Renault Espace 2.0 dCi Celsium: Vyhlídkový let

Renault Espace čtvrté generace již na cestách nikoho nepřekvapí. Má sice pár nových detailů, celkový vzhled se však zásadněji nezměnil. Přesto mám pocit, že pro řadu řidičů bude ideálem.

Natrefit na špatný kus silnice není v České republice žádný problém, ačkoliv si nemyslím, že by stav našich silnic byl nějak tragický. Právě však jedu po příjezdové cestě z panelů, které k sobě doléhají jen sporadicky. Znám tu cestu dobře a na kritických místech již podvědomě očekávám rány od podvozku. Ty se však v espacu nedostavují, o přejezdu nerovností se dozvíte jen díky velmi utlumenému zadunění a mírnému zhoupnutí vozu.

 Automobily Renault Espace 2.0 dCi Celsium
Plná překvapení je palubní deska, ve které najdete celou řadu přihrádek včetně ukrytého rádia.

Francouzská auta byla vždy pověstná plavnou jízdou a dobrým tlumením nerovností, tohle velké MPV však patří k těm nejpohodlnějším vozům na trhu, navíc s velmi dobře odhlučněným podvozkem. Hledáte tedy lék na rozbité, zvlněné a zaplátované české silnice? Zde ho máte! Od podvozku samozřejmě nemůžete čekat jistotu kupříkladu konkurenčního Fordu Galaxy, cesty po nechvalně proslulé dálnici D1 se však změní v plavný, pohodový let.

K dobré náladě řidiče navíc přispívá i silný naftový motor, který přitom nemá přehnanou spotřebu. Osm ve městě a na dálnici, šest mimo město, celkově počítejte s hodnotou mezi sedmi a osmi litry na sto kilometrů. Škoda jen, že motor i při konstantní rychlosti dosti duní, a než předvede zátah všech 175 koní a 360 Nm, tak mu to může i nepříjemnou chvíli trvat. A pak je zde nevyvážené řízení se sklony velmi lehce se zadrhávat. Tím však výčet výrazných nedostatků končí.

 Automobily Renault Espace 2.0 dCi Celsium

Naopak interiér si zaslouží jen chválu. Ať už jde o čistě pojatou palubní desku bez středového panelu, naopak ale s pěticí přihrádek, či o vzdušnost uvnitř a perfektní výhled ven. K pohodě v pětimístné kabině výrazně přispívá rovněž velká panoramatická střecha za 45 000 Kč, která se dá z poloviny otevřít, či snadno posuvná sedadla.

Espace jasně dokazuje, že starý neznamená rovnou špatný. Pokud je vaší prioritou pohodlí a místo pro rodinu, pak se jedná o výbornou volbu.

Cena
Espace 2.0 dCi Celsium: 794 900 Kč
Testovaný vůz: 877 100 Kč

 Automobily Renault Espace 2.0 dCi Celsium
Čtvrtý facelift čtvrté generace modelu Espace přinesl nové úspornější dvoulitrové turbodiesely, jinou přední masku a několik detailů.


Vydáno: 24. 12. 2012

Autor: Ondřej Chamilla (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Renault Espace bazar