Peugeot 5008 2.0 HDI Allure: Stálice

Peugeot 5008 již několik let dokazuje, že je povedené a praktické MPV až pro sedm osob.

Velké auto jasně směřuje k cestám za vzdálenějšími cíli. Má k tomu vskutku dobré předpoklady. Na dálnici jsem i při vyšší rychlosti ocenil směrovou stabilitu, odhlučnění motoru i pneumatik, odolnost vůči bočnímu větru a také dobrý výhled takřka do všech stran. Dvoulitrový turbodiesel si tam vystačil s osmi litry na 100 km, v kombinaci to pak v testu bylo o půl litru méně. Díky svým rozměrům se ale dobře uplatní i ve městě.

 Automobily Peugeot 5008 2.0 HDI Allure
Kapacitu sedmi cestujících by zvenčí u tohoto MPV, tvářící se jako vyšší kombi, jen těžko někdo hádal.

Peugeot 5008 je také jedním z mála kompaktních MPV, jimiž se skutečně dá cestovat v sedmi lidech. Vhodnější je to ale s obsazením pěti cestujícími, tehdy vzadu zbývá enormní prostor na zavazadla. Pros­tě je šitý na obvyklou rodinu, a to nejen objemem, ale i variabilitou. Zvlášť oceňuji manipulaci se sedadly druhé i třetí řady. Tři prostřední sedadla jsou nezávisle na sobě posuvná a sklopitelná. Cením si také vytvoření hladké plochy po jejich složení. Zadní dvojice pak hladce zapadne do podlahy.

Na postu řidiče si je třeba zvyknout, že středový tunel pravému kolenu řidiče vskutku neuhne. Měkká palubní deska působí hodnotným dojmem, silně skloněné přední sklo odebere něco z pocitu prostornosti, ale v tomto směru vše napraví obrovité střešní okno. Díky schránce mezi řidičem a spolujezdcem jsem poznal problém dámské kabelky, kde se těžko něco najde. Skončí v ní totiž mnoho věcí, neboť rozložení a počet odkládacích míst nejsou na MPV optimální. Také ovládání audiosystému je složitější. Sklápěcí zrcátka v Česku nyní mj. signalizují, že se vůz opravdu zamknul, takže není třeba zkoušet kliku, zda někdo nerušil signál dálkového ovládání.

 Automobily Peugeot 5008 2.0 HDI Allure
Třetí řada je o něco pohodlnější než u jiných kompaktních MPV.

Elegantní profil u testovaného MPV zdůraznila důstojná černá barva, která z praktického vozu udělá i reprezentativní kočár. Této přezdívce odpovídá i měkčí nastavení podvozku, nicméně větší nerovnosti prozradí nepříjemné rány od kol.

Testovaný peugeot nyní díky opravdu výrazné slevě pořídíte pod 600 000 Kč.

Cena
5008 2.0 HDI Allure: 663 900 Kč
Testovaný vůz: 731 900 Kč

 Automobily Peugeot 5008 2.0 HDI Allure
Světla je v elegantním interiéru dost, některé detaily házejí odlesky.


Vydáno: 28. 05. 2013

Autor: Tomáš Pudil (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz