Výsledky hledání článků

Vlog #151 Náhradní Vary a Ferrari Monza

Tohle je vlog skoro bez aut... vešlo se jen jedno, ale za to POŘÁDNÉ!

7. 8. 2020 - garaz.cz


Limuzína na bázi Ferrari 360 Modena je na prodej

Říká se, že supersporty jsou k ničemu. Tedy jasně, že jsou rychlé, hlasité a všichni se za nimi otáčí… Jenže nacpat do nich manželku, děti a nákup je prostě nemožné. Tak k čemu to je? Jenže do tohoto Ferrari 360 Modena se vejde až osm pasažérů, k tomu mají televizi, minibar a neonové osvětlení…

7. 8. 2020 - garaz.cz


SUV v terénu: Držte se skalních zásad a myslete dopředu

Sportovně užitková auta jsou dnes oblíbenější než kdy dřív. Díky vyšší světlé výšce a pohonu všech čtyř kol dokážou SUV částečně zastat práci dříve populárních off-roadů. Takže pokud se chystáte s takovým vozem mimo silnice, máme pro vás pár rad, jak vše úspěšně zvládnout. Ale pozor, není SUV jako SUV.

7. 8. 2020 - garaz.cz


Německo vs. Tesla: boj o dotykové displeje

Podle soudce v německém Karlsruhe je dotyková obrazovka v autě elektronické zařízení, a proto by s ní neměl řidič za jízdy manipulovat. Co se může zdát jako zajímavý pohled na fenomén dotykových displejů, může ve skutečnosti znamenat důležitý soudní precedent, který automobilky vezmou na vědomí. Informoval o tom server Auto Motor und Sport.

7. 8. 2020 - garaz.cz


Lancia Delta Martini: Speciální edice legendy na prodej!

Občas se stane, že výrobci postaví nějaký vůz za jedním jediným účelem – aby vyhrával závody. Vzhledem k předpisům a homologaci je mnohdy nutné vyrobit také určitý počet silničních verzí závoďáku – a zhruba takhle nějak se ve zkratce zrodila Lancia Delta Integrale. No, a když se „náhodou“ stane, že takovýto ikonický závoďák vyhraje automobilce pět titulů Mistra světa v řadě, vznikne potom něco jako tento konkrétní kus – Lancia Delta Integrale Martini 5 Evoluzione, edice omezená na pouhých 400 kusů. A nyní je k mání!

7. 8. 2020 - garaz.cz


Nejmenší obytný Volkswagen, ze kterého uvidíte na hvězdy

Volkswagen představuje nejnovější a nejmenší obytný automobil. Uvidíte v něm na hvězdy, zvládne i rychlejší cestování a nikde nenarazíte na žádné omezení, se kterými se občas potýkají majitelé velkých bydlíků. Předchozí podobné provedení Caddy neslo vtipné označení Beach, u páté generace automobilka zatím mlčí.

6. 8. 2020 - garaz.cz


Vznik a zánik krásných německých vozů NSU

Vídali jsme je na automobilových závodech, když se tady během relativního uvolnění režimu koncem šedesátých let objevily. Miroslav Adámek byl průkopníkem, se svou tisícovkou vybojoval i tituly mistra Československa a donedávna se na svém NSU zúčastňoval závodů historických vozů. Za volantem NSU 1000 TT se objevili také závodníci Viktor Mráz, Petr Krejbich, Miroslav Heřman a další; samotný Adámek později využil další možnosti, sehnal si totiž „placku“ (sportovní prototyp) od konstruktéra Kurta Brixnera s větším motorem NSU 1300 v úpravě Spiess a dále kraloval na československých závodech.

6. 8. 2020 - garaz.cz


Gordon Murray T.50 – Nástupce božského McLarenu F1

Má atmosférický dvanáctiválec, co točí 12 tisíc otáček, k tomu manuální převodovku a pohon zadních kol. Karbonové šasi, tři místa v kabině, ventilátor, který ho přicucává k asfaltu, a k tomu cenovku 70 milionů korun. Bez daně. Nový automobil jménem Gordon Murray Automotive T.50 je ztělesněním slova supersport!

6. 8. 2020 - garaz.cz


Příprava na STK: Dejte autu péči, nespoléhejte na technika

Každého vlastníka staršího běžného motorového vozidla do 3,5 tuny čeká (většinou) každé dva roky pravidelná návštěva Stanice technické kontroly, kde se na jeho ocelového miláčka podívá vyškolený technik, který zhodnotí, jak moc se na něm podepsal zub času. Jak tedy automobil připravit, abyste STK úspěšně absolvovali, a lze se na pracovníka stanice z hlediska komplexního zhodnocení stavu vozu plně spolehnout?

6. 8. 2020 - garaz.cz


Trh v červenci: Auta rostou, motorky už jsou v plné síle

To, v jaké fázi koronavirové pandemie se aktuálně nacházíme, je na delší a úplně jinou diskuzi. Podstatné je, že pandemie do značné míry ovlivní ekonomiku a trh na všech frontách, té automobilové nevyjímaje. Takže jaký je současný vývoj? Přinášíme aktuální data posbíraná Svazem dovozců automobilů (SDA).

6. 8. 2020 - garaz.cz