Výsledky hledání článků

Toyota ukázala novou generaci nejprodávanějšího auta světa

Toyota Corolla je již dlouhé roky nejprodávanějším automobilem světa. Japonská automobilka nyní odhalila novou generaci v tradičním provedení sedan. Hatchback a kombi se již ukázaly na pařížském autosalonu.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Kamion v USA narazil nákladem hned do dvou mostů. Ztratil kontejner

I jízda kamionem může být adrenalinovým zážitkem. Přesvědčil se o tom nejen řidič inkriminovaného kamionu na americké dálnici, který při své cestě naboural hned dva mosty, a ještě při tom ztratil kontejner, ale i další jedoucí za ním. První náraz do mostu kontejner přežil, bylo to „jen” škrábnutí. Řidič ovšem nezastavil a pokračoval dál, o chvíli později pak narazil do druhého mostu - a ten už poslal kontejner z návěsu dolů a na asfalt. O zraněních nemáme zprávy.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Peugeot ukázal prodlouženou verzi 508, zůstane Číně

Na první pohled by to člověk neřekl, ale červený Peugeot 508 na fotkách nenosí písmeno L zbytečně - je prodloužený o 55 milimetrů na rozvoru náprav. Bohužel zůstane čínskému trhu. Ukázal se na právě probíhajícím autosalonu v čínském Kantonu.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Soud nařídil zavedení zákazu jízdy starších naftových aut v Essenu

Německý správní soud v pátek 16. listopadu nařídil zavést zákazy jízdy starších naftových automobilů v některých částech západoněmeckých měst Essen a Gelsenkirchen. Týká se to i některých úseků frekventované dálnice A40, která vede jižní částí centra. Informovala o tom agentura DPA.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Kia začala na Slovensku vyrábět ProCeed

Kia ve svém závodě ve slovenské Žilině zahájila výrobu třetí karosářské verze ceedu (ProCeed). Jde o pětidveřový shooting brake představený v Paříži zkraje října. Automobilka do vývoje a výroby modelové řady ceed celkem investovala 7,7 miliardy korun.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Řidiči bez zimních pneumatik mohou odjet bez pokuty

Trocha štěstí, podmíněná rozumným přístupem policistů, stále stačí řidičům aut bez zimních gum k tomu, aby silniční úseky ohraničené dopravní značkou zimní výbava projeli do prvních zmrazků bez pokuty. Policisté mohou přestupek řešit mírnějším postihem.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Starý Fiat Panda ještě lepší než z výroby

Lapo Elkann je vnukem zakladatele Fiatu Gianniho Angelliho. Je tedy také velkým fanouškem italských aut. Proto také vlastní zajímavou „tuningovou“ firmu Garage Italia. A v ní vymazlil starý Fiat Panda 4x4, protože to je prostě fantastická ikona italského motorismu.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Proč čekat na semaforech? Jaguar se jich zeptá, kdy dají zelenou

Informací mezi automobily a infrastrukturou bude v následujících letech probíhat stále víc. Auta budou komunikovat nejen spolu navzájem, ale i s technikou, která je doprovází pevně připojená podél cest - například se semafory. Podobnou komunikaci už zvládne Jaguar.

16. 11. 2018 - novinky.cz


Novozélandský drifter vyzval vítěze Dakaru k tanci. Téměř doslova

Novozélandský drifter Mike Whiddett a ruský offroadový závodník Eduard Nikolajev sice pořád řídili svá auta, ovšem to, co předváděli, se dá bez nadsázky nazvat tancem. Pouze vyměnili orchestr za řev motorů.

15. 11. 2018 - novinky.cz


V Česku se koná první výstava zaměřená čistě na elektromobilitu

V pražských Letňanech se ve čtvrtek 15. listopadu otevřely brány vůbec první výstavy o elektrických autech, motocyklech a kolech s názvem e-salon. Výstava potrvá až do neděle 18. listopadu.

15. 11. 2018 - novinky.cz