Výsledky hledání článků

Koňská dávka testosteronu. Octavia RS má po úpravě 301 koní

Dvoulitrový motor TSI o výkonu 245 koní je to nejvýkonnější, co můžete mít v sériové octavii. Pokud chcete více, musíte sáhnout po službách externích firem, které se zabývají tuningem. Octavii RS pak umí vyladit třeba na 301 koní. Jak jezdí, jsme zjišťovali během týdenního testu.

20. 7. 2018 - novinky.cz


Test Peugeotu 308 GTi: Nenápadná silniční střela

Hatchback Peugeot 308 s běžným motorem je klasický rodinný vůz, který si většina vlastníků dokáže jen těžko představit jako sportovní vůz. Jenže verze GTi získala od divize Peugeot Sport opravdu neuvěřitelnou kupu dílů ze skutečného světa sportovních aut a z rodinného vozu je najednou nenápadná silniční střela.

17. 7. 2018 - novinky.cz


Test kabrioletu od Mercedesu: ideál pro movité důchodce

Čtyřmístných kabrioletů na trhu není moc. Mercedes-Benz třídy E takový má. Mercedes-Benz E 220d Cabriolet 4Matic nabízí příjemné svezení pod širým nebem a zářícím sluncem. Je to svezení pro lidi, kteří vyznávají pohodu, relax, klidnou jízdu a své peníze si dokážou užít – třeba pro movité důchodce.

13. 7. 2018 - novinky.cz


První jízda novou Kiou Sportage - mikrohybridní diesel neohromil, ale ani nezklamal

Po zhruba dvou letech na trhu přichází Kia Sportage s drobnými změnami vzhledu, mikrohybridem a novým základním dieselem, který velmi příjemně překvapil projevem i spotřebou. Výbava je bohatá a v kabině je dostatek prostoru.

11. 7. 2018 - novinky.cz


Test Mazdy 6 G165: Stárne, ale bude vás bavit

Mazda 6 možná není horká novinka, ale to jí na kvalitách mnoho neubírá. Má atmosférický dvoulitr ze staré školy a podvozek, který vám jasně říká, co se děje a co ještě zvládne - a můžete si toho dovolit opravdu hodně. Zaostává jen v detailech, které vás v zatáčkách stejně zajímat nebudou.

6. 7. 2018 - novinky.cz


Dvě auta v jednom. Audi RS 4 Avant umí stovku za 4,1 sekundy

Audi RS 4 Avant je na první pohled nenápadné kombi. Na druhý pohled uvidíte, že tady něco nehraje, a napovědět by vám mohla dvacetipalcová kovaná kola, obří koncovky výfuku integrované do zadního difuzoru nebo karbon-keramické brzdy.

4. 7. 2018 - novinky.cz


Test BMW G 310R: Modro-bílá vrtule z Indie

I v kategorii dostupných strojů se už můžete blýsknout logem modrobílé vrtule. Jenže evropská je na motorce jen česká registrační značka, protože stroj vyrobili v Indii. Klíčové je vědět, v čem je motorka s logem mnichovského výrobce lepší než ostatní stroje asijského původu.

2. 7. 2018 - novinky.cz


Test Volva XC60 T5: Dobrý základ, ale sportovnost nečekejte

Nová volva se mi opravdu líbí, ale od XC60 jsem měl asi přehnaná očekávání. Sedačky jsou výborné, ale digitální přístrojový štít je tu skoro zbytečně a ovládání klimatizace v displeji není správná cesta. Základní benzín výkonově stačí, jen se připravte na desetilitrovou spotřebu.

30. 6. 2018 - novinky.cz


Test BMW X2: Když větší je vlastně menší

Tak si představte, že BMW nabízí dvě modelové řady s velmi podobným zaměřením – BMW X1 a BMW X2. Jistě očekáváte, že X2 je větší sourozenec jedničky. Jenže není. Právě naopak.

28. 6. 2018 - novinky.cz


V čem se liší a co mají společného: Karoq vs. Kodiaq

Škoda nabízí dva modely typu SUV - kodiaq a menší karoq. Postavili jsme je vedle sebe a zkoumali, v čem se liší a co mají naopak stejného, zejména co se týče interiéru a komfortní výbavy. Některé rozdíly překvapily, jiné byly očekávatelné.

26. 6. 2018 - novinky.cz