Výsledky hledání článků

Škoda Octavia 1.5 TSI EVO - Téměř dokonalá evoluce

Nejdůležitější české auto roku je zde. Dokáže však nová Octavia naplnit velká očekávání?

31. 3. 2020 - garaz.cz


Reportáž z floridského muzea jedinečných vozů

The Brumos Collection byla vždycky trochu z ruky. Pokud chcete tyto exkluzivní vozy vidět, musíte na Floridu, a tak to nikdy nebyl výlet na víkend. Teprve v lednu navíc tuto unikátní sbírku plně zpřístupnili veřejnosti.

31. 3. 2020 - garaz.cz


Pozor, klasická auta začala padat na ceně. F550 je důkaz!

Složité období, nejistý trh, nafouknutá bublina, nadsazená investice. Říkejte si tomu, jak chcete, ale jedno je jisté, něco se děje. A jak to víme? Stabilní komodita v podobě Ferrari 550 Maranello, tedy poslední dostupné Ferrari s dvanáctiválcem a manuální převodovkou, totiž padá na ceně. Čtěte dál...

31. 3. 2020 - garaz.cz


Prohlédněte si propracovaný interiér nového Hyundai i20

Nový Hyundai i20 už nás zaujal svým sportovním designem exteriéru, který ve třídě tak trochu nudných nákupních tašek udělá určitě slušný průvan. Ještě zajímavější je ale jeho interiér, který by slušel i autu o třídu výš. Nevěříte? Přesvědčte se na vlastní oči!

31. 3. 2020 - garaz.cz


Chci na LeMans i na Dakar, říká v rozhovoru Tomáš Enge

Jediný Čech ve Formuli 1 se vrací zpátky na scénu. Přestože se může zdát, že se Tomáš Enge trochu stáhl do ústraní, není to tak úplně pravda. Závodil pořád, ale mimo to se staral o vývoj závodních KTM a učil jejich jezdce pořádně řídit. Teď chce vyhrát šampionát v Číně, vrátit se do LeMans a taky by měl jet Dakar!

31. 3. 2020 - garaz.cz


Pět zajímavých přestaveb oblíbené Mazdy MX-5

Říká se, že Mazda MX-5 je odpovědí na všechno. Díky dobrým jízdním vlastnostem a příznivé pořizovací ceně se tento vůz navíc často stává „obětí“ větších, či menších úprav. Podívejte se na pět opravdu zajímavých konverzí.

31. 3. 2020 - garaz.cz


Značky bojují s virem, zatímco Praha s vizuálním smogem

Další GARÁŽoviny v novém formátu jsou tady, tentokrát s pěticí zajímavých témat. Pořád nás trápí koronavirus, ale automobilky s ním bojují i pozitivním způsobem. Audi a Volkswagen kvůli němu na nějakou dobu dokonce změnily svá loga. Příští rok přijde nová generace oblíbeného kupé Toyota GT86, bude mít nový název, ale dostane se vůbec do Česka? To jsme zjišťovali přímo u Toyoty. Ostrý hothatch od Hondy, který dostal nějaká vylepšení a další dvě výbavové verze, je konečně na českém trhu a my známe jeho ceny. To a ještě více se dozvíte v dnešních GARÁŽovinách.

30. 3. 2020 - garaz.cz


První servis ojetiny: Co musíte udělat, aby se nerozpadla?

Zkušeným technikům a překupníkům s ojetinami radit nemusíme, protože ti ví, jak na to. Ale kdo kupuje třeba své první ojeté auto, měl by vědět, co všechno ho s největší pravděpodobností čeká a co ho to bude stát. Někdy to bude opravdu hodně peněz, ale udělat se to musí. Jinak auto fungovat nebude.

30. 3. 2020 - garaz.cz


Historie a zajímavosti z fascinujícího světa stěračů

Když se řekne „stěrače“, každý si představí dvě tyčky s gumičkou poháněné elektromotorkem. Jasné jako facka. Jenže je to daleko složitější – automobilové stěrače musí zvládnout lehký deštík i tropickou bouři, musí si poradit s mrznoucím deštěm nebo sněhem, musí fungovat ve vysokých rychlostech i při zastavení, nesmí být hlučné nebo se příliš opotřebovávat. Nezdá se to, ale je to věda! Tak se s námi pojďte ponořit do fascinujícího světa stěračů, kde na vás čeká spousta nečekaných překvapení…

30. 3. 2020 - garaz.cz


Seat Alhambra definitivně končí, VW Sharan bude následovat

Velkoprostorová auta, kdysi tolik oblíbená třída rodinných vozů, v posledních letech rychle skomírá. Dříve tolik prodávané modely mají problém najít na dnešním trhu své zákazníky, a proto postupně vymírají – dnešní dvojice je toho jasným důkazem. A za všechno může… no, vždyť vy víte.

30. 3. 2020 - garaz.cz