Cebia Report

Vážený zákazníku,

Cebia dovolujeme si Vás informovat o novinkách, které naleznete u inzerátů vozidel. Sauto.cz se spojilo s českou společností Cebia, která je již 20 let leaderem na trhu v prověřování původu a historie ojetých vozidel. Abychom zkvalitnili naše služby a zjednodušili Vaše rozhodování při procházení inzerátů, rozhodli jsme se pro Vás připravit hodnocení vozidel ve spolupráci s Cebia, spol. s r.o.

Toto hodnocení spočívá v tom, že u inzerátů můžete nalézt tyto informace:

 • a) OSVĚDČENÍ Cebia REPORT, které k inzerátu umisťuje prodejce vozidla
 • b) systém AUTOTRACER – znamená pro Vás možnost, abyste si i vy sami mohli ověřit historii vozidla a získat důležité informace před nákupem auta.

Představme si zde jednotlivé služby:

 1. OSVĚDČENÍ Cebia REPORT:

  cebia report

  OSVĚDČENÍ Cebia REPORT je doklad, který hodnotí vozidlo ve 3 základních kategoriích z pohledu 5 nejdůležitějších parametrů:

  1. Kontrola stavu najetých kilometrů
  2. Kontrola odcizení, financování a VIN
  3. Kontrola roku výroby

  Vozidlo, které v tomto hodnocení obstálo dobře, získává 3 hvězdičky. Hodnocení vozu

  Protože největším problémem u ojetých vozů je stav tachometru a případná manipulace s ním, je Cebia REPORT rozšířen o další 2 hvězdičky pro vozy, u kterých je doložena kompletní historie. Hodnocení vozu

  Ke každému parametru je přiděleno grafické hodnocení, které znázorňuje, jaký je výsledek kontroly:

  • Kontrolovaná kategorie je bez závad.
  • Kontrolovaná kategorie vykazuje podstatné závady.
  • Provozovatel nemůže jednoznačně rozhodnout, jaký výsledek kontrolované kategorii přidělit, a to v důsledku nedostatečného množství informací.
 2. SYSTÉM AUTOTRACER:

  Systém AUTOTRACER je internetový informační systém, který je určený pro všechny, kteří si chtějí prověřit ojetý automobil, především před jeho nákupem. Systém AUTOTRACER provozuje Cebia, spol. s r.o. Systém je přístupný uživateli na adrese www.zkontrolujsiauto.cz. Systém je určen především motoristům, ale také leasingovým společnostem, pojišťovnám, soudním znalcům a prodejcům ojetých vozidel.

  Informace, které systém uživatelům poskytuje, jsou členěny do dvou částí:
  1. Kontrola identifikátorů

   Tato část obsahuje textový a obrazový návod, jak v jednotlivých krocích vybrané vozidlo fyzicky zkontrolovat včetně možnosti porovnat aktuální stav identifikátorů s fotografiemi jejich továrního provedení u daného modelu.

   Proč využít této služby?

   Je opravdu vozidlo, které stojí před Vámi tím, které popisuje jeho Technický průkaz? Nejedná se ve skutečnosti o vozidlo jiné – s pozměněnými identifikátory, které mohlo být v minulosti odcizené? Systém AUTOTRACER Vás postupně povede kontrolou identifikátorů a umožní Vám porovnání s fotodokumentací originálního provedení.

  2. Výpis z historie vozidla

   Tato část obsahuje záznamy z těchto oblastí: rok výroby, technický popis, záznamy a fotografie z dokumentování a prověřování původu nebo původnosti identifikátorů vozidla, kontroly odcizení v ČR, kontroly leasingu, servisní záznamy, časový vývoj stavu tachometru, ad. U každého vozidla bude rozsah informací odlišný, záleží na samotné historii prověřovaného vozidla.

   Proč využít této služby?

   Snad každý kupující se zajímá o to, kdy bylo vozidlo skutečně vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, zda bylo vozidlo někdy prověřováno a s jakým výsledkem nebo jak vozidlo navštěvovalo servis a z jakého důvodu.

  3. Telefonická podpora – „přítel na telefonu“ - jakou součást provozu systému AUTOTRACER.

   Telefonická podpora systému je poradenský telefonní servis poskytovaný oprávněným uživatelům systému prostřednictvím call centra Cebia. Telefonická podpora je přístupná na tel. čísle +420 267 91 3737, vždy v pracovní dny v době 8.00 – 16.30 hodin.

Cebia a Seznam.cz

Připravili jsme pro Vás zvýhodněnou cenu za nákup detailních informací o vozidle v systému AUTOTRACER. U každého inzerátu máte možnost si zobrazit slevový kód, který následně zadáte na stránkách www.zkontrolujsiauto.cz a můžete tak uplatnit slevu ve výši 100,- Kč ze standardní ceny.

Proč vůbec ojeté vozidlo před jeho nákupem prověřovat?

Alarmující fakta dokládají, že:

 • 35% odcizených vozidel je předěláno a vráceno zpět na trh!
 • 40% vozidel má upravený stav tachometru
 • 18 % vozidel je závadových – mají negativní výsledek při fyzické prověrce Cebia, u vozidel, u nichž je prověřován jejich původ v zahraničí, více než 16 % vykazuje podstatné závady a jejich nákup je značným rizikem
 • 20 % vozidel je omlazeno, tzn., mají zfalšovaný rok výroby

Výše uvedené údaje vycházejí z dlouhodobých statistik společnosti Cebia, která se v oboru prověřování vozidel profiluje téměř 22. rokem a ročně poskytujeme služby pro více než 850 000 vozidel. Díky tomu můžeme nabídnout informace a statistické údaje běžně nedostupné.

Kdy a proč systém AUTOTRACER použít?

Nejefektivnější je využití systému ještě před nákupem ojetého vozidla. Znát o vozidle důležité informace je ale vhodné kdykoli.

Zkontrolovat identifikátory vozidla se v řadě případů ukázalo jako důležitější než kontrola jeho technického stavu. Vyměnit motor vozidla kvůli jeho závadě je nepříjemné, ale přijít rovnou o celé vozidlo je mnohem horší a finančně citelnější ztráta.

Znát historii vozidla je nutnost. Snad každý kupující se zajímá o to, kdy bylo vozidlo skutečně vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, zda bylo vozidlo někdy prověřováno a s jakým výsledkem nebo jak vozidlo navštěvovalo servis a z jakého důvodu.

Informace o společnosti Cebia:

 • Cebia je česká společnost, která se již 20. rokem zabývá službami spojenými s pomocí motoristům.
 • Cebia je leader na trhu v poskytování služeb zaměřených na identifikaci a prověřování původu vozidel v ČR.
 • Společnost na evropské úrovni, která se významným způsobem podílí na formování aktivit zaměřených zejména na protikrádežová opatření a systémy.
 • Již od roku 1991 se specializuje na zavádění a provozování technologií zaměřených na boj proti automobilové kriminalitě.
 • V roce 2008 spustila Cebia systém AUTOTRACER a Cebia REPORT – jedinečné nástroje, které umožňují zájemci o vozidlo prověření vozidla před jeho nákupem.
 • Cebia má po celé ČR více jak 1.100 smluvních partnerů, tzv. Autorizovaných pracovišť Cebia, které tvoří převážně značkoví prodejci a servisy vozidel.
 • Dceřinná společnost - Cebia SK působí a stejné služby poskytuje také na Slovensku.
 • Cebia poskytuje své služby také v zahraničí, převážně v Polsku, Maďarsku, Rumunsku nebo např. v Brazílii.
 • Více informací na www.cebia.cz nebo www.zkontrolujsiauto.cz