Aktuální nabídka inzerátů Citroën C4 Picasso

Zkušenosti majitelů s Citroën C4 Picasso


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • C4 Grand Picasso, 2.0i (LPG) automat,

  C4 Grand Picasso, 2.0i (LPG) automat, najeto bylo 149.000km - máme již třetím rokem. Auto jsme koupili náhodně v autobazaru (nechtěl jsem ani francouze ani z auto z bazaru), zrovna se vykládalo z kamionu, byl to dovoz z Nizozemí u aček.. Auto bylo sice špinavé, uvnitř bonbony a nějaké psí chlupy, ale technicky naprosto v pořádku. Serviska kompletní a k tomu faktury. Jizdní vlastnosti a komfort potěší, podvozek spíše měkčí, velice pohodlné sedačky s bočním vedením (Chorvatsko cca 1200km a záda nebolí). Dětí citrona milují, dávají mu pusinky na haupnu :))) Je to klasicky 4ř stupňový automat, řadí hladce. Teď máme najeto cca 210.000km, měníla se LPG bomba (cca 8000Kč, řemeny , kladky také, pro jistotu. v 190.000km začalo hučet zadní ložisko a začala bouchat náprava, oprava celkem za 8600kč. Odešla lampda (2500 díl cca 4000kč výměna, protože se musí rozebrat celý předek a sundat motor, aby se posunul do předu...je to pálka, ale zadarmo vám to dělat nikdo nebude), klima fungovala, ale náplň stačila na rok. Musel se vyměnít výparník za 6000kč (díl a práce). Tyto opravy beru jako spotřební věc, se kterou jsem počítal. Celkově velice pohodlné auto pro rodinu. Doporučuji otcům, kteří teď hledají auto, věřte mi, Grand picasso je to pravé! Dětí sedí v autě a mohou koukat z okna, narozdíl od "rodinných" kombíku, kde dětí koukají jed do sedačky před sebou a strop. Dětí si každou jízdu užívají a neblbnou.

  Klady:
  jízdí vlastnosti, 7 sedaček, druhá řada má vlastní stolečky - dětí si hrají, pokud se rozloží druhá řada sedaček, tak se do auta vejde matrace 90 x 180cm - můžete spát jak v hotelu. S LPG levný provoz (cca 1,4kč/km). Citroeny se moc nekradou :)
  Je to vysoké auto, takže pasivní bezpečnost
  Tím, že dětí mají dobrý výhled, jizda autem je baví a to je obrovské
  Zápory:
  strašně mě štve Economy mode, který vám po zastavení a uplynutí cca 10min odpojí veškerou elektriku v autě, takže si neotevřete okna, nerozsvítíte, ani nepustite hudbu. Prý se to přeprogramovat nedá a systém tím chrání autobaterii. Ale upřímě...rád bych vše měl pod kontrolou.
  Zapnutí/vypnutí stěračů - nemůžete spustit stěrače "jednou", protože se zapne automatický systém, který je až moc citlivý na kapky, takže vám sterače jedou jak šílené, i když moc neprší. Řeším to tak, že páku dam nahoru a hned dolu, pak sterače udělají jen jeden chod.

  newcolleague, 26.06.2019 v 14:04 kladná recenze

 • C4 Grand Picasso 2,0 Hdi r.v 2016

  Auto kupované v létě 2016 jako nové. Nyní najeto 90 tis. Km. Zatím na záruku vyměněno něco na rameni, ale to byl problém z výroby. Před 3 měsíci odešla elektronika na alternátoru. V autorizáku oprava skoro 10 tis. Kč. Jinak byly měněny tlumiče, kotouče a destičky. Rozvody by měly být až ve 150 tis. Km. Jinak auto nešetřím a spokojenost.

  Klady:
  - prostor a pohodlí
  - čelní sklo a panorama
  - motor, spotřeba a výkon
  Zápory:
  - nic zásadního

  pinky.karlos, 14.04.2019 v 21:32 kladná recenze

 • C4 grand picassa r.v.2014

  Vozidlo budu mít již čtvrtým rokem a zatím žádný problém. Jsem s vozidlem naprosto spokojen. Vše funguje jak má, velice prostorný vůz a dobře ovladatelný. Pohodlné sedačky, hodně prostoru ve druhé řadě. Posuvné zadní sedačky.

  Klady:
  Velmi pohodlné auto na dlouhé cesty.
  Přehledná přístrojová deska uprostřed palubky.
  Tempomat s nastavitelnou rychlostí
  Automatické stěrče.
  Automatické světla.
  Naprosto bez závad.
  Panoramatická střecha
  Zápory:
  nic

  jirka.simon, 09.04.2018 v 07:50 kladná recenze

 • C4 picasso

  Už máme v rodině druhý c4 picasso a jen spokojenost (2007 a 2009) s jedním jezdíme po celý eu a nikdy nás nenechali ve štychu. Spotřeba 6l, co si člověk může přát víc. A jen tak na okraj, před citronama jsme měli Sharana a pak Galaxy a to byly kasičky na peníze, věčně něco nefungovalo ( brzdy,klima,turbo,elektronika atd.) a to že začali topit až po ujetí 20 km ani nemluvim ale to jsem se pak dočetl že to je u nich normální.........

  Klady:
  Tichá a pohodlná jízda, prostor a až na běžné věci celkem spolehlivý auta...........
  Zápory:
  Každý auto má něco

  spacir307, 23.11.2017 v 15:11 kladná recenze

 • TOHLE AUTO ROZHODNĚ NEKUPUJTE!

  Nebo dopadnete jako já... po dvou letech jsem jej prodal. I přes finanční ztrátu jsem rád, že už ho nemám. Uvěřil jsem odborníku a jejich řečem o tom, že dnes už jsou kvalitní všechna auta a pověstná mizerná kvalita italských a francouzských výrobců jsou už jen fámy. NEJSOU! Musel jsem se přesvědčit, patří mi to. První měsíc závada chlazení, dojezd na nouzák. Třetí měsíc vada barvy, výměna celého předního krytu motoru. 6 měsíc vadná autobaterie, výměna za novou a opět vadná, 9 měsíc, závada elektroniky - stop start systém nefunkční - v servisu 3 týdny (opět výměna vadné baterie), než mechanici zjistili možnou příčinu. O 2 měsíce později závada na elektronice zobrazovaní aktivního tempomatu, který tento vůz vůbec nemá, nezjištěno. Další měsíc výměna celého displeje. Po 3 měsících opět závada Start stop systému - motor je vypínán okamžitě bez zahřátí po pouhém vyjetí z garáže. U dieselu podstatná vada. Tuto závadu se v autor. servisu nikdy nepodařilo zjistit, nepomohla výměna řídící jednotky ani dalších elektro komponent. Slovy mechanika "onho si to nějak žije vlastním životem a dělá si to co chce". Za auto, které si dělá co chce sem dal přes půl milionu. Soudruzi z Francie asi někde udělali chybu - dál to nehodlám řešit ať se s takovým nedodělkem trápí někdo jiný. To jsem pominul neustále drnčící a povrzávací palubovku, úplně příšernou navigaci a podobné drobnosti, které však umí naštvat. Já chci za svoje 2x zdaněné peníze auto, které nebude každý druhý měsíc v servisu.

  Klady:
  Pěkné a prostorné auto, velice nízká spotřeba - motor se povedl.
  Zápory:
  Neskutečně poruchové, nekvalitní elektronika, pazvuky na horších silnicích.
  Příšerně pomalá odezva dotyk ovládání, některá tlačítka musíte stisknout i třikrát nebo čtyřikrát, než zareagují - že toto počínání může skončit kolizí, výrobce zřejmě netrápí a prodavači Vás na tento nešvar před nákupem neupozorní.

  poddubem12, 13.09.2017 v 14:05 záporná recenze

 • Picasso 1,6 HDI rv. 2016

  Zdravím všechny.Auto máme od června 2016.Hned po měsíci začali problémy.Začala nám vrzat zadní náprava a to tak že hodně.Od února máme objednanou novou na záruku,ale prý musí tu novou nejdřív vymyslet a pak teprve nám jí vymění.Takže auto má najeto teď 22tis. a už od najetých 6 tis nás každou chvíli někdo upozorňuje že nám vzadu něco vrže.Citroen o vrzání náprav ví,nejsme zdaleka jediný kterým náprava vrže,ovšem dle Citroenu se nejedná o závadu,ničemu to nevadí,takže není co reklamovat. Dále když dáme hlasitost na rádiu (při originálním nastavení výrobce) na čtvrtinu hlasitosti,začnou repráky jen drnčet,chrastí dveře u řidiče,vrže spojkový pedál,vrže volant při otáčení,občas nefunguje bezklíčové odemykání atd

  Klady:
  vnitřní prostor
  spotřeba do 6 l/100km
  Zápory:
  oproti předchozí verzi nepohodlná přední sedadla
  neuvěřitelně špatné zpracování
  komunikace firmy Citroen (ne konkrétní servis)

  davepra, 28.08.2017 v 15:28 záporná recenze

 • C4 Grand Picasso 1,6 hdi r.v 2010

  S autem jsme byli velmi spokojeni až do 180 000 km. Auto velmi prostorné, pohodlné, ve verzi Exluzive vyborné sedačky. 1000 km na jeden zátah a nic Vás nebolí. Dvouzónová klimatizace, 6 a 7 sedačka v podlaze převeze i dospěláka do 170-180 cm bez omezení Sám mám 190 cm a vejde se tam v pohodě. Obrovské přední okno. Krásně vidíte na semafory, když jste první na červený. Pneumatické zadní pérování udržuje světlou výšku vozu pořád stejně vysoko ať tam jede člověk sám a nebo v sedmi lidech. Vše fungovalo bezvadně, měnil se pouze olej, filtry a destičky a žárovky ( auto bylo vždy v citroenu servisu po 20000km a servis nebyl nijak drahy - okolo 5000 kč ) Jezdíme s ním spíš mimoměsto se spotřebou 4,5-6 litrů podle rychlosti a nálady řidiče :-) Ve městě byla spotřeba kolem 6,5 l. Od 180 do 200 tisíc kilometrů to začalo. Nejdřív se ozval filtr pevných částic. V citroenu jsem se dozvěděl, že citroen v těchto kilometrech doporučuje jeho výměnu. Tak jsme ho vyměnili. Originál stál i s prací 15000 což není tak strašný oproti jiným vozům. Pak začalo prosakovat turbo, odešla baterka, přední a zadní kotouče a destičky, objevily se netěsnosti nahoře na motoru ( přetěsnění vstřiků, víka ventilů a výměna kompletně plastového sání- bylo popraskané) . Opravy stály cca další 40000,- Po těchto výměnách auto zase pěkně funguje. Ještě tam je původní výfuk, ale zatím je překvapivě bez rezu tak asi chvíli vydrží. Rozvody se dělají prý až ve 220.000 km tak to mě také asi čeká.

  Klady:
  Velmi pohodlné auto na dlouhé cesty.
  Perfektní klimatizace.
  7 sedaček
  Vždycky dojelo, nikdy nás nikde nenechalo :-)
  Přehledná přístrojová deska uprostřed palubky.
  Tempomat s nastavitelnou rychlostí
  Automatické stěrače
  Pneumatický podvozek - naprosto bez závad.
  Zápory:
  Občas praskla parkovací žárovka
  Po 7 letech začalo zlobit stahování oken- zatím neřeším
  Boční vedení sedačky řidiče na levé straně promáčknuté od nastupování.
  Po dešti se drží voda ve dveřích. Po otevření vyteče. Je dobré auto obejít a otevřít všechny dveře. Těsnění na karoserii ucpává odtokové kanálky dveří.
  Auto vyžaduje pravidelný servis, nedávejte tam žádnou druhovýrobu.

  zk73, 08.08.2017 v 19:07 kladná recenze

 • C4 Grand 2,0 HDI 2015 automat

  Nejhorší auto co jsem měl. V servisu jsem byl častěji než někteří zaměstnanci. Raději jsem auto po 1,5 roce prodal.

  Klady:
  zajímavý vzhled, praktické, pohodlné, malá spotřeba
  Zápory:
  dílenské zpracování, spolehlivost, časté závady na elektro soustavě, spousta svolávaček, poruchové vstřikování močoviny, prasknul řemen v 50.000 km, handsfree stále zlobilo, odešla kamera na sledování mrtvého bodu, poruchový tempomat, vadný hlavní displej, couvací kamera vynechává, otevírání dveří na dotek nefunguje za vlhka,

  radek.cimelice, 21.03.2017 v 19:14 záporná recenze

 • otazka

  zdravim chcy se zeptat jak sou natom automaticke prevodovky v C4 jestli to sou drzaky nebo se serou predem dik

  malyj12, 17.03.2017 v 17:34 neutrální recenze

 • c4 grand picasso

  kdo si koupí tohle auto,tak musí počítat jako u každýho novodobého auta pořád s něčím. furt se něco sere ,ale hlavně že jsou to závady které zatím nemají vliv na chod motoru.

  Klady:
  prostor
  Zápory:
  poruchy. slabý hdi motor 1,6.

  fra775, 20.01.2017 v 21:34 neutrální recenze

 • Možná smůla na kus, ale krám

  2.0 BlueHDI, Intensive, zakoupeno jako nové 2014. 9 000 km: Vadný HD displej, černé fleky. Vyměněno v rámci záruky, jinak po záruce si připravte 15 000 Kč. 10 000 km: Výpadky parkovací kamery, náhodná závada, nevyřešeno. 20 000 km: Závada na vstřikování močoviny – jen chyba elektroniky, řešilo se vymazáním chyby z paměti. Tato závada se opakovala po každém dolití močoviny. 25 000 km: Při motání volantem na parkovišti se rozpadla levá přední brzdová čelist: odtah. 28 000 km: Svolávačka na upevňovací šrouby ramen. Pokud kupujete ojetinu, zkontrolujte si, zda majitel na svolávačce byl, jinak vám může ulítnout poloosa. 48 000 km: Prasklý řemen pohonu příslušenství (má vydržet 120 000 km, nebo 5 let), zamotal se do rozvodů, rozvoďák přeskočil o dva zuby. Samozřejmě paseka na motoru: obě vačky v háji, sání, ventily, hydroštely. Kdyby auto nebylo v záruce, oprava by vyšla na cca 80 000 Kč. 50 000 km: Hrůzná spotřeba močoviny 18 l / 11 000 km: neřešil jsem, prodal jsem. Verdikt: Auto pohodlné, jedno z mála, které má ve druhé řadě sedadel 3 isofixy, ale je to krám. Soudruzi ve Francii by měli míň stávkovat a víc dbát na kvalitu. Pokud chcete toto auto koupit, pak jedině nové, aby vám všechny závady pokryla záruka, jinak se z toho máte slušnou šanci zbláznit. Bohužel, s přeskočenými rozvody jsem nebyl jediný případ, aut byla spousta, ale Citroën to nijak neřeší. Na vačky jsem čekal 3 týdny.

  Klady:
  Prostor
  Pohodlí
  Měkká jízda
  Bohatá výbava
  Dobré jízdní vlastnosti
  Úsporný motor
  Zápory:
  Nekvalitní zpracování
  Zlobící elektronika
  Hlučná zadní náprava u prázdného zavazadelníku
  Hlučné řazení
  Poruchový motor 2.0 BlueHDI
  Nákladné opravy
  Velmi vysoká ztráta hodnoty při prodeji

  stanislav-pokorny, 03.11.2016 v 11:48 záporná recenze

 • Spokojenost Grand Picaso 1,6 rv 2007

  Mám C4 grand Picasso rv. 2007, mám ho od 70 tis a dnes má 280 tis 1,6 HDI. Jen olej, nafta a spotřebák. Super auto, prostorné a spolehlivé. Nemluvím o spotřebním, jako je žárovka, destičky atd. Mám původní spojku i výfuk. S klimatizací 6,2 průměr, bez klimatizace na dálku i 4,2 l.

  Klady:
  prostor
  výbava
  rozhled
  úložný prostor
  SPOTŘEBA
  Zápory:
  - při naložení 6 lidí je 16 slabá, ale jede

  martinnek, 22.10.2016 v 07:33 kladná recenze

 • Výrobní vada Grand C4 Picasso r.v. 2014

  V servisu mě upozornili na četný výskyt výrobní vady na 5. dveřích. Na horním lakovaném spojleru se objeví prasklina u krajní hrany navazující na lištu střešního nosiče. Jeví se to jako banální prasklina plastového spojleru, ale tento spojler je součástí hlavního nosiče dveří. Oprava = výměna dveří. Navíc mě "potěšili" informací, že prasklina bude pokračovat a tak jsem zvědav, kdy mi dveře upadnou. Citroen o tom ví a u aut v záruce provede výměnu. Po skončení záruky má ale nyní majitel smůlu ... A nás Citroen kontaktuje po každém servisu jako "váženého" zákazníka, ale skutek utek :-(

  Klady:
  Úsporný dieselový motor 1,6 litru
  Bohatá výbava
  Zápory:
  Už na 30 tisících kilometrech se objevují drobné, ale nepříjemné vady, jako je vrzání lišty střešního nosiče, občasné výpadky displeje couvací kamery, odpadlé madlo posuvu sedačky.
  Sedáky předních sedaček vypadají pevně, ale jsou měkké s mizerným držením v zatáčkách.
  Konstrukční vada 5. dveří.

  h.fichtner, 12.08.2016 v 18:12 záporná recenze

 • poraďte

  zdravím všechny, musím obnovit vozový park a nevím zda S-max nebo C-4 grand, poraďte. Trochu se bojím robota řazení, co myslíte?

