Aktuální nabídka inzerátů Opel Meriva

Zkušenosti majitelů s Opel Meriva


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • OPEL MERIVA 1.7CDTI

  1,7CDTI je vozidlo na dálkové trasy(min.10-15km). Já jezdím do práce 3,5km, takže jsem musel i hlavně kvůli zimě koupit malý benziňák, takže s Merivou jezdím mimo zimu, a to jěště delší trasy(20-1000km). jinak je to vozidlo bezproblémové, samozřejmě díly,které se opotřebují, je třeba co nejrychleji vyměnit(desky, kotouče, kosti,apod.)

  Klady:
  Vozidllo ideální na dovolenou, pokud jedete po dálnici do 120ti, máte spotřebu do 5ti litrů, na krátké vzdálenosti se pomalu zahřívá, zavazadlový prostor je dost velký i pro čtyřčlennou rodinu,ideální je vyšší nastupování-hlavně pro starší a ty, kteří mají problém se zády.
  Zápory:
  Dle zkušeností s asi patnácti vozidly jsem nenašel větší problémy

  talas.vaclav, 27.05.2019 v 15:41 kladná recenze

 • Opel Meriva 2013 - verze Smile - benzin 1.4 / 77kW

  Auto jsme zakoupili jako nové, rodinné ,vybírali jsme mezi MPV vozy a Opel Meriva nás zaujal hlavně vnitřním prostorem (měřím 192 cm). Posez je naprosto pohodlný pro všechny 4 členy rodiny. Nad hlavou mám ještě dobrých cca 15 cm. Děti za mnou naprosto luxusní prostor. Sedadla jsou polotvrdá,velmi pohodlně se na nich sedí a nebolí záda ani po delší cestě.Hlavové opěrky jsou ale jako šutr a kdyby tam nebyly, tak by se nic nestalo.Využíváme je ale minimálně. Ale ve výbavě jsou myslím i z pohodlnějšího materiálu. Mám najeto 74000 km po 3,8 letech.Jezdím na celoročních gumách Kleber Qudraxer a až nyní mám vpředu sjeto na 4 mm.Vzadu ještě 5,5 mm. Na těchto pneu mám průměrnou spotřebu 7,1 l/100 km. Gumy jsou tvrdší a proto i o něco hlučnější než původní Dunlopy. Jezdím ale hlavně po městě. Auto je živé při rozjezdu na křižovatkách.Pokud jedu po dálnici a mám ho dostat do otáček tak to chvíli trvá. Jezdil jsem pravidelně na garanční prohlídky do BS auto Brno-Jundrov. Cena první: 2900 Kč, druhá: 4900 Kč, třetí 5500 Kč, čtvrtá 9000 kč(včetně výměny svíček - ty byly hodně drahé,účtují si 425kč/kus do tohoto typu vozu).Na další už nejedu do BS auto,neboť bych se nedoplatil. Při 74000 km jsem byl nucen měnit včechny brzdové kotouče a brzdová obložení - to už ale v běžném servisu,ve značkovém by byla cena 16000 kč. Zároveň se odporoučel startovací modul v ceně 2500 Kč (ve značkovém servisu 6500 kč). Žádné jiné problémy ale za tuhle dobu nebyly. S autem jsem maximálně spokojen a co říci k zadním dveřím?Prostě jsme si na ně hned zvykli, dají se otevřít jak přední tak zadní do 90ˇ, krásně se do auta nastupuje a vystupuje. Sice nemůžete vystoupit naráz vpředu a vzadu, protože byste se srazili :), ale alespoň máte děcka pod kontrolou :). Zadní madlo je pak jen třešinka na dortu.Spousta lidí zmiňuje sloupek u řidiče jako negativum,ale je to jen věc zvyku. Kufr nám pro naše potřeby postačuje.Dáme do něj vše co potřebujeme.Zadní sedadla jsou variabilní a dají se posouvat,tohle ale my nevyužíváme. Já mohu toto auto jen doporučit,hlavně pro rodiny s dětmi je to výborná volba.

  Klady:
  Uspořádání vnitřního prostoru.
  Design vnitřní i vnější (subjektivní záležitost).
  Dobrá spotřeba na tak velké auto.
  Příjemný vyšší posez.
  Zápory:
  Drahý servis Opel.
  Tvrdší hlavové opěrky - dle výbavy.

  elliot.joe, 21.03.2017 v 16:43 kladná recenze

 • Meriva 1.4T 88kw Enjoj integrovaný nosič kol

  Perfektní rodinné auto ideální pro seniory,maximalni spokojenost,dobra spotřeba při lehké noze 6.2až 6.4 po městě mimo pod 6 litrů.Nosič kol,snadná a rychlá manipulace nemá chybu.Motor pružný,akcelerace dobrá na předjíždění a tah v kopcích i při plném zatížení slušná.

