Peugeot 3008 1.6 HDi Allure: Správný mix

O Peugeotu 3008 se dá říci, že je to dokonalý crossover. Kombinuje v sobě totiž prvky klasického hatchbacku, MPV i SUV. Navíc díky faceliftu a akčnímu ceníku se z vozu stává horký tip na koupi.

Kategorie crossoverů zažila v posledních několika letech nebývalý vzestup. Zákazníci na těchto vozech oceňují skloubení toho nejlepšího hned z několika segmentů. Peugeot 3008 se sice na první pohled tváří jako SUV, nicméně pohon všech kol má pouze verze HYbrid4, ostatní provedení si musejí vystačit pouze s pohonem přední nápravy.

Ve skutečnosti to ale není pro peugeot žádná ztráta, velká část zákazníků pohon všech kol v praxi stejně takřka nevyužije. Francouzský kříženec se tak i díky tomuto faktu pyšní velmi zajímavými cenami, které podporuje i akční ceník faceliftované verze. Námi testovaný kus s velmi povedeným motorem 1.6 HDi v nejvyšší výbavě Allure tak bylo možné pořídit za velmi solidních 471 500 Kč.  

Interiér zůstal prakticky nezměněn. Head-up displej je v této třídě stále velmi neobvyklý.


Slabší z dvojice naftových motorů považujeme za optimum. Je spolehlivý, dostatečně dynamický a také úsporný. Proklamovaných 4,9 litru na 100 km asi dosáhnete jen ztěžka, ale hodnoty okolo 5,6 litru při jízdě v rámci rychlostních limitů rozhodně nejsou z říše snů. Samotné jízdní vlastnosti pak doplácely na poněkud tvrdší podvozek. Zejména rázy od kol byly dost často velmi nepříjemné. Přitom při jízdě má člověk pocit, že by inženýři dokázali z podvozku vydolovat více.

Dalším trumfem 3008 je její interiér. Jako řidič se ve voze cítíte jako v běžném hatchbacku, oproti němu nicméně profitujete z vyššího posazu a lepšího výhledu. Ocenil jsem zvýšený středový tunel, řadicí páka tak byla pěkně při ruce. Zavazadlový prostor nabízí slušných 432 litrů, jen je třeba počítat s vyšší nákladovou hranou, což by mohl být v případě těžších nákupů problém.

Facelift přinesl přední části nová světla a jinak tvarovanou masku chladiče.

Vydáno: 22. 02. 2014

Autor: Ondřej Šámal, foto Ondřej Kroutil (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Peugeot 3008 bazar