Aktuální nabídka inzerátů Hyundai Matrix

Zkušenosti majitelů s Hyundai Matrix


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • Motor 1.5 Crdi 81kW VGT

  K příspěvku pana /í Matrix. Napište vždy konkrétně k čemu se vyjadřujete. V krátkém čase se věci dokáží zcela změnit. Motor 1.5L Crdi 81kw VGT je v době výroby Matrixu malý zázrak. Spolehlivý, živý, úsporný, trvanlivý. Užitkovost a pohodlnost vnitřního uspořádání na jedničku. Slabší je náchylná přední náprava, řízení, elektrická výbava, koroze a odmlžení interieru v zimnich měsících. Závady se dají řešit poměrně levnými opravami v neznačkových servisech. Pro jízdu doporučuji 15" kola. Dobré auto za dlbrou cenu.

  Klady:
  Celkově příjemné auto pro svoji univerzálnost, spolehlivost, nízké provozní a servisní náklady, jednoduchost.
  Zápory:
  Koroze, náchylná Př náprava a řízení, poruchy elektricke výbava interiéru, mlžení vnitřního prostoru v zimě.

  drazkar, 24.01.2020 v 10:38 kladná recenze

 • Auto bez broblému.

  Za 18 let užívání vozidla, žádný velký problém.

  Klady:
  Prostorné.
  Zápory:
  Koroze blatníků.

  langer07, 07.05.2019 v 17:41 kladná recenze

 • servo řízení

  Koupil jsem deset let starý Hyundai Matrix ve velmi dobrém stavu , garážovaný, vpodstatě jen spokojenost. Nyní se mi projevila závada na servo řízení kterou se nedaří odstranit ani výměnou náplně serva, ani výměnou klínových řemenů. Klínový řemen prokluzuje na řemenici pumpy serva dál. Zprvu to bylo jen pokud jsem otočil volantem do krajních poloh, nyní to už prokluzuje a píská i při nastartování, pokud mrzne tak i znenadání zajízdy. Dá se to nějak řešit - např. repasí pumpy serva? Lze ji vůbec repasovat? Podle mne to vypadá na zadírající se ložisko

  jamampraci7, 15.01.2017 v 12:09 neutrální recenze

 • Matrix 1.6/ LPG od BRC 2008 R.V.

  Mám ho teprve 10 měsíců, najel jsem 22 tisíc. Přiveze,odveze za minimální provozní náklady, tak zatím dobré.

  Klady:
  Jezdí,troubí,rachotí,skáče po dírách,žere palivo,nikdo ho neukradne ani omylem,dobře se z něj kouká na ženské,kde nic není tak se nic nepodělá,vleze se do něj europaleta,nikoho neohromí.
  Zápory:
  zavazí a překáží řidičům koncernu,po 600 km musím tankovat plnou nádrž LPG,na něco určitě ještě časem přijdu

  zbynek.hanacek, 07.06.2016 v 20:13 kladná recenze

 • Hyundai Matrix 16 benzin

  superrrrrrrrrrr autíčko,prostorné,malá spotřeba -6l,super jízdní vlasnosti,velký kufr-dobrá volba!

  Klady:
  prostorné
  dobrá výbava
  malá spotřeba
  dobré auto na proti fábia atd
  Zápory:
  koroze
  málo dílu jinak nic

  emigrantven, 07.11.2015 v 14:41 kladná recenze

 • Hyundai Matrix 16 benzin

  mám ho asi 1 rok ale fakt dobré vozitko ,motorově bomba živé,spotřeba 6l na 100km,prostorné jak vzádu tak ve předu,zadní sedačky plně štelovatelné a posunovací spousta přihradek,pozor na dizl hodně stížností ty se nepovedly,ale v benzínu 100x lepší než třeba fabia-lepší svezeníčko motorově bomba

  Klady:
  super vozidlo
  prostorné
  spotřeba super
  pěkná palubovka
  super na prosto super servo!!!atd
  Zápory:
  koroze dveří ard
  ale taky záleží od koho kupujete
  tružku možná přední část neni tak pěkná zadek je nádhera

  gotkarell, 19.10.2015 v 09:08 kladná recenze

 • Koroze

  Zravím,chtěl bych pořídit toto auto jako druhé do rodiny pro přítelkyni na ježdění do školky,kočárek atd.Jaká je antikorozní ochrana?Na pár inzerátech jsem viděl zežraný zadní lemy nebo prahy.Díky za odpověď na tadysova@seznam.cz.

  tadysova, 14.08.2015 v 11:11 neutrální recenze

 • matrix benzín or diessel?

  při nájezdu do 3tis.km/rok asi benzín že? jak je to prosím s náhr.díly.(čtu že je toto vozidlo bezporuchové,ale když už k něčemu dojde?)

  tradler, 15.03.2015 v 08:19 neutrální recenze

 • Matrix 1.5 crdi

  Jezdil ve firmě jako pick-up! to znamená bez zadních sedaček. Vejde se tam euro paleta 80 cm vysoká. A ještě v mnoha případech s vozíkem. Lítal jsem s ním Rumunsko,Litvu,Lotyšsko a Německo. 5 let tahal jak kůň! Za celou dobu se měnil olej ,kotouče,destičky a poloosa. Spojka je původní!!!! A teď to nejlepší! auto má najeto 490 000km!!!!

  Klady:
  Držák jako sviňa!

  marenice107, 21.01.2015 v 21:09 kladná recenze

 • matrix diesel 1.5 r.v.2003

  Takhle spolehlivé a praktické auto jsem ještě neměl a že už jsem jich vystřídal osobně i služebně poměrně dost. Teď má přes 11 let, koupené jako 5 let staré dovoz Francie, u mne 6 let bezchybného provozu, najeto celkem 160 tisíc km. Vloni udělán první nutný servis po nájezdu 150 tis. km - brzdové kotouče, 1x ložisko, těsnění tlakového čerpadla nafty. Jinak vše původní a vše plně funkční, čepy, výfuk, elektrika, klima, co dodat. Škodovkáři, co mě od hyundaie zrazovali, stále cálují za servisy, já jen leju naftu. Také jsem měl dříve předsudky vůči "korejcům", ale ty jsou po mé skvělé zkušenosti pryč. Takhle nízké provozní náklady u auta jsem v životě neměl, proto ho mám bezkonkurenčně nejdéle ze všech mých aut a jen tak se ho zbavovat nebudu, dojedu ho nadoraz. Za mne maximální spokojenost.

  Klady:
  Vyšší posez, snadné nastupování a přehled z auta. Uvnitř velký vnitřní prostor, množství odkládacích přihrádek, "tajné" jsou i pod zadními sedáky. Vysoká variabilita zadních sedaček s pojezdy - buď královské místo na nohy v druhé řadě nebo velký kufr, případně něco mezi. Po sklopení sedaček, případně jejich demontáži (4x šroub na klíč 13mm) je z auta náklaďáček. Velká výbava od základní verze - např. standard klimatizace a el. okna. I přes vyšší konstrukci velmi dobře sedí na silnici i v zatáčkách. Jiný recenzent psal ve srovnání v zatáčkách o odskocích škodovek a VW - no to je naprosto přesné a to mohu také ze zkušeností potvrdit, to se u matrixe nestane. Neskutečná spolehlivost při tom, co toho musel natahat na chalupu. Další zásadní výhoda a rýpnutí směrem k majitelům oktávek a golfů - nekrade se! To znamená klidný spánek.
  Zápory:
  Málo koníků, je spíš pro klidnější jízdu, žádný závodník to není. Pomalejší rozjezdy do kopců a i předjíždění kolikrát potřebuje přípravu. Pro někoho možná vyšší spotřeba nafty - cca 6 litrů kombinace, ale to je dané vyšší konstrukcí a starším motorem. Design se opravdu, ale opravdu nepovedl. Naštěstí mám černou barvu, kde ty hnusné odskoky u oken nebijí tak do očí. Vyšší hluk při rychlejší jízdě na špatném povrchu, kterých je ale bohužel dost.

  robert.kania, 29.09.2014 v 18:14 kladná recenze

 • isofix

  zdravím,má matrix z roku 2001 isofix? děkuji :)

  marian.1977, 14.09.2014 v 17:32 neutrální recenze

 • Matrix 1,6 benzín - Jubilení - oslavili jsme 10 let :-)

  V době nákupu se jednalo o jediné dvouřadé auto, do kterého se dozadu vešly tři dětské sedačky vedle sebe - to bylo i důvodem nákupu. S autem jsme velice spokojeni, naše děti s ním vyrostly. Přežilo dvě naše druhá auta. Jednoduchý servis, jednoduchá technika, jednoduché ovládání. Úžasně variabilní kufr díky posuvným zadním sedačkám. Buď máte malý kufr, ale před zadními sedačkami můžete tancovat, nebo máte místo na nohy jako v Octavii, ale zase velikánský kufr.