  Klady:
  Prostorná,pohldlné nastupování na dlouhé vzdálenosti perfektní,nizka spotřeba,dobrá výbava,perfektní.
  Výhled,lehké ovládání vše automatické.Naprostá spokojenost,najeto 60000 tisíc bez závad.Manipulace s dětskou sedačkou perfektní snadný přístup,nastupování a vystupování pro staré lidi ideální.Velký kufr při posunutí zadních sedadel a rovina při sklopení.
  Zápory:
  Silnější přední sloupek,u nosiče kol není rezerva je sada na opravu defektu.Dá se řešit dojezdovým kolem nebo 195/65 15R vejde se na těsno.

  mvalehrach, 13.07.2016 v 20:07 kladná recenze

 • Hodnocení převážně kladné

  Po několikaměsíčním vyhledávání jsem se rozhodl pro O-Meriva 2007 66kW Twinport, 152t. km. Rozvodový řetěz. Benzín čerpám pouze 95 na vyšší oktany není motor stavěný! Výrobce nedoporučuje TRVALÉ používání, když tak občas. mix. Merivu B jsem nechtěl kvůli protisměrným dveřím a větší délce.

  Klady:
  Výborný výhled, přední A sloupek mi už nevadí, výborně tvarovaná a výše situovaná sedadla. Volnoběh není skoro slyšet. Na kvalitním povrchu, cca do 3000 ot. motor tichý, na drsnějším hluk od kol. Dobrá stabilita v zatáčkách navzdory výšce. Spotřeba bez klimy na okr.silnicích 5.7-6lt/100, hodně prostoru nad hlavou i vzadu. Pro dva pasažéry se zhoršenou pohyblivostí (zvláště důchodce)na nákupy, ve městě, k lékaři, všude tam, kde je málo místa je O-M naprosto ideální. Dobrá flexibilita zadních sedadel i prostoru pro nohy i vzadu. Velká obratnost, méně se krade, nižší pov.ručení i havar.pojištění. Osobně mám obojí za Kč 3500/rok po započtení všech bonusů. Výborně topí i chladí. Spotř. s klimou o 0.8/lt/100 km. Výborné stěrače i jejich časování.
  Zápory:
  Ve srovnání s předchozím R-19 nadměrně tvrdé odpružení. Slabý zvuk blinkrů. Horší výhled šikmo vlevo a dozadu. Dá se na to zvyknout. Při zrychlování na st.3 je někdy cítit kolem 4000 ot./min. snížení výkonu. Je třeba s tím před předjíždění počítat! Nevhodné pro širší boty, pedály blízko sebe. Slabší zrychlení zvl.do kopce ze stopky (1350kg). Na všechny zápory kromě tvrdosti jsem si již zvykl.

  karel.cuchal, 23.05.2016 v 06:14 kladná recenze

 • Opel Meriva 1.4 16V rok 2015

  Merivu s motorem 1.4 16V 74 kW jsem zakoupil koncem roku 2015 v prodejně Srba servis s.r.o. - Jíloviště, kde se mě ujal super prodejce pan Hlupík. Vůz byl mírně ojetý - předváděcí, ale v perfektním stavu se zárukou a hlavně za super cenu. S vozem jsem spokojený, motor dostačující - žádný závodník, ale spotřeba 6,1 l mě vyhovuje. Auto je prostorné a hrozně se mě líbí zadní posuvné sedačky na zvětšení kufru. Trošku si člověk musí zvyknout na jinak - protisměrně - otvíratelné dveře, ale jsou dobré a přístup je velký. Vyšší posaz sedaček je taky příjemný. Mohu doporučit a jsem spokojený.

  Klady:
  vyšší posaz řidiče, posuvné zadní sedačky, zajímavá cena u mého prodejce
  Zápory:
  zatím jsem na nic nepřišel

  j.bond007, 16.02.2016 v 19:17 kladná recenze

 • Meriva 1,4T 88kW 5MT selection

  Přidávám ke své recenzi se stejným nadpisem zkušenost po 13000km. Merivu hodnotím po motorické stránce velmi dobře, třetí rychlost je dynamická ve velkém rozsahu. Zátah dostatečný k předjíždění, nájezdu na dálnici, samozřejmě dle obsazenosti vozu. Meriva je poměrně tvrdé auto, ale výhoda tohoto je, že se v zatáčkách dobře drží. Spotřeba kolem 6,5, jak udává palubní počítač. Kufr nám prozatím dostačuje. Zatím nespatřuji žádné výhody otevírání zadních dveří v protisměru. Pasažéři na jedné straně vylézají směrem k sobě, musí si dávat přednost. Uvidíme, až co se narodí synek, jak budeme manipulovat se sedačkou.

  Klady:
  Živý a úsporný motor
  Dobrá stabilita v zatáčkách
  Prozatím spolehlivost, nechci zakřiknout
  Dostatek místa pro všechny
  Přehled díky výšce posezu řidiče
  Pohodlné sedačky i na delší cesty
  Dlouhý pátý př. stupeň
  Výborné řazení a celková ovladatelnost
  Pohodlné nastupování/vystupování
  Zápory:
  Přední sloupek
  Široký středový sloupek (schovalo se mi tam auto)
  Přejezdy nerovností (tvrdost)
  Palubní deska celá z tvrdého plastu ve výbavě Selection

  mulambo1, 02.04.2015 v 23:11 kladná recenze

 • Meriva 1.7DTI 55Kw

  Auto jsem kupoval od 1.majitele rv. 2003.Holátko bez klimy a centrálu ,ale s pouhými 35tis.km.Za pět let jsem nalítal 95tis km. S průměrnou roční spotřebou 5,7l/100km.Běžně výměna oleje, dle výrobce výměna filtrů(vzduchový,palivový ,olejový,kabinový).Mimo to na 60.tis výměna kostí předního stabilizátoru,na 100tis výměna zadních brzd. destiček i kotoučů,mají to spočítané ,oboje odejde společně. na 120tis výměna předních destiček i s kotouči.Na 125tis výměna spojovacích tyčí řízení s vnějšími rejdovými klouby.Na 140tis.se chystám na výměnu rozvodů(dle výrobce 150tis.nebo 10 let v provozu). Místo klimy mi plně vyhoví střešní okno,kterým jsem ji doplnil,navíc je bezůdržbové proti klimě.Centrál nepotřebuji ,většinou odmykám pouze dveře řidiče.Naopak u obchodních center mě to ochrání před zloději kdybych oemykal celý vůz. Příště opět diesel nejlépe nový motor 1,6 CDTI s prům spotřebou 5l/100km,asi už nebude k mání bez klimy.

  Klady:
  Krátký vůz 4,05m tudíž snadné parkování.Systém sedadel Flex space.S autem čundráme po EU.Sedadla složíme ještě doma,položíme dvě nafukovačky ,spacáky a máme spaní.U pátých dveří mám na pantech v kufru překližkovou desku 95x45cm.Při odpočinku na cestě vyklopím a můžu dělat občerstvení.Na střešní nosič se mi vejde 300l Box od Hakru a dvě trekingová kola. U nich vyndám sedla a do sedlovek dám spojovací trubku.Kola se ani nehnou,objeli jsme takto půl Itálie bez jediného problému.V Dolomitech serpentiny ,na dálnici 130 . Optimální rychlost na dálnici je pro tuto motorizaci 110km/h při vyšší už stoupá spotřeba k 6l/100km.Vůz dobře sedí vlétě i v zimě(pneu Continental).Výhoda u dieselu je vysoký kroutící moment a tudíž rychlý start na křižovatkách .I při dlouhých cestách bez problémů se sezením(650Km a pod.)
  Zápory:
  Jediné je skotačení Merivy na českých tankodromech pokud není zatížená.Na dobré silnici bez problému.

  fodejj.jelinek, 01.04.2013 v 17:39 kladná recenze

 • kola uvnitř

  Odpověď pro pana Hanzlika.Vejdou se dovnitř dvě horská kola (pro dospělé) . Musí se vyhodit přední kolo, proto jsou vhodná kola s vyhazováky.Mám ve sklepě dělaný držák do vnitř ,je z jeklu , je rozkládací a dá se složit do meziprostoru nad rezervou.Upevnění : Držák se složí do tvaru U , protáhne se bočními oky a ukotví se gumicuky k podlaze. Upevnění je do osiček na držáku , kde se přitáhnou.Kontakt : pepa6455@seznam.cz

  pepa6455, 15.03.2011 v 13:31 kladná recenze

 • Vzpomínka na Merivu

  Chtěl jsem jen něco řícï k předchozímu textu, kde pan Roman uvádí proti mně velké nesrovnalosti. Je fakt, že jsem měl auto 1,6 64 KW od začátku. Motor si sedl při 20 000 km spotřeba oleje byla 1 lt na 10 000km .Spotřeba po dálnici 8 l benz. a to jsem ji nešetřil 140 - 150 km . Hlavně mě zarážejí otáčky 4 tis jsem měl tak při 150 km. Po okresce kolem 80 km jsem jel za 6 lt ( po rovině).Vadilo mně drncání na vyškovské dálnici, ale nikdy mě záda nebolela.Párkrát jsme jeli na jeden zátah 1200 km a naprosto v pohodě.Jediný důvod proč jsem se merivy vzdal , byl ten , že byla v základu a neměla klimu.Manželka potom chtěla jiné auto.(Nikdy neposlouchejte ženský)Nyní mám sice C4 Picaso , kde jsou příšerný sedadla musel jsem použít polstry , abych vydržel i kratší cestu.Dospěl jsem k závěru, že nejlepší jsou škodovky, to bude můj příští vůz. Oslovil mě Jety a jeho podvozek, až na tu cenu. Všechny zdravím a přeji hodně kilometrů bez nehod

  bartakdr, 22.11.2010 v 19:28 kladná recenze

 • Opel Meriva 1.7 cdti 92kw 125 koní

  Vlastním super MERIVU 1.7 CDTI 92 KW 125 KONÍ.Je opravdu perfektní když jsem jí kupoval ve FRANKFURTU jeli jsme neuvěřitelných 220kmh.Auto je to opravdu spolehlivé pohodlné výbava je opravdu