Aktuální nabídka inzerátů Fiat Marea

Zkušenosti majitelů s Fiat Marea


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • Mare 1.6 16v sedan

  150.000 km, vse funguje, jak ma

  Zápory:
  Jaq trefuji diry, tak jiz 21x vymena vzpera stabilizatoru,

  potmahon, 15.05.2016 v 15:23 kladná recenze

 • Marea 2,4TD

  Zdravím všechny italáky,jak jsem tady už dole psal,jsou tam dva příspěvky ode mě.Tak druhá mařenka už má najeto 201000 z nějakých 125000.Můžu se pochlubit,že za ty cca 3 roky,pravé rameno 900,výfuk cca 2000,kosti na stabilizačku cca 250/ks a oleje,filtry toť vše,spotřeba s mou nohou cca léto 6 l/100km a zima cca 7,4l/100km.Auto super jen střecha se bohužel loupe,jinak žádná koroze.jinak k té spotřebě,jezdím každý den,mám to spotřebák cca 80 km za dne,město a I.třídu,běžný provoz.Jinak jezdím bez ztráty bodů,ale neříkám,že jak mě někdo nenaštve tak neumím vypustit komín a to pořádně :-).Příští auto jak jsem psal opět bude Fiat nebo Alfa a to jsem tyto před několika taky hanil.Tak všem šťastnou ruku při výběru auta.Zdraví Yettík

  Klady:
  viz předchozí mé příspěvky
  Zápory:
  těžký předek,slabší lak,loupe se po dovozu z Itálie

  nodzakrosta, 21.08.2015 v 14:41 neutrální recenze

 • Marea weekedn 1,6 16V to auto umí uhánět !

  1,6 16v se stala druhým obyvatel garáže po 2,4 TD. Nejvíce záleží jakou auto dostávalo péči!!!, my měli kliku, hydrošteli celkem cajk, lejem selenii, ten benzín rozjíždí se o něco déle, není to na sprint pokud máte uši, nicméně velmi svižná jízda, není problém naopak, je to o řidiči a zvyku, jakmile se naučíte vnímat jak to auto reaguje, v jakých otáčkách dávat nejefektivněji kterou rychlost - dostanete každou oktávku, oni jen čumí a možná čumí dodnes :-D , oproti naftě cítím větší lehkost na předku a tím i menší stabilitu možná jen proto že mám rád těžký auta..,ovšem při silném větru to je sakra znát proti té naftě, obrovským kladem je že pokud jedete 120 nebo 180 stále si bere mezi 7,23-7,8l plná, prázdná .., základem je mít v pořádku nápravu- ramena, to není nejlevnější, nicméně při pravidelné péči to odhalíte včas a nemusíte investovat najednou. S výbavou to je tak, berte tu nejvyšší, ten benzín máme v základu, naftu top(multifunkč, volant, auto klima, el okn, centrál atd a je to znát, ty materiály vydrží více od sedaček počínaje po kliky vnitřní konče. Naftová 2,4 jen TD –je nedostižná ,ale opět pokud je vše ok což se vám u této motorizace nejspíš nepoštěstí, každý to rve do mrtva a pak to střelí, nás natrápila a stála více než ona sama, ale výsledek je famózní. Mrak místa všude. Fiat mi nesmí přes práh, marea se vymyká, to je jediný fiat, který ano, ostatní jedou v klasických kolejích fiat, a proč je marea jiná ? protože italové vzali jeden švédský kombík a jali se kopírovat, pak to začali bohužel vylepšovat a přišli JTD a jiná zvěrstva čili Fiat .. 3/4 záporů eliminujete pravidelnou servisní pečí u poctivého servismana.. nebo sebe :-)

  Klady:
  prostor, prostor a zasé prostor!!
  spolehlivost
  nízké provozní náklady -v předpokladu dobré péči z minulosti
  relativně levné servisní práce
  dostupné ND
  nízká PC
  bezpečnostní vypínače paliva v dosahu řidiče u všech verzí v případě nenadále situace
  Zápory:
  starší ročník
  nebezpečí kupu zničeného auta, které z venčí vypadá luxusně
  mizerná antikorozní ochrana spodku
  horší materiály interiéru u základní výbavy
  klika pátých dveří = průser =koupit rovnou novou a co rok promazávat
  jeden klínový řemen na vše - voda, klima, alternátor, servo - často odchází napínák

  omudra, 14.08.2015 v 11:37 kladná recenze

 • varsoldo

  rád bych se stebou sešel a trošku bych ti ten hřebínek i stou 100konovou modlou rozčís

  puntoalda, 24.06.2015 v 20:13 neutrální recenze

 • Marea 1,6 WEEKEND

  puntoalda : já a psát kravíny ? Vždyť mne chlape neznáte a to auto vůbec neé, protože Marea taková je, ale to záleží na řidiči , jak umí odhadnout proklouznout mezi auty, co se vlečou a jsou to ilná auta, ale řidič je na h...o ! Ona Marea má j držák v přední nápravě , jako bavorák a v zatáčce drží, jak přibitá ! Trhat asfalt, to umí jen trouba, jinak to je na frekventované silnici a jednoproudové a tam trhat asfalt je p....a !

  Klady:
  Rok výroby 1999 a já jsem dal jen novou spojku a ložisko pravého kola !
  Zápory:
  Spodek karoserie hnije, ale to nevím, jak se k tomuto Fiatu choval předešlí majitelé

  varsolda, 22.05.2015 v 19:35 neutrální recenze

 • varsolda

  varsoldo ty jako pohotovostní řidič bývalý píšeš takový kraviny 1.6 16v jede dobře super motor ale v máree to zas taková pecka neni a že to jede jak d'as je blbost myslel jsem že v armádě byly ostřílení řidiči a ne takový co obdivují 1.6 sorry jezdil jsem 2.2tdci 3.0tdci 2.5i 3.2i 2.0 20vturbo to trhalo asfalt

  Klady:
  marea je super auto jezdil jsem jak v benzínech tak i dieslech a když tohohle dělníka, hodně uveze, tak v 1.9jtd a motor co stím fakt hýbal byl 2.0 20v zklamání 2.4td

  puntoalda, 04.01.2015 v 14:58 neutrální recenze

 • Marea Weekend 1.6 16 kombi rok výroby 1999

  Nikdy by mně nenapadlo, že si jednou koupím toto auto! Nelíbilo se mi a když si měla žena kupovat ojeté vozidlo, tak nám toto auto nabízeli v bazaru Mošnov a s tím, že je i na plyn! Rychle jsem z toho bazaru "mazal" a žena se mnou! Ta si nakonec koupila Ford Mondeo 2.0 kombi a s natočeným tachometrem 280 000 km za 80 000 Kč a to jí slouží skvěle dodnes! Jenže mi jej nikdy nepůjčila, protože já jezdím docela jako ďas a tak po třech letech jsem na internetu Sbazar objevil Mareu a ta na fotce vypadala skvěle, pÍši : vypadala skvěle a já z Ostravy si pro ní jel až do Kraslic ( KV )! A NELITUJI TOHO! Odříkaného chleba největší kousek se říká a dnes tu Mareu mám třetím rokem a je to auto ďábel! Tehdy po převezu domů jsme teprve zjistil, že náhr.kolo "čumí" ven a i jiné věci nejsou tak v dokonalém stavu, jak mi majitel řekl! Jenže já so hodně sám opravil, nakonec i dal novou spojku, ložisko kola a je to auto skvělé!

  Klady:
  V zatáčkách drží jako přibité, rychlostně velmi živé, jen zadní dveře a jejich otvírání musím vždy přitáhnout zahnutým háčkem, ale to na jaře vyřeším!
  Za malý peníz hodně muziky a i když mi to auto v mé péči vydrží celkem jen 4 roky ( spodek odchází ), jsem za něj rád, protože miluji svižnou jízdu ( bývalý pohotovostní řidič na kbelském vojenském letišti Pha 9 ) a jak mi toto auto zrezaví úplně, koupí si zase Mareu!!!

  varsolda, 28.12.2014 v 20:46 neutrální recenze

 • Marea 1.6 16V

  Předchozí příspěvek mě zaujal údajem o průměrné spotřebě. Měl jsem ten samý vůz, i rok 1998 a podobné kilometry. Spotřeba s lehkou nohou 8 litrů. Za šest a půl jezdilo Bravo a to se muselo opatrně. jestli někdo dokáže za takhle málo s těžkou Mareou kombi tak je oko jezdec. Když znovu Mareu, tak s 1.9 Jtd 81kw, úplně nejlepší co si můžete pořídit v tomhle voze. Motor srovnatelný spolehlivostí s rádoby ikonou TDi rotační čerpadlo Bosch.( i ten má své slabiny- váha vzduchu, ventil n75. turbo, egr ventil) Pokud máte víc v pokladničce, volil bych novější Cromu. Přes vzhled který se nemusí líbit každému je to dobrá volba. není jich ovšem dost na výběr a když jsem narazil na nějakou pěknou tak byla v AAA s přehnanou cenou.

  gornerstefan, 08.02.2014 v 06:01 neutrální recenze

 • marea 1,6 16V kombi r.v.1998

  tento automobil jsem s určitými obavami narychlo zakoupil před třemi lety, co by přibližovadlo do práce a zpět, cca 80km denně. Bylo to auto za 20tis Kč s 207tis km na tachometru, kolik ve skutečnosti nikdo neví. Dnes má najeto skoro 250tis km a veškeré předsudky ke značce Fiat zmizely. Jediné co se měnilo byly rozvody, výfuk, brzdové destičky, silentbloky stabilizátoru a oprava startéru - vše za lidové ceny. Od té doby se kupoval jen akumulátor. Auto mě nikdy nikde nenechalo vše funguje jak má, jen občas zazlobí otevírání 5.dveří. Motor je tichý, pružný a výkonově bohatě stačí. Koroze téměř žádná. Nejsem žádný ekojezdec a průměrná spotřeba 6,3 - 6,5L mi připadá víc než slušná. Měl jsem escorta i fokuse a ty mě stály na provozních opravách mnohem vic. Taky jsem měl pár benzínových golfů, ty sice byly spolehlivé, neskutečně odolné ale spotřeba, hlučnost a hlavně kozoze nic moc. Nechci tady vychvalovat Fiata ale skoro po všech stránkách mile překvapil. Za málo peněz hodně muziky. Dalším autem do bude zase nejspíš Fiat.

  Klady:
  málo rezaví
  velmi povedený, pružný a tichý motor
  slušná spotřeba
  levné náhradní díly
  rychle a účinně topí
  nezajímá zloděje a nikdo Vám ho nezávidí
  Zápory:
  špatná pověst značky Fiat

  ramonn, 24.01.2014 v 20:19 kladná recenze

 • Marea 2,4 TD Weekend

  Zdravím všechny Mareáky,jak už jsem psal někdy dávno tady v tom vláknu,mám už druhou v této motorizaci na první jsem najel 290 000km při pravidelném servisu a nemám co bych vytknul,teď mám už druhou asi rok a půl a najel jsem už 35000km a může klepat na dřevo opět jen nafta a pravidelný servis.V životě jsem nechtěl italské auto,ale vůbec nelituji.jak dojezdím toto auto ,tak se pustím do Alfy 159 SW ve verzi nafta.Tak hodně zdárných km s těmato autama,na Slovensku jich je spousty.Zdraví Yettík

  Klady:
  prostor,motorizace,nadčasový vzhled
  Zápory:
  trochu těžší

  nodzakrosta, 09.01.2014 v 12:29 kladná recenze

 • Marea 2.4TD Weekend

  Zdravím Fiaťáky, jak se říká mezi řidiči "Fiatu se vyhýbat!" tak jsem se přesvědčil o opaku. Měl jsem na pár měsíců Mareu Weekend v motorizaci 2.4 TD, 125 koní. Auto to bylo parádní, předjíždět na dálnici oktávy fiatem, co zezadu vypadá až tragicky rodinně bylo prostě fajn. Spotřeba byla celkem úměrná mé noze, po dálnici pod 130 nešlo nikdy a jinak jsem jí ale šetřil. Pohodlí, že se tam dalo spát, kufr prostorný, dost místa nad hlavou a design? Je to přece Ital, takže paráda. Pokud bych narazil opět na nějakou pěknou Marejku v naftě, neváhal bych.:)

  Klady:
  Desing
  Pohodlí
  Spotřeba
  Vnitřní prostor
  Výbava
  Zápory:
  Drahé díly

  citysvobodaprojevu, 03.11.2013 v 08:13 kladná recenze

 • fiat marea 2,4TD

  Dobrý den,vlastnil jsem 7let fiat marea weekend 2.4TD 91kw a nemohu mit proti tomuto autu mensí výtky Toto auto doporučji..

  Klady:
  Velky a prostorný vůz,sila motoru a spolehlivost,zy celych 7let jsem v aute vymenil tlumice a zadni ložiska v kolech.
  Zápory:
  Jediný zápor je že když se studenému motoru davá po ocas hrozí prasknutí hlavy.

  nezlp82, 29.05.2013 v 10:04 neutrální recenze

 • cvakání relátka

  ahoj Marejáci, už 5. rokem jezdím sedan-benzín 1.6, spokojenost. Když si v zimě přitopím a pustím to i na přední okno, tak mi začne pravidelně cvakat nějaké relátko před řidičem za palubkou. Zastavím, vypnu motor, strčím klíček do zapalování, pootočím a zase cvaká, potvora. Řeším to tak, že si na moment pustím stírače a už necvaká. Také to někoho trápí? Díky za tip potmahon@seznam.cz

  potmahon, 29.03.2013 v 10:27 neutrální recenze

 • Maruškák

  Zdravím všechny příznivce FIATU, mám fiat Marea sedan 1,6 16V a naprostá spokojenost. Auto má už na krku 15 kříků a já sám ho mám 4 roky, za tu dobu jsem měnil jen spotřební věci jako brzdy, spojka, rozvody, vyvyření podlahy jinak nic. Jen liju benzín a olej. Auto má najeto 220 000 a vše šlape jak má. Žádný problém v elektrice v zimě v -25 se sice trápil, ale nakonec nastartoval. V normálních teplotách do -15 startuju na první šup. Jediný problém snad vidím v topení, zdá se mi, že moc netopí. Ne že by netopilo vůbec, ale škodovky třeba topí více. Když topím ve felicii nebo fabii nedá se to po nějaké době vydržet. Ve fiatu můžete mít puštěné topení na max i dve hodiny a nijak zvlášť vás to netrápí. Výborně odmlžuje sklo, ne jako ve škodovce - všichni vidí, jen vy máte před obličejem zamlženo. Proti jiným značkém má trošku tužší pérování, ale zase dobře drží stopu. Celkově vzato hodlám s Mareou prožít ještě tak 5-6 než odejde do důchodu. Pokud chcete fiata, nemohu nic víc, než doporučit. Řeči o tom, jak jsou Fiaty špatné roznášejí většinou ti, kteří žádného fiata neměli. Nikdy mne nenechal ve štychu a když se vozu věnujete jak máte a jak určuje výrobce a nebereto ho jen jako spotřební zboží, nezklame vás. Přeji mnoho šťastnách kilometrů bez nehod :-)

  Klady:
  Živý motor
  poměr cena - užitná hodnota
  solidní kufr
  dobré jízdní vlastnosti
  vzhled i po těch letech
  nízká pořizovací cena
  nízká cena náhradních dílů
  nezájem zlodějů
  zábavné auto - auto s duší
  Zápory:
  Slabší topení
  slábnutí účinku brzd po opakovaném brždění
  renomé značky

  miklosik, 06.02.2013 v 11:28 kladná recenze

 • maruska 16-16v

  Chtel jsem se zeptat mam1.6 jezdila krasne zniceho nic jsem ji nemohl nastartovat jako kdyz je vybyta baterie tak jsem dal novou a udelalo to same a jeste prestal drzet volnobech ale po dvou dnech jsem sel do garaze a slusil jsem nastertovat a chytla hned a volnobech drzi tak nevim co stim

  radek.kutek, 20.11.2012 v 19:57 neutrální recenze

 • fiat

  az od roku 2008 se da rict ze fiat je znacka vyrobce aut

  Klady:
  uno turbo ,od r.v 2008
  Zápory:
  zbytek

  prelude.pytel, 03.11.2012 v 14:19 záporná recenze

 • 2,4td

  Mařka sloužila ale poslední zima ji dala zabrat, tak šla z baráku už měla odslouženo o auto sem se staral poslední investice 215 tis ale kvůli těžké korozi sem ji prodal za 10tis.Ale prostě čas se nezastaví a vyvařovat se to nevyplatí a kamarádovi shnila taky poslední zimu.Šel sem do MPV v HDI a max spokojenost marea 2,4td žrala jak tank a musela se honit aby jela motor je moc těžký a velká turbo díra,ale jak se rozjela tak letěla jak raketa ale taky pak žrala i trávu u silnice.Jinak auto pořád pěkný a nevěřim že je v pozinku to by se nerozpadla jak papír.

  Klady:
  Tvar
  Zápory:
  koroze

  davadrak, 23.10.2012 v 20:21 neutrální recenze

 • pro martina seifra

  Auto se přehřívá, protože je málo vody v chladícím systému. Auta se špatně zavodňují a v expanzní nádržce musí být voda skoro až po víko.

  Klady:
  Slušný motor, dobrá spotřeba.

  martykanj, 30.08.2012 v 20:34 neutrální recenze

 • Marea 2,4 TD

  Zdravím všechny Fijaťáky,jelikož jsem v životě nechtěl ani za nic italské auto a natož ještě Fiata,o kterém se říkalo,že hnije už v katalogu,tak musím sklopit a smeknout.mám už Mařku Weekend 3-tím rokem a to 2,4 TD a auto jsem koupil od kolegy,který si ji přivezl z itálie mírně bouchnutou.Já jelikož jsem byl před 3-mi roky bez vozu a on ji prodával,tak jsem si ji koupil.Můžu říct,že nelituji,motor držák,karoserie pozink,samozřejmě 3 roky venku zima,léto se někde mimálně ukáže,jak se,ale o auto aspoň trochu staráte dutiny a o spodek,tak se nemusíte bát.Co se týká výbavy,tak není co dodat i Octávie není tak nabušena.Jinak normální běžný servis ,výfuk,brzdy,olejea jiné.Já mám najeto 283 tisíc,takže jsem investoval trochu více,spojka,altík.Jednu prodávám,ale z důvodu,že jsem koupil tuto samou motorizaci,ale o hodně míň najetou,sice s trochou více kosmetických vad,ale toto nehraje zas tak velkou roli,auto vypadá dobře a očekávám,že mi opět vydrží aspoň 4-5 let bez nějakých větších oprav.jinak jsem s touto motorizaci a karoseri hodně spokojen,dobrý zátah,velký kufr a dost pohodlí pro cestující.Takže Vy co uvažujete o koupi těchto aut můžu doporučit.Auto i na,že je vyrobeno před 15 lety,tak vypadá pořád moderně a lidé se ještě otočí,což o některých jiných značkách se říct nedá.Zdraví všechny Yettík

  Klady:
  Motor,kufr,prostor pro cestující,výbava

  nodzakrosta, 23.08.2012 v 17:54 kladná recenze

 • Fiat Marea 19 JTD 2000 ELX

  Muzu jen dodat,ze sem byl s touto motorizaci moc spokojeny.Je jasny,ze hned po dovozu auta z Italie sem musel menit zhavice,motor.olej,filtry,komplet brzdy,takze kotouce i oblozeni,odesel po dvou tydnech klimakompresor,ktery sem tedy menil,ale jinak naprosta spokojenost jak s jizdou,tak spotrebou.Na to,ze tyto auta uz maji hodne najeto (ja mel pres 300tisic) a to maji vetsinou vsechny tyto rocniky,tak je motor az moc v dobre kondici.Muzu jen doporucit.

  Klady:
  Vyborny motor,pohodlna a dobre sedi na silnici.

  smichele, 05.08.2012 v 15:57 neutrální recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání