Výsledky hledání článků

Tatra 613-3 OTS EU – Zahrát si na ministerského šoféra

Tatra 613 byla milovaná i nenáviděná. Milovaná fanoušky českých aut a automobilky Tatra především jako jedno z posledních osobních aut, nenáviděná těmi, kterým minulý režim ničil život. Právě jeho představitelé se v ní totiž vozili nejčastěji. Co ale nabídne svému řidiči doopravdy?

15. 7. 2020 - garaz.cz


Mercedes-Benz V300d XL – Vítěz první ligy

Představte si, že jste členem slavné rockové skupiny. Letíte s ostatními členy kapely nahrávat do jednoho z legendárních studií a váš soukromý tryskáč vám zrovna jako na potvoru vyfoukly manželky, které musely ve stejném termínu letět nakupovat do Milána. Nedá se nic dělat, musíte letět linkou. I s kytarama. Co budete na palubě pít, není dopředu jasné, jisté ale je, že u ranveje na vás bude čekat Véčko od Mercedesu. Co taky jiného?

15. 7. 2020 - garaz.cz


Ford Mustang 1968 – Zakladatel vlastního rodu

Jenom hodně málo aut má ve světě tak ikonické postavení jako Ford Mustang. Tohle „auto pro sekretářky“ a zakladatel segmentu pony car, viselo na zdi mnoha klučičích pokojů hned vedle italských sporťáků zvučných jmen. A pak se stalo legendou, kterou si velká spousta laiků dodnes plete se spoustou jiných aut americké produkce. Vždyť kolikrát už majitelé Corvette, Challengerů a Camar už slyšeli, že mají Mustanga…

15. 7. 2020 - garaz.cz


DS 3 Crossback 1.5 BlueHDi – Šetřílek bez starostí

V době nastupující elektrifikace, záplavy malých SUV a převahy benzinových tříválců se stejně najdou lidé, kteří na chrochtající agregáty nedají dopustit. Na vyznavače dieselů myslí v DS Automobiles také u kompaktního modelu série 3 Crossback. K avantgardnímu stylu a prémiové výbavě přidává výrobce ještě pádný argument, a to bezstarostnou pětiletku s bezplatným servisem.

13. 7. 2020 - garaz.cz


Opel Combo XL – Ani dodávka, ani MPVčko

Kategorie MPV pomalu odumírá, zákazníci přesedají do módních SUVček a crossoverů. Jenže ty většinou nedokážou nabídnout tak prostorný, variabilní a praktický interiér, jaký měla právě MPVčka. Situaci přijíždí zachránit zcivilizované verze malých dodávek – a žije se s nimi výrazně snáz, než byste možná řekli.

12. 7. 2020 - garaz.cz


Austin FX4 – Jak se žilo londýnským taxikářům?

Ne vždy se nám poštěstí posadit se za volant opravdové ikony. Ale tento Austin to splňuje. Navíc není ikonou jen své automobilky, ale ikonou celé země, ve které jej vyráběli. Větší legendu bych snad řídil jedině v případě, že bych tu představoval červený double-decker. Černý londýnský taxík je ale za dvoupatrovým autobusem v těsném závěsu.

12. 7. 2020 - garaz.cz


Test ojetiny: Škoda Citigo po 160 000 km pořád drží

„V nohách mám už tisíc mil...“ mohla by si klidně prozpěvovat tahle škodovka. A podle všeho stejnou porci zvládne ještě jednou s prstem v nose. Jednoduché auto zkrátka umí být spolehlivé, i když se na něm při výrobě šetřilo, kde se dalo. Jak vypadá Škoda Citigo, která natočila už 160 tisíc kilometrů?

9. 7. 2020 - garaz.cz


Škoda Superb iV – Funguje skvěle, ale není pro každého

Historicky první plug-in hybridní pohon z Mladé Boleslavi se uhnízdil pod kapotou vlajkové lodi – Superbu. Jak funguje a jak se Škodě povedl? Komu je šitý na míru? Dokáže být skutečně úsporný? A kolik peněz vám ušetří? Všechny palčivé otázky vám rádi zodpovíme…

8. 7. 2020 - garaz.cz


Volkswagen T-Cross 1,5 TSI – Jen tolik, kolik si zasloužíte

Malé městské crossovery jsou aktuálně tím největším hitem automobilového průmyslu – jsou svěží, jsou rozverné a pro zákazníky velmi atraktivní. Volkswagen se svou horkou novinkou hraje jako vždy spíš na rozumnější notu. Bude to pro něj v tvrdé konkurenční bitvě výhoda, nebo ne?

7. 7. 2020 - garaz.cz


Peugeot 208 – Francouzská avantgarda se vrací

Pokračovatel rodu francouzských hatchbacků nezměnil jméno, zato ale změnil snad všechno ostatní. A je to dobře - osobitý design zvenčí i uvnitř doplňuje výrazně lepší dílenská kvalita a materiály. Co ale motory a podvozek?

5. 7. 2020 - garaz.cz