Renault Kangoo 1.5 dCi Outdoor: Joint-venture

Loni dostal Renault Kangoo sourozence s hvězdou na masce. Teď se chce ze spolupráce s Mercedesem poučit.

Jedna kapitola tiskové zprávy je dokonce věnována vylepšením, která se týkají vnímané kvality vozu. Výrobce se chlubí lepšími materiály i zakrytím všech dříve viditelných šroubů. S optickými změnami pak přišla i verze Outdoor, která se s vydatnou pomocí ochranných plastů snaží hrát na populární dobrodružnou all-road notu.

Variabilitu interiéru lze za 2000 Kč vylepšit i o sklopné sedadlo spolujezdce.


Na pohon všech kol můžete zase rychle zapomenout. Za příplatek 10 000 Kč sice můžete dostat systém ESP s terénním režimem, tím ale veškeré off-roadové ambice inovovaného kangoo končí. Outdoor je hlavně stylovou variantou výborného a prostorného rodinného auta pro řidiče, kteří se nikam neženou. Podvozek sice působí solidním dojmem, při rychlých změnách směru je však již patrná tendence hrnout se přes přední zatížené kolo ven ze zatáčky. Pochválit musíme velice příjemné řízení a řazení.

Vznětová devadesátikoňová jednapětka nepřesvědčí zátahem ve vysokých rychlostech. Relativně krátké odstupňování se hodí ve městě, na dálnici se ale motor ve 3000/min akusticky v pozadí rozhodně nedrží a je u konce se silami. Spotřeba se pohybuje okolo příjemných šesti litrů. Se současnou akční slevou 65 000 Kč můžeme kangoo jako dostupné rodinné auto jedině doporučit.

Také kangoo dostalo přední masku s dominantním znakem odpovídající současnému designovému stylu Renaultu.

Vydáno: 23. 01. 2014

Autor: Martin Přibyl, foto Ondřej Kroutil (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Renault Kangoo bazar