  jir.o, 20.02.2016 v 14:19 neutrální recenze

 • Žádost o radu

  Zdravím. Pls, poraďte. Mám teď Škodu Fabii 1.4 MPi, rodina se rozrostla od nákupu Fabie o 2 děti a jednoho velkého psa a mé srdce si získala C4 Grand Picasso. 1.6 HDi anebo 1.6 VTi? Obojí v manuálu. Děkuji za radu, já se spíš bych klonil k té 1.6 HDi. Ondra

  Klady:
  -
  Zápory:
  -

  o.smetana, 05.02.2016 v 18:08 neutrální recenze

 • c4 picasso 2.0 hdi automat

  Zdravím, mám tento automobil 4 mesiace a zatial len spokojnost. Najazdené 4000 km, celkovo 133 000 km. Od začiatku priemerná spotreba dle pal. pc 5.5 l nafty v režimu mixu mesto/okresky 50/50. Robot radí dobre, trošku si chce na to zvyknúť, no mne jeho charakter vyhovuje, pripadám si trochu ako s manuálom. Vo forde s variátorom som skoro zaspával. Výkon 2.0 hdi je dostatočne dravý, 1.6 hdi by som nechcel. Výbava výborná(exclusiv) všetko okrem navigácie. Dneska som uviedol do prevádzky ostrekovače xenonov, prepálená pojistka, nevedel som, že to tu je. Priestor výborný i variabilita, kufor dostatočný, zadné sedačky posuvné, v kufri ešte i nákupná taška s kolieskami a baterka. Zadná náprava pneumatická na vakoch, stála svetlá výška vyrovnáva to kompresor s čidlami. No čo viacej si priať, tých vychytáviek je tu dosť. Hlavně aby fungovalo ďalej bez poruchy.

  Klady:
  Výkonný a variabilný, nízka spotreba, pohodlný a priestranný voz.
  Zápory:
  Malá odolnosť predných sedačiek, molitanová vložka sedáku je priamo striekaná v poťahu, hmota praská a drolí sa dosť často i pri nižšom km nájazde. Budem to musieť časom riešiť nákupom na vrakáči, alebo s čalúnikom.

  zbojnikjurko, 11.12.2015 v 18:16 kladná recenze

 • Výměna manžety řadící páky

  pepa6455 mohl bych znát postup na výměnu kožené manžety, děkuji

  houdek64, 19.11.2015 v 21:49 neutrální recenze

 • Citronen C4 Grand Picaso 1,6HDI 7místný r.v.2010, 80kw

  Auto jsem koupil v únoru 2014, kdy mělo najeto 115000km za rok jsem najezdil 19tis. km s průměrnou spotřebou 5,9l a bez jediné závady. Jen nějaké drobosti jako praskající žárovky světel. Je to pohodlné rodinné auto, trochu měkčí, žádný závodník, ale stím jsem počítal. Jsem naprosto spokojený. Jedna věc, nechte si udělat dobrou pojistku na přední sklo stojí cca 20000kč. Ještě jedna zkušenost jel jsem Břeclav-Zlín a zpět, opatrnou jízdou v 6lidech za 4,9l.

  Klady:
  spotřeba
  velký variabilní prostor
  výbava auta super
  vzhled
  7 míst
  Zápory:
  praskající žárovky
  absence 6 rychlosti

  roman.hamsik, 02.06.2015 v 10:56 kladná recenze

 • Spotřeba 1,6 VTI

  Byl jsem překvapený ze spotřeby na trase Brno - Harachov 300 km za 18, 8 lt . Tedy zhruba 6,5 lt. Lehká noha , rychlost do 100km v h a bez klimatizace. Na benzín dost slušný.Jinak couračky po Brně cca 10 lt. Průměr 7,3 . Do města to chce něco menšího. v celku dobrý.

  Klady:
  velký variabilní prostor
  5 plnohodnotných sedadel
  stále po šesti letech atraktivní vzhled
  držák na boční vítr
  vcelku slušná spotřeba
  vypínání ESP- v zimě na sněhu super
  po 6 letech provozu najeto 60 000km, STK bez jediné chyby.
  Zápory:
  titěrná tlačítka ovládání klimatizace
  hlučný studený motor
  absence 6 rychl stupně ( na dálnici)
  zbytečně velké čelní sklo

  pepa6455, 06.11.2014 v 17:02 neutrální recenze

 • Citroën C4 Picasso 1,8

  Dobrý den, mohl by mi někdo poradit. Je u tohoto modelu ze spodní části motoru kryt?

  eror1, 12.03.2014 v 18:04 neutrální recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání