Aktuální nabídka inzerátů Ford Tourneo Courier

Zkušenosti majitelů s Ford Tourneo Courier


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • Zatím spokojenost

  Auto koupeno v prosinci 2018 v plné výbavě. V současné době najeto cca 11 tisíc km. Oceňuji vnitřní prostor a nízkou nákladovou hranu u kufru vozidla. Za pozitivum lze označit vyšší posez a dobrý výhled z vozidla. Auto je používáno denně, spotřeba ve městě na krátké vzádlenosti kolem 7,5 l. Jízdní vlastnosti víc než dobré s motorem o obsahu 999 ccm není vůbec žádnou brzdou provozu, opak je pravdou, nutno plně a včas využívat 6 ti stupňové převodovky. Auto absolvovalo již dvě dálkové jízdy na dovolenou: 1) Maďarsko - Hevíz s průměrnou spotřebou cca 5,4 l 2) Řecko - Chalkidiky s průrměrnou spotřebou cca 6,5 l, s tím že převážná část byla po dálnici a rychlost v rámci povolených max. limitů.

  Klady:
  vnitřní prostor
  dostatečně velký kufr
  vyšší posez
  plnohodnotná rezerva
  vyhřívání předního skla a předních sedaček
  dobrý výkon motoru a rozumná spotřeba
  Zápory:
  tvrdé plasty na přístrojové desce
  občasná rezonance plastů

  accent, 18.10.2019 v 17:51 neutrální recenze

 • Ford Tourneo Courier - spousta překvapení

  S autem jezdíme od července 2018 a po nájezdu cca 10 tisíc km, zatím převládá spíše spokojenost. Na opravdu malém prostoru je to uvnitř docela prostorné auto. Ale na vánoce už byl potřeba i box na střechu, ale opravdu jen jednou. Pro dva dospělé a dvě malé děti dobré vozidlo, oceňuji především šoupací dveře, dobrá dostupnost dětských sedaček, jejich uchycení, možná trochu menší kufr. Ale auto je extrémně tiché (na zvuk motoru si člověk musí zvyknou), všude se vejdete, snadno zaparkujete, uvnitř máte dost místa (ale na tři dětské sedačky vzadu to není). Jízdní vlastnosti nadprůměrné, auto krásně sedí v zatáčkách, umí předjíždět, nikde nebrzdí provoz. Snad jen na dálnici v rychlostech nad limit mu to už tam moc nejde. Reální spotřeba okolo 6 litrů, v zimě o něco více. Na silnice mimo dálnici a občas do města bych řek ideální.

  Klady:
  - z venku malé a přitom uvnitř prostorné auto
  - rychle topí, v létě při tónovaných sklech a větším prostoru není až tak nutná klimatizace
  - tiché auto a to i vzhledem k vyšší karoserii a rychlosti mírně nad dálničním limitem
  - vyhřívání předního skla je v zimě k nezaplacení!
  Zápory:
  - na střechu, na nosiče lezete po žebříku, protože nemůžete stát na zadním kole, je moc utopené v podběhu
  - zadní dveře nemají žádný vnitřní prolis a musíte tahat za popruh, který není ideální. Tlumiče jsou docela silné a občas je to jako v posilovně.
  - na některé věci jsem si musel zvykat (zvuk motoru 999 Ecoboost) na benzinové auto řadit při nízkých otáčkách, tvrdší sedadla
  - a mohl by být silnější výkon, podvozek by to určitě zvládal

  mpink, 29.12.2018 v 21:02 kladná recenze

 • Ford Tourneo Courier

  Na malém půdorysu překvapivě prostorné auto. Motor v provedení 1.0 předčil očekávání a podvozek je zábavný. Spotřeba do 6 litrů u vyšší stavby karosérie není špatná. Uvnitř je auto tiché, odhlučnění ok. Kufr mohl být nepatrně větší, na dovolenou jsme se i tak ve 4 poskládali. Palubní deska z tvrdých plastů trochu kazí dojem, ale to vyváží jiné přednosti vozu. Odklådacích míst je dost i do dveří se vejde 1.5 l láhev. Již ve verzi Trend slušná základní výbava.

  Klady:
  Prostornost interiéru
  Jízdní vlastnosti
  S ohledem na objem slušný výkon motoru
  Rozumná spotřeba
  Slušná základní výbava
  Plnohodnotná rezerva
  Zápory:
  Tvrdě plasty v interiéru
  Při parkování nutný prostor k otevření 5. dveří
  Rádio horší zvuk
  Kufr po plato 395 l

  mafile, 16.08.2017 v 15:45 kladná recenze

 • Ford Tourneo Courier

  Auto překvapilo nato že jsem zvyklý na 1,9tdi tak ekoboost překvapil ,spotřeba město 5,7.dálnice 4 osoby 135 tempomat 6,3. Motor naten obsah skvělý.V září půjčený , už máme zamluvenou předváděčku.

  Klady:
  prostor ,pohodlný,kufr,plnohodnotná rezerva.
  Zápory:
  škoda že není větší obsah ecoboostu

  jirjarkub, 18.12.2016 v 09:52 kladná recenze

 • Ford Tourneo Courier

  Auto jsem zakoupil 9/2016 1.0 benzín.S předchozím autem Ford Focus 1.6 2011 benzín se to nedá vůbec srovnat.Auto jde krásně do otáček, je svižné i když jedete s spuštěnou auto klimatizací.Pohodlný nástup a výstup dlouhánům,dostatek místa jak vpředu tak vzadu.Kufr obrovský.Spotřeba benzínu v městě 5,8 po dálnici ve 140 s tempomatem 6,4.Ideální auto na chalupu na převoz materiálu do města atd.

  Klady:
  Jak jsem se již zmínil
  Zápory:
  Zatím žádné

  hory.milan, 16.12.2016 v 09:49 kladná recenze

 • Vozidlo zakoupeno 12/2015

  Vždy jsem byl majitelem tzv. obyčejných aut, jako Š 100, Š 120 LS, Felicia, Opel Astra Klasic, Ford Fiesta, Ford Fusion. Nyní Ford Tourneo Courier mohu jedině doporučit.

  Klady:
  Velmi přijemná a tichá jízda, výkon naprosto dostatečný, v zimě spotřeba 5,8 l/100 km, na 48 l najedu 840 km, klima, tempomat, radio, ovládání na volantu, počítač, dva vstupy USB, podélné odevírání zadních dveří, velký kufr a pod. Vnitřní prostor nad poměry.
  Zápory:
  Příliš krátký prvý převodový stupeň, rozvod vzduchu pomalý a nerovnoměrný, nepříliš pohodlné předni sedadlo řidiče. Spolujezdec si nestěžuje.

  ivanmalik, 22.04.2016 v 19:05 kladná recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání