.7 CDTi 4x4 Cosmo: Nafta do kávy?

Pohledné malé SUV Opel Mokka jsme v redakci přivítali s nejvýkonnějším motorem i v nejvyšší výbavě, navíc vylepšené příplatky.

Víc koní pod kapotou mokky měl kolega Vahala při testu verze s motorem 1.4 Turbo (140 k), ovšem bručivý turbodiesel 1.7 CDTi (připravují se modernější naftové verze) poskytne zase výrazně vyšší točivý moment 300 Nm. Ten je k dispozici v rozmezí 2000 až 2500 otáček a mokka je s ním skutečně svižná. Daní za to je však vyšší hluk v kabině, a to nejen při startu nebo akceleraci, ale víceméně při každé rychlosti. Je samozřejmě i úspornější než benzinová turboverze, ale v praxi tak o litr. Vzhledem k tomu, že naftová verze je nyní dražší o 45 000 Kč, tak tahle částka vystačí srovnávat spotřebu po více než 100 000 km.

 Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo
Interiér na jedničku, výhled přes sloupek tak za tři.

Fotograf měl za hledáčkem aparátu radost z efektních osmnáctipalcových kol, ale na sedadle spolujezdce ho již tak netěšila. Zřetelně snižují komfort podvozku, který jinak dobře kooperuje s přesným řízením. Jízdní vlastnosti jsou dobré a chování čitelné. Na silnici i v lehkém terénu jsem ocenil i pohon 4×4, který se připojuje hbitě a účinně.

Relativně úzký interiér nabízí všude dost místa nad hlavou a řidiči i nadhled na silnici, tedy s výjimkou výhledu šikmo vpřed a vzad. S velkým počtem tlačítek - zejména v nejvyšší verzi - problém však není, orientace je snadná. Vzadu si také nelze stěžovat, prostoru je zde dost, ale na zavazadelník ho už tolik nezbylo. Ještě že tvar kufru vylepšuje jeho využití.

 Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo
Opel praktičnost svých vozů zvyšuje výsuvným nosičem bicyklů.

Cena
Mokka 1.7 CDTi 4x4 Cosmo: 654 400 Kč
Testovaný vůz: 658 200 Kč

 Automobily Opel Mokka 1.7 CDTI 4x4 Cosmo
Systém 4×4 funkční, velká silniční kola pohledná, ale nepraktická.


Vydáno: 06. 07. 2013

Autor: Tomáš Pudil (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Opel Mokka bazar