Volkswagen CC 2.0 TDI BMT 4Motion

Chcete (passat) CC, bydlíte na horách a nechcete se zaměstnávat řazením? Volte verzi s pohonem 4x4 a DSG.

Samočinné převodovky a pohon všech kol jsou ve střední třídě žádaným standardem. U Volkswagenu CC musíte za obojí připlatit (v porovnání se šestistupňovým manuálem) 95 000 Kč. Za své peníze dostanete šestistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG a systém Haldex čtvrté generace.

 Automobily Volkswagen CC 2.0 TDI BMT 4Motion
Vyberte si. Startovat můžete zatlačením klíčku nebo stiskem tlačítka.

„Automat“ potěší hlavně rychlým a poměrně plynulým řazením. Ocenili bychom možná o jeden stupeň více a také větší „pádla“ manuální volby pod volantem. Akustickým neduhem je pak jeho snaha řadit při jízdě po městě rychlostí okolo 50 km/h pátý převodový stupeň. Motor v tomto režimu točí asi 1100–1200/min a zpod kapoty pronikají do jinak velice dobře odhlučněného interiéru dusivé protesty. Volbou dvouspojky ale určitě chybu neuděláte.

Složitější je situace s pohonem všech kol. Haldex funguje téměř telepaticky a nedovolí kolům „hrabání“. Spotřeba „čtyřkolky“ také není nijak rapidně vyšší (jak tomu je u některých konkurentů), my jsme po týdenním testu odečetli na displeji palubního počítače hodnotu 7,1 l/100 km. Problémem jsou ale dodací lhůty, samotný Volkswagen v ceníku upozorňuje, že se v případě variant 4Motion mohou prodloužit, a to až na cca 15 týdnů. Pokud nechcete čekat a nevyžadujete špičkovou trakci, můžete si s DSG pořídit i klasickou předokolku, její ceníková cena je 821 900 Kč.

Cena
Volkswagen CC 2.0 TDI BMT 4Motion: 866 900 Kč
Testovaný vůz: 1 165 800 Kč

 Automobily Volkswagen CC 2.0 TDI BMT 4Motion
V základu je místo sklopných sedadel jen průvlak pro lyže.


Vydáno: 02. 08. 2012

Autor: Martin Přibyl (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Volkswagen CC bazar