Upozorňujeme!!! Sauto.cz varuje před podvodnými nabídkami

V Praze, dne 5.11.2012

Vážení uživatelé,

Upozorňujeme Vás, že služba Sauto.cz není partnerem ŽÁDNÉ přepravní společnosti. Nenechte se, prosím, zmást logem Sauto.cz nelegálně uvedeným na webových stránkách společností, které takto podvodníci zneužili. Problém nezákonného použití naší ochranné známky je již řešen právní cestou.

Webové stránky podvodné transportní společnosti:

http://europe-auto-service-transport.org/index-1.htm
http://www.europa-vehicle-logistics.eu

Zdůrazňujeme, že s takovou a ani žádnou jinou podobou přepravní společností nemá Sauto.cz absolutně nic společného. Jedná se o zneužití našeho doménového jména a ochranné známky. Pokud byste při komunikaci s prodejcem vozu obdrželi odkazy na takové společnosti s výzvou k úhradě zálohy, tak rozhodně nic neplaťte a okamžitě nám nahlaste takový inzerát jako podvodný!

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám k dispozici na emailové adrese: sauto@sauto.cz

Identifikace podvodné nabídky:

Cena novější „lepší“ značky vozu se pohybuje zhruba na polovině ceny automobilu stejného druhu a roku výroby – překontrolovat si můžete, pokud zadáte do filtru pro vyhledávání na Sauto.cz stejnou značku vozu, model a rok výroby a bude Vám jasné, že cena je naprosto nereálná.

Telefonní číslo – s běžnou nepodezřelou emailovou adresou je používáno telefonní číslo, které se opakuje u více inzerátů – např. 00420776695001, 00420773957725, 00420776677586, 773284349, 775300062. Po vytočení čísla telefon nikdo nebere nebo má nastavenou hlasovou schránku.

Pokud zareagujete na inzerát a vyplníte formulář v jeho detailu, obdržíte krkolomný česko-anglický text.

Tipy odpovědí, které můžete obdržet:
Dobrý den,
Vozidlo je stále na prodej za tuto cenu. Je v dobrém stavu, nemá žádné technické poškození, žádné škrábance nebo promácknutí, žádné skryté vady. Dodává se se všemi originál klíce, manuály, knihy údržby, zimní pneumatiky a všechny ceské dokumenty. Vuz byl mého bratra, který žil v Ceská republika, muj bratr zemrel pred 3 mesíci v hloupé nehode motocyklu. Jsem velmi smutný, že bolest je velmi velký pro me, to byl muj jediný bratr a já ho milovala moc. Bydlím ve Skotsko, Glasgow a auto je se mnou. Jeho manželka mi dal auto prodat, protože ona se pohybovala u me doma a ona se nemuže použít jej zde ve Skotsko , protože zde auta mají volant na pravé strane. Ona nechce zbohatnout na smrti mého bratra tak, že je duvod, proc jsem dal za nízkou cenu. To je ceská modelka a papíry a desky, má všechny zaplacené dane, a nyní všechny papíry a dokumenty jsou na mé jméno, pokud si chcete koupit to není žádný problém, protože pošlu auto ve své zemi a já budu platit za prepravní poplatky. Pro více informací jsem cekat, abyste mi poslat odpoved.
………………..
Ahoj,
Jsem velmi rád, že máte zájem o koupi auta.
Ceny a informace jsou správné, jsem prodat Skoda Superb 2.0 TDI ,   z roku 2010 s cenou 150.000, - Kc. Jsem první majitel, auto bylo nikdy zapojeny do jakékoliv nehody, motor beží perfektne
Auto je v perfektním stavu, poslední služby, které asi pred dvema mesíci, když jsem menil olej, nejsou tam žádné velké problémy. Všechny dokumenty jsou k dispozici, jsem si všechny výživné na autorizovaného servisu, mám servisní knížka, auto mít skutecné Km.
Máte-li zájem prosím odpovezte mi, abych mohla dát více informací o transakci, prosím odpovezte pokud možno v anglictine, rychle reagovat
………….
Dobrý den,
    Už jsem mluvil s firmou donášku do domu , auta a všechny ciny jsou firmy, která mi pomuže prodat.
Nebudete platit nic za dopravu , budete platit pouze 150.000, - Kc , plus oni ríkali, že opustí vuz a doklady pro vás na 2 dny , aby mohli vyzkoušet a prohlédnout .
  Spolecnost bude zpracovávat veškeré transakce bude delat všechny kroky a prineseauto Vaši adresu behem nekolika dní , o 3 dny.
První spolecnost vámsledovací císlo a smlouvy na prodej, s tímto císlem se zobrazí v prípade, že existují auta , která je vlastníkem , kde budou dodány do auta a na to, co je název vyhrazený k dodání Prosím, reknete mi, jestli jste v porádku s tím? cekání odpověď
…….
Situace je to, že jsem Sapin a byl jsem pracoval jakoinženýr v Ceská republika(CEZ Ceské Energetické Závody) , 2 roky a nyní jsem se vrátil do svého domu ve Španelsku se svým autem. Auto je registrované v Ceská republika , takže se nemusíte registrovat a chci ho prodat , protože tady stojí hodne se zaregistrovat a mohu lod do svého domova na své náklady, pokud si opravdu chcete koupit. Vuz je v perfektním stavu , nikdy zapojen do všech nehod, bez poškození , bez škrábancu , bez nutné opravy na nej , je jako nová
Cekám odpověď.

Podvodník Vás pochopitelně požádá o zaplacení zálohy na svůj zahraniční účet. Proto Vás důrazně žádáme, pokud obdržíte podobnou odpověď, nikdy neposílejte zálohu, ukončete s prodejcem komunikaci a nahlaste nám tento inzerát přes tlačítko „Nahlásit závadný inzerát“, které naleznete v detailu každého inzerátu.

Vydáno: 25. 09. 2012