  Klady:
  Jednoduše spolehlivé - za 10 let a 100000 km 0 (nula!) závad. Výroba Soul - Korea. Garážované. Brzdové destičky původní. Původní baterie odešla po 9 letech (!). Výfuk se měnil po 8 letech, když jsem ho v lese urazil. Bez rezu. Metalíza se stále blýská. Překvapivě dobře sedí. Na limitu je dobře odhadnutelné. Když přeženete zatáčku, tak se nestane, že „drží a pak odskočí“. To je doména Škodovek a VW. Matrix od začátku plynule kvičí a jde do hladkého smyku. Nikam neodskočí.
  Zápory:
  Vůbec není sexy. Nikdo se za ním neotočí se zalíbením. Nikdo vám neřekne „pěkné auto!“. Zkrátka je hnusné jak sloní prdel. Chybí područka řidiče. Je lehce nedotáčivé, ale to skoro všechny předokolky. Při bočním větru se kýve, což je dáno "budkovitostí" karoserie. Málo svítí.

  shanel, 29.08.2014 v 08:10 kladná recenze

 • Matrix

  Mám ho asi 3 měsíce,uspokojivé jízdní vlastnosti,v této cenové kategorii.BMW a MB sem neplést.

  Klady:
  Docela slušný prostor,vysoký posez,z toho plynoucí rozhled o kterém se vám ve Fabii může jen snít.Zadní sedadla nastavitelná,zvětšení objemu kufru je krásné.
  Zápory:
  Houpavé auto,kdo měl Francouze,zná to.Kdo měl ponorku,nezvykne si.

  kozoroh620, 07.04.2014 v 20:42 neutrální recenze

 • Matrix 1.6 Benzín

  Bezproblémové auto,velký prostor v zadu,lehce sklopná a podélně posuvná zadní sedadla,velmi spolehlivý vůz.

  Klady:
  velký prostor v zadu,lehce sklopná a podélně posuvná zadní sedadla,velmi spolehlivý vůz,dobrý a celkem svižný motor u benzínu 1.6-76Kw.

  ondryas01, 04.08.2013 v 10:50 kladná recenze

 • MATRIX 1,6

  Mám toho "drobka" jen pár měsíců ale musím říci, že jsem spokojen, spotřeba 6,8-7,8 a to nejezdím žádné dálky a moc ho neženu. Jinak opravdu ideální rodinné auto, do kterého se vejde vše potřebné a zůstane spousta prostoru pro cestující. JEDINÁ SLABINA KTERÁ MI VADÍ: hlučnější motor ale ten lze odstranit použitím tlačítka volume na radiu :-))

  viki.muf, 22.06.2011 v 23:36 kladná recenze

 • Matrix

  odpověd pro sudis 16V - máte pravdu opravdu desing nic moc , ale co se týče jízdních vlastností tak je to opravdu moc moc povedené auto. Mám 1,5 očipované na 93kw CRDi mám skvělé auto krásně mně jako ženě se s ním jede pohodlí jak řízení tak sezení nikdo si nestěžoval.Můžu jen chválit a to jsem ho nechtěla,ale autíčko je skvělé šikmooký uměj.Italský designér Pinifarina by se měl za tento výtvor stydět.

  Hrom.Iva, 19.06.2011 v 21:38 kladná recenze

 • Matrix

  odpověd pro sudis 16V - máte pravdu opravdu desing nic moc , ale co se týče jízdních vlastností tak je to opravdu moc moc povedené auto. Mám 1,5 očipované na 93kw CRDi mám skvělé auto krásně mně jako ženě se s ním jede pohodlí jak řízení tak sezení nikdo si nestěžoval.Můžu jen chválit a to jsem ho nechtěla,ale autíčko je skvělé šikmooký uměj.Italský designér Pinifarina by se měl za tento výtvor stydět.

  Hrom.Iva, 19.06.2011 v 21:37 kladná recenze

 • matrix

  pěkný design ??? to musí bejt člověk napůl slepý aby se mu něco tak ošklivého líbilo ...Toto auto je opravdu hrůza ...

  sudis16V, 10.05.2011 v 19:00 neutrální recenze

 • Matrix

  Pro Pavel.Schuster Proč jej tedy prodáváte,když jste s ním tak spokojený?

  petaze, 08.04.2010 v 10:42 neutrální recenze

 • Rodinne, praktické, spolehlivé

  Maztrix 1,5 CRDi jsem měl 2 roky - bez poruch. Vynikající rodinné auto s variabilním zadním prostorem. Dají se posouvat zadní sedačky což umožňuje měnit velikost zavazadlového prostoru. Manželka si nemohla vynachválit vyší posed a tím mít vynikající výhled a přehled při řízení. Potahy jsou z kvalitních lechce čistitelných materiálů, což zjednodušuje život rodičů, kterým auto okopují také děti:) Nevýhody-hlučnější dieslový motor.

  Pavel.Schuster, 05.04.2010 v 21:39 kladná recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání