Výsledky hledání článků

Nový Ford Mustang je venku, přišel o V6 a má 10stupňový automat

Ford zveřejnil první fotografie a data k omlazenému Fordu Mustang. Ty hlavní změny neuvidíte na první pohled, protože se týkají použité techniky. Jde například o novou automatickou převodovku nebo digitální přístrojový štít.

18. 1. 2017 - novinky.cz


Čínská firma se dere do čela výroby akumulátorů pro elektromobily

LG Chem a Samsung rozšiřují své aktivity do Evropy, aby byly blíž zákazníkům. Tesla s Panasonikem budují Gigafactory v Nevadě. Čínský BYD už dávno drží pozici trojky ve výrobě akumulátorů. Není hanbou, že jste dosud neslyšeli o Amperex Technology Ltd (CATL), ale zapamatujte si to jméno. Bude hrát klíčovou roli.

18. 1. 2017 - novinky.cz


Britové zvyšují pokuty za odhazování odpadků z auta

Už dnes je v právním řádu Velké Británie zakotvena pokuta těm, kteří odhazují odpadky z auta. Vymahatelnost ale byla prakticky nulová. To se má změnit a pokuty se výrazně zvyšují.

18. 1. 2017 - novinky.cz


Opel představil Crossland X, zmenšenou mokku s odlišnou tváří

Německá automobilka ve středu ráno ukázala svůj další model s písmenem X v názvu. Další z řady crossoverů se jmenuje Crossland X a jde v podstatě o menší mokku.

18. 1. 2017 - novinky.cz


Airbus chce do konce roku předvést prototyp létajícího auta

Airbus Group plánuje do konce roku otestovat prototyp samopilotovaného létajícího auta. Airbus loni vytvořil divizi Urban Air Mobility, která má zkoumat různé koncepty, jako vozy pro přepravu jednotlivců nebo vůz ve stylu helikoptéry pro několik osob.

17. 1. 2017 - novinky.cz


BMW omladilo řadu 4, na hledání změn si vezměte lupu

BMW řady 4 (F32) se představilo v roce 2013, nyní tedy nastal čas na obvyklé občerstvení. To není nikterak zásadní a de facto se zredukovalo na nové světlomety a modernizovaný multimediální systém.

17. 1. 2017 - novinky.cz


Mazda bude spalovat benzín v dieselovém motoru

Jmenuje se Homogeneous Charge Compression Ignition (HCCI), tedy vznětový motor s nepřímým vstřikováním, a i když zapaluje směs pomocí komprese, vstřikuje do válců benzín. To je velmi blízká budoucnost automobilky Mazda.

17. 1. 2017 - novinky.cz


První pomoc: Jak si poradit s vybitou autobaterií

Patří to k zimnímu koloritu: pokud jsou mrazy opravdu tuhé, mnohá auta nenastartují. Poradit si můžete relativně jednoduše. Potřebujete jen druhé auto a startovací kabely.

17. 1. 2017 - novinky.cz


Nová Lada Niva nebude ruskou Dacií Duster

Jedno z nesmrtelných ruských aut, Lada Niva, se dočká nástupce. Trvalo to jen čtyřicet let. Vývoj vlastního auta byl zahájen, potvrdil současný šéf této automobilky Nicolas Maure.

17. 1. 2017 - novinky.cz


Hippie ponorka pro 21. století jezdí sama, na elektřinu zvládne 600 km

Volkswagen na autosalonu v Detroitu ukázal moderní reinkarnaci původního hippie busu, kterému se přezdívalo ponorka. Nejnovější verze I. D. Buzz už nepotřebuje benzín a zvládne řídit sama. Vyrábět by se měla od roku 2020.

16. 1. 2017 - novinky.cz