Výsledky hledání článků

Je parkování důležitější než veřejný pořádek? Pražští strážníci budou víc hlídat auta

Praha na tři měsíce vyčlenila několik strážníků městské policie a devět odtahových aut na boj s nesprávně parkujícími řidiči. Vedení města žádalo ještě více. Tito strážníci se tak nebudou moci věnovat hlídání veřejného pořádku.

17. 10. 2019 - novinky.cz


Drsný závod aut na sluneční pohon má vítěze. Obhájce titulu doslova shořel

Tři tisíce kilometrů australskou pouští s jedinou jistotou - kde se večer zastavíte, tam kempujete do rána. Tak by se dal shrnout závod World Solar Challenge, který letos oslavil 32 let konání a po patnácté se jel přes celý kontinent z Darwinu do Adelaide.

17. 10. 2019 - novinky.cz


Německá policie zabavila auto, protože se moc blýskalo

Policie v německém Düsseldorfu zabavila BMW X5 M doslova proto, že se příliš blýskalo. Jeho zlatá fólie měla odrážet slunce a tím působit nebezpečnou situaci pro ostatní účastníky provozu. V rámci akce zaměřené na „autopozéry“ byly rozdány pokuty za 107 tisíc korun.

17. 10. 2019 - novinky.cz


Toyota bude vyrábět miniaturní dvousedadlový elektromobil

Japonská Toyota věří hlavně hybridům, takže trochu překvapila, když představila miniaturní elektromobil na baterie. Chce ho vyrábět od příštího roku zejména pro přeplněná japonská města.

17. 10. 2019 - novinky.cz


Ostravská firma otestovala inovovaná svodidla. Jsou lehčí i levnější

Hutní společnost Liberty Ostrava se chystá uvést na trh inovovaný typ jednostranného ocelového silničního svodidla. Oproti nynějšímu typu je svodidlo lehčí a má lepší parametry, je tak zároveň bezpečnější. Novinářům to řekl vedoucí výroby svodidel a důlních výztuží ve firmě Richard Toman. Firma svodidlo tento týden úspěšně otestovala na bývalém letišti v Kameni na Pelhřimovsku.

17. 10. 2019 - novinky.cz


Tohle je nová Octavia. Škoda vypustila do světa první skici

Představení nové Škody Octavia se nezadržitelně blíží, už nás od něj dělí jen necelý měsíc. Automobilka nyní zveřejnila první náhled na to, jak bude novinka vypadat. Kresby ukazují, že příď nebude mít daleko do modelu Scala.

17. 10. 2019 - novinky.cz


Nová Škoda Octavia se odhaluje na prvních skicách

Nová Octavia, netrpělivě očekávaný bestseller značky Škoda, pomalu začíná odkrývat závoj tajemství. Ještě před oficiální premiérou nám Škoda ukázala první skici, které ukazují její design v plné, i když trochu stylizované kráse. Ale už podle nich to vypadá, že se máme hodně na co těšit!

17. 10. 2019 - garaz.cz


Alpina XD3 – Nejlepší SUV od BMW

Alpina již tradičně staví nejlepší vozy BMW. Platí to přitom i o naftovém SUV XD3, které dokáže okouzlit!

17. 10. 2019 - garaz.cz


Alfa Romeo Montreal Vision GT… Prostě to vyrobte!

Původní Alfa Romeo Montreal je dokonalý designérský skvost se závodním vysokootáčkovým osmiválcem. Gandini ji navrhl zhruba ve stejné době jako model Lamborghini Miura a na těch autech je to vidět. Roky přehlížený veterán šel neuvěřitelně do kurzu a Alfa by přesně takové auto potřebovala i v moderním kabátě…

17. 10. 2019 - garaz.cz


Škoda Felicia slaví 25. narozeniny

Favorit představoval pro automobilku Škoda zcela zásadní zlom, stejně tak pozdější Octavia. Jenže Felicia, která se narodila v mezičase mezi nimi, přinesla celou řadu důležitých zlepšení a potvrdila ambice Škodovky stát se respektovanou evropskou automobilkou. Díky skvělému poměru cena/výkon se navíc stala velmi populárním autem. Právě dnes je tomu 25 let, co se začala vyrábět.

17. 10. 2019 - garaz.cz