Výsledky hledání článků

Prototyp tahače na palivové články je na světě

Nikola Motor Company konečně oficiálně představila svůj elektrický tahač, který však trochu uhnul proti původní koncepci. Měla ho totiž pohánět elektřina, kterou by vyráběla turbína na stlačený zemní plyn. Ve skutečnosti elektřinu vyrobí palivové články.

3. 12. 2016 - novinky.cz


Druhá generace vozu Hyundai i30 skončila

V Nošovicích byla ukončena výroba modelu Hyundai i30 druhé generace. Nyní bude čtrnáct dní probíhat úprava linky na novou generaci, která byla představena na pařížském autosalonu tohoto roku.

2. 12. 2016 - novinky.cz


Terénní Mercedes třídy G je na trhu 37 let, letos se jich vyrobilo nejvíce

Třída G neboli v originále Geländewagen (terénní auto) se začala vyrábět v roce 1979, nejprve pro armádu, později i pro civilní použití. „Géčko” procházelo během těch desítek let evolucemi, základní tvary ale zůstaly stejné.

2. 12. 2016 - novinky.cz


Euro NCAP řízeně rozbil šest nových modelů aut

Evropská nezávislá organizace Euro NCAP přinesla výsledky nárazových testů šesti nových modelů aut. Konkrétně jde o Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli a XLV. První tři modely získaly nejvyšší, pětihvězdičkové hodnocení.

2. 12. 2016 - novinky.cz


Saab chce zase vyrábět auta

Značka Saab možná znovu ožije. Ale ne ta stará, kterou nyní vlastní Turci. Mluvíme o Saab Group, výrobci vojenské techniky, kterému se nyní extrémně daří. A jeho know-how z letadel chce přetavit i do aut.

2. 12. 2016 - novinky.cz


Volvo ukázalo V90 v policejní úpravě

Volvo je tradiční dodavatel nejen pro švédskou policii. Automobilka vlastněná čínskou společností Zhejiang Geely tak nyní ukázala nové kombi V90 v policejní úpravě.

1. 12. 2016 - novinky.cz


Rolls-Royce testuje nové nejluxusnější SUV světa, dorazí v roce 2018

Britská značka Roll-Royce průběžně informuje o přípravách svého nového modelu s interním označením Cullinan. Nejluxusnější SUV na světě dorazí za dva roky, automobilka jej nyní intenzivně testuje.

1. 12. 2016 - novinky.cz


Kia v lednu představí sportovní model s pohonem zadních kol

Korejská Kia zveřejnila první upoutávku na chystaný sportovní model s poháněnou zadní nápravou. Novinka bude vycházet z pět let starého konceptu GT. Zda půjde o kupé nebo sedan zatím není zřejmé.

1. 12. 2016 - novinky.cz


Land Rover Discovery se bude vyrábět na Slovensku

Britská automobilka Jaguar Land Rover bude vyrábět novou generaci svého sportovně-užitkového vozu Discovery na Slovensku, kde v září zahájila výstavbu nové továrny. Informovala o tom agentura Reuters.

1. 12. 2016 - novinky.cz


Černá střela Bentley pro úpravce hodinek

Bentley Mulsanne Speed je luxusní auto s velmi výkonným motorem. George Bamford je velmi bohatý úpravce hodinek. George Bamford chtěl Bentley Mulsanne Speed, ale v trochu lepší úpravě. Vznikl Bamford X.

1. 12. 2016 - novinky.cz