Volkswagen Touareg 3.0 TDI V6: Fešák HubeRt

Druhá generace Volkswagenu Touareg potřebovala po třech letech impulz, proto český importér připravil další akční balíček, v jehož rámci toto luxusní SUV dostalo i optický paket R-Line.

I když si Volkswagen Touareg na nezájem zákazníků rozhodně nemůže stěžovat, po Mercedesu-Benz ML jde se 469 prodanými vozy o druhé nejoblíbenější luxusní SUV loňského roku, pořád jich může být ještě více. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je mediální podpora a nabídka různých cenově zvýhodněných akčních balíčků. Do již tak dost dlouhého seznamu výbavových paketů přibyl další, pojmenovaný Sound & Style.

 Automobily Volkswagen Touareg 3.0 TDI V6
Díky akčními paketu Sound & Style jsou cestující hýčkáni kvalitními materiály.

O stylovou část tohoto balíčku se stará sada exteriérových a interiérových doplňků z řady R-Line. Vedle nápisu názvu paketu na mnoha místech karoserie zahrnuje rozšířenou čelní masku, dvě oválné koncovky výfuku nebo spoiler na konci střechy. Součástí paketu jsou také 20" litá kola, nicméně sehnat na tak velké disky zimní pláště není úplně snadné, proto testovaný vůz jezdil na sedmnáctkách s balonovými plášti.

Také uvnitř se to hemží nápisy R-Line a chromem, na ušlechtilosti interiéru se však hlavně podílí kožené čalounění v kombinaci alcantara/Nappa. Samostatnou kapitolu tvoří ve 12 směrech elektricky nastavitelná sportovní sedadla. Prostorný a na SUV i variabilní interiér (zadní sedadla jsou posuvná) dokáže příjemně zaplnit skvělým zvukem audiosystém s 12kanálovým digitálním zesilovačem o výkonu 620 W a 11 reproduktory. Cena balíčku činí 276 200 Kč, cenové zvýhodnění je 101 200 Kč.

 Automobily Volkswagen Touareg 3.0 TDI V6
Exteriérový paket R-Line lehce rozšířil čelní masku a upravil přední nárazník. Adaptivní bixenonové světlomety jsou součástí balíčku Světla a pérování.

Pokud víte, že vrchol terénní vyjížďky bude pro vás polní cesta k vaší chatě, stačí si pořídit základní verzi s diferenciálem Torsen. Pokud chcete víc, kupte si verzi Terrain Tech 4xMotion s lamelovým mezinápravovým diferenciálem, závěry, redukcí a k němu si doobjednejte vzduchové pérování. To dostanete buď samostatně, nebo v rámci výbavového balíčku Světla a pérování. Jízda s touaregem "na vzduchu" je opravdový relax, který nemá smysl si kazit snahou o dynamickou jízdu. Na to není ani po generační dietě o 200 kg lehčí touareg stavěný. Jeho hlavní doménou je pohodové plachtění, ke kterému velkou měrou přispívá také sametový osmistupňový automat a naftový 3.0 V6 TDI se svými 245 k a 550 Nm. Navíc s příplatkovou 100l nádrží klid nenarušují ani časté zastávky u čerpacích stanic, s průměrnou spotřebou 9,5 l/100 km totiž ujedete přes 1000 km.

Cena
Touareg 3.0 TDI V6: 1 390 900 Kč
Testovaný vůz: 1 775 800 Kč

 Automobily Volkswagen Touareg 3.0 TDI V6
17" vysokoprofilové pláště sice touaregu moc nesluší, spolu se vzduchovým pérováním ale zajišťují skvělý komfort.


Vydáno: 01. 03. 2013

Autor: Michal Štengl (Motor-Presse Bohemia)

Zdroj: autopruvodce.cz

Aktuální nabídka: Volkswagen Touareg bazar