Výsledky hledání článků

Místo automobilek bude na autosalonu v Ženevě testovací trať

Ještě před pár lety se zdálo, že autosalon ve Švýcarsku je nedotknutelnou baštou automobilismu, akcí, kterou si žádná značka nenechá ujít. Mluvilo se o neutralitě a důležitém trhu. Teď je všechno jinak. Bude jubilejní 90. ročník labutí písní nejlepšího autosalonu v Evropě?

28. 1. 2020 - garaz.cz


5 ikonických „válečných“ zbarvení závodních Porsche

Porsche má závodní rodokmen, který mu může leckterá automobilka závidět. Za svou téměř devadesátiletou historii si už Porsche připsalo 19 vítězství v Le Mans, přičemž rekord v ujeté vzdálenosti drželo celých 39 let. Dále tu máme nespočet vítězství v závodech sportovních vozů, a pak 39 vítězství v zámořském Can-Am, než je pro neporazitelnost raději vyhnali.

28. 1. 2020 - garaz.cz


Studie spolehlivost odhalila nejlepší premianty i lajdáky

Když investujete velký balík peněz do nového nebo ojetého auta, chcete především, aby spolehlivě fungovalo. Výrobní kvalita za poslední dekády neuvěřitelně pokročila, takže většina aut dokáže oddaně jezdit den za dnem (aniž byste pod nimi museli celý víkend ležet). Přesto se však najdou modely, které by vás mohly svou tendencí k selhávání nepříjemně překvapit – nejnovější studie na ně bez milosti ukázala prstem.

28. 1. 2020 - garaz.cz


Před šedesáti lety ovládl Mercedes slavnou Monte Carlo Rally

Značka Mercedes-Benz není zrovna první jméno, které se nám vybaví ve spojitosti s rallye. Ale byla by chyba na německého výrobce luxusních automobilů zapomínat. Modely SL nebo menší sedany 190E a W123 pár úspěchů zaznamenaly. Ale překvapivě si své místo v síni slávy užila i největší limuzína S – před šedesáti lety zvítězila na nejtěžší soutěži v Monte Carlu.

28. 1. 2020 - garaz.cz


Polsko: Za nehodu v opilosti celoživotní zákaz řízení!

V sousedním Polsku mají problém s alkoholem. S tím, jak stoupá jeho spotřeba, stoupá i počet řidičů, kteří sednou za volant pod vlivem. Jen vloni zadržela tamní policie 110 tisíc řidičů s alkoholem v krvi. Protože roste i počet smrtelných nehod zaviněných opilými řidiči, přikročili Poláci k razantnímu řešení. Za nehodu v opilosti dostane řidič celoživotní zákaz řízení!

27. 1. 2020 - garaz.cz


Zkrachuje Nissan? Nová Škoda 100, zářná budoucnost Toyoty

Tentokrát se v GARÁŽovinách zaměříme na Toyotu, která jako jedna z mála vidí budoucnost růžově a daří se jí čím dál lépe. Také se podíváme na nepěknou předpověď bývalého šéfa Nissanu, okomentujeme všechny ostré varianty nového Volkswagenu Golf a mrkneme se na téměř novou Škodu 100, která je na prodej. Užijte si GARÁŽoviny.

27. 1. 2020 - garaz.cz


Nejzajímavější motorizovaní nomádi s českými kořeny (4. díl)

Být nomádem znamená vystoupit ze své komfortní zóny, nechat práce a vyrazit objevovat nové kraje i kultury na vlastní oči. Máme pro vás další sérii příběhů odvážných cestovatelů s českými kořeny, kteří opustili konzumní život a stali se opravdovými nomády. Dnešní díl představí horolezce se starým volkswagenem, mladý pár v hondě a dobrodruhy ve staré škodovce.

27. 1. 2020 - garaz.cz


Šest situací, na které si v zimě musíte dávat velký pozor

Teploty oscilují kolem nuly, chvíli je sluníčko a chvíli mlha, občas déšť se sněhem, jindy zdánlivě suchá silnice. Dávejte si za volantem pozor, tohle jsou přesně ty chvíle, kdy to svádí ke zdánlivé jistotě a pocitu bezpečí, ale vše se může změnit v jediném okamžiku. Vybrali jsme šest situací, kdy si musíte za volantem dávat obzvlášť pozor!

27. 1. 2020 - garaz.cz


Pneumatiky bez vzduchu? Už brzy si je budete moci koupit!

Říká se, že je zbytečné vymýšlet kolo. V případě pneumatik by si jeden myslel to samé, ale zdá se, že opak je pravdou. Nahradí běžné pneumatiky toto unikátní řešení z recyklovaného termoplastu? Prý se dočkáme už brzy, zatím ale jen pro nákladní auta, městské skútry či jízdní kola.

27. 1. 2020 - garaz.cz


Zapomeňte na předsudky, zažil jsem Dakar na vlastní kůži

Dakar je jen jeden a ten leží v africkém Senegalu. Saúdská Arábie je země, která nerespektuje lidská práva. A organizátoři to dělají jen pro peníze. Tohle jsou tři nejčastější argumenty, které slýchám od lidí, kteří motoristický sport sledují koutkem oka (nebo vůbec) a kteří mají neustálou potřebu se ke všemu vyjadřovat. I k věcem, kterým vlastně třeba moc nerozumí. A jak už to bývá, spousta věcí může být úplně jinak.

26. 1. 2020 - garaz.cz