Povolání snů? Nejtěžší je sladit dívku a auto

Pilotem formule 1 chce být kdekdo, ale kolem aut je spousta méně exponovaných a také zajímavých profesí. Jako ta Brigitte Desbantové: výběr modelek na výstavy.

Je to nenápadná dáma, která odměřeným krokem přechází po rozlehlé expozici na autosalonu. Přísným pohledem si umí změřit celý stánek. Brigitte Desbantová je projektovou vedoucí mezinárodních veletrhů. A tak se stará i o výběr hostesek a modelek. Nyní, když všichni kmitají během motorshow, má už ovšem po práci. Jen kontroluje, jestli vše klaplo tak, jak mělo.

Její práce začíná půl roku před autosalonem. Kontaktuje agentury, aby zahájily výběr budoucích hostesek. Tedy těch slečen, které budou obstarávat chod stánku a servis novinářům. Na hlavní postavy celé expozice, modelky přitahující pozornost fotografů a kameramanů, dojde později. Jsou to profesionálky, které se modelingem živí, a tak není takový problém na ně přes agentury získat kontakt. Přesto má madam Desbantová práce nad hlavu: musí si vzít na starost výběr těch správných slečen, které se hodí do připravované expozice a k chystaným modelům. Práce snů, zdálo by se.

 Automobily Výběr modelek
„Fotky nic neřeknou... Uchazečku chci vidět na videu a v bikinách!“

„Z agentury dostanete obvykle fotky, ale ty nic neřeknou. Vždycky vyžaduji video s danou uchazečkou. Musí být v bikinách, abych opravdu viděla, jaká je, jak se pohybuje,“ jako by potvrdila myšlenku o nejlepším jobu spojeném s autosalonem. „Občas, nejde to vždy, se také vypravím do agentury, abych se s danou dívkou setkala. Jestli opravdu působí tak jako na záběrech,“ říká pevným hlasem, ve kterém je znát, že ví, o čem mluví a jak snadné je se spálit.

„V dnešní době už samotná fotografie opravdu nestačí. Jednak je u takové profese důležité, jak daná modelka nejen vypadá, ale i působí na novináře a fotografy, jestli je ochotná, milá a příjemná. Jednak Photoshop dokáže neuvěřitelné věci a spousta dívek je ve studiu a s pomocí retuší nádherná, ale v reálném prostředí nepoužitelná,“ říká přímo v expozici značky Peugeot, pro kterou pracuje. A snad aby dostála svým slovům, hned pohledem div nesežehne modelky v okolí. Tu mulatku, co stojí u terénního vozu, tam jemnou, a přesto nepřehlédnutelnou sportovní blondýnku u nápadně rudého Peugeotu 208 GTI.

 Automobily Výběr modelek
Trocha exotiky: atraktivní SUV si vyžádalo zcela jinou modelku než v ostatních případech.

Co je vlastně na tak kreativní a ještě s dovolením úžasné práci nejsložitější?

„Sladit děvčata s auty,“ odpovídá bez váhání a pousměje se nad tím, že muž může takovou práci považovat za job snů. „Podívejte se na naše novinky: 4008 a 208 v několika verzích, všechno auta do města, pro mladé a dynamické lidi. Tomu musíte přizpůsobit všechno, barvy expozice i šatů, šperky, co budou mít modelky na sobě, střih oblečení, líčení... Je toho spousta, co se musí doladit.“ Tak vida, nakonec to nebude taková zábava, ta promenáda v bikinách je zřejmě jen to nejlepší. Nebo ne?

 Automobily Výběr modelek
Patří k sobě. Také sportovní a útlé 208 GTI dostalo „adekvátní“ doprovod: německou modelku s postavou jak podle pravítka (a těch nejlepších křivítek).

Řeší se takové detaily jako nalíčení očí nebo barva laku na nehty. Vše musí být ve stejném duchu, přirozené a dobře sladěné. „Vezměte si třeba tu snědou dívku u Peugeotu 4008. U něj se počítá s velkým odbytem v Rusku a Jižní Americe, zadání tedy bylo atraktivní modelka s jistým mezinárodním přesahem, aby zaujala všechny. Tato konkrétně má tuším maminku ze Srbska a tátu z Alžírska. Ona jediná dostala šaty, ale sportovní.“

A skutečně, teprve teď si netrénované mužské oko všímá, že ostatní modelky mají kalhoty a sako. Ale stejně vypadají sexy...

 Automobily Výběr modelek

„Naším záměrem byla móda black slim, tenké kalhoty, které spíše zvýrazní než zakryjí ženské půvaby. A pod rockovým sakem vidíte částečně průsvitné tričko z hedvábí,“ vypočítává a možná se v duchu diví, že to nevidím sám od začátku.

Přesto to zkusím s otázkou, která mě trápí od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o důsledném přístupu ke castingu: Neměla byste pro příští autosalon místo pro asistenta?

„Takových by bylo!“ říká bez mrknutí oka. A opět pevným hlasem, jako by ani neodpovídala na vtip. Ono by asi opravdu takových bylo...

 Automobily Výběr modelek

Vydáno: 19. 09. 2012

Autor: Michael Kudela (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Peugeot 208 bazar