Výsledky hledání článků

Elektrifikaci aut potáhnou firmy

Firmy většinou nejrychleji reagují na automobilové novinky, protože mají peníze na rychlejší obměnu vozového parku. A tak se ukazuje i to, jak rychle postupuje elektrifikace vozidel.

16. 12. 2017 - novinky.cz


Unikátní ferrari diktátora Peróna je na prodej

Na pařížském autosalonu v roce 1952 se Juanu Perónovi zalíbilo unikátní Ferrari 212 Inter Ghia. Přes prostředníka ho koupil, a aby se vyhnul vysokým daním, za asistence Ferrari vyměnil výrobní čísla. Dnes je na prodej. Odhad ceny je až dva milióny dolarů.

15. 12. 2017 - novinky.cz


BMW v Sokolově postaví polygon pro testování autopilotů. Práci tam najdou stovky lidí

Německá automobilka BMW se chystá v západočeském Sokolově vystavět velký polygon pro testování vozů se samočinným řízením. Práci by tam mohly najít stovky lidí. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová to vidí jako šanci, jak se „posunout blíže ekonomicky silnějším a stabilnějším regionům”.

15. 12. 2017 - novinky.cz


Nejmenší automyčka na světě má za úkol pořádně otestovat lak

I když počítačové simulace dokážou dnes zázraky, přece jen klasické testování ještě úplně nenahradí. Stále je třeba nové materiály zkoušet. A tak se musí testovat i odolnost autolaků. Jak? V miniaturní automyčce.

15. 12. 2017 - novinky.cz


Nová doba: Renault koupil podíl v knižním nakladatelství

To, že automobilky investují do výpočetních a technologických firem, se zdá normální. Ale proč Renault koupil 40% podíl v nakladatelství? Odpověď je jednoduchá – protože se jednou budeme v autě nudit.

15. 12. 2017 - novinky.cz


EuroNCAP ukázal kompletní výsledky testů. Pět hvězdiček získala čtyři auta

Nejnovější sada výsledků nárazových testů EuroNCAP ukázala, že čtyři nová auta dosáhnou na nejlepší hodnocení už v základu a další dvě s příplatkovou výbavou. Některá z nich kupodivu ani nejsou drahá.

14. 12. 2017 - novinky.cz


Lamborghini Urus jako třídveřové kupé je nástin sportovní budoucnosti

Urus má zdvojnásobit roční produkci značky Lamborghini, takže je možné, že uvidíme více variant. Maďarský designér X-Tomi navrhl třídveřové „kupé” a ostřejší verzi Performante. Ta je asi pravděpodobnější, bude-li Urus lovit rekord Ringu.

14. 12. 2017 - novinky.cz


V Nizozemsku vznikne limitovaná edice tesly. Bude jen 20 kusů

Model S „Shooting Brake”, jak ho nazval autor skic, designér Niels van Roij, původně měl být unikátem pro jednoho nizozemského sběratele. Vznikne ale série 20 aut. Jestli bude mít v kufru sedačky proti směru jízdy, zatím nevíme.

14. 12. 2017 - novinky.cz


Fiat Punto obdržel v nových nárazových testech nula hvězd

Organizace Euro NCAP zveřejnila nové výsledky nárazových testů. Prachbídně v nich dopadl Fiat Punto, který získal 0, slovy nula hvězd. Je to auto opravdu tak nebezpečné, jak se zdá?

13. 12. 2017 - novinky.cz


Volkswagen svolává desetitisíce touaregů kvůli podvodům s emisemi

Na 57 tisíc dieselových touaregů bude muset do servisu kvůli softwarové úpravě řídicí elektroniky. Dotčené vozy jsou vybaveny motory 3,0 V6 TDI a plní normu Euro 6. Ovšem jen při měření. Na reálné silnici elektronika motor řídí jinak.

13. 12. 2017 - novinky.cz