Výsledky hledání článků

Další Mini už může být Made in China

Možná zanedlouho přijde oznámení, že Mini se přesouvá do Číny. BMW prý v současné době zkoumá, jestli se mu vyplatí tato dohoda navržená největším výrobcem SUV v Číně, firmou Great Wall Motor.

17. 10. 2017 - novinky.cz


Norsko po podpoře elektromobilů zavede daň z Tesly

Norsko je evropský (a patrně i světový) lídr v prodejích elektromobilů na hlavu. Mohla za to štědrá podpora těchto aut a naopak vysoká daňová zátěž vozidel se spalovacím motorem. Teď je vše ale jinak, uvedl britský web Business Insider s odkazem na norská média.

17. 10. 2017 - novinky.cz


Karoq dostane příští rok verzi SportLine s dvoulitrovým benzínovým motorem

Škoda Karoq má zatím coby nejvýkonnější benzínový motor přeplňovanou patnáctistovku. V závěru příštího roku ale nejmenší SUV od Škody doplní dvoulitrový čtyřválec.

17. 10. 2017 - novinky.cz


V Londýně mají první chytrou silnici

Stále zde píšeme o tom, jak chytrá budou auta za deset či dvacet let. Ale stále se nikdo pořádně nezabývá tím, jak chytré může být to, po čem auta jezdí – silnice. V Londýně se na to ale zaměřili.

16. 10. 2017 - novinky.cz


Aston Martin odhalil otevřené DB11 Volante, jede až 300 km/h

Aston už před dvěma lety představil novou generaci modelu DB11, loni naznačoval otevřenou verzi. Ta dorazila nyní, s tradičním označením Volante.

16. 10. 2017 - novinky.cz


Volkswagen investuje do gigantického trhu elektrických autobusů

Zrušení vjezdu vozidel se spalovacími motory do center měst, úplné zrušení prodejů aut se spalovacími motory – to je budoucnost mnoha měst a států světa. A tak se otevírá ohromný trh, který zatím stojí na okraji – autobusy na elektřinu.

16. 10. 2017 - novinky.cz


Renault bude svůj první pick-up od listopadu prodávat i v Česku

Renault se rozhodl, že svůj pick-up Alaskan nebude nabízet pouze na trzích v Latinské Americe, ale rovněž v Evropě. Do Česka zamíří převlečený Nissan Navara první listopadový den.

3. 10. 2017 - novinky.cz


Team Edison vyvine elektrický Ford

U Fordu asi plánují velkou elektrickou ofenzivu. Dali dohromady speciální sekci inženýrů, kteří se budou zabývat jen a pouze vývojem elektrických vozidel. Jmenuje se Team Edison.

3. 10. 2017 - novinky.cz


Porsche 911 GT2 RS je nejrychlejším autem na Nordschleife

Ještě rychlejší, než bychom doufali. Tak lze shrnout pocity automobilky Porsche, která očekávala výsledný čas lehce přes sedm minut. Nakonec slavnou Severní smyčku závodního okruhu Nürburgring zajelo Porsche 911 GT2 RS za rekordní čas mezi produkčními auty.

2. 10. 2017 - novinky.cz


Nástupce McLarenu F1 bude třímístný, řidič sedí uprostřed

McLaren zveřejnil nové fotografie chystaného hypersportu, vyvíjeného pod interním označením BP23. Půjde o nejrychlejší McLaren v historii, který navazuje na slavné F1, v devadesátých letech nejrychlejší silniční auto světa.

2. 10. 2017 - novinky.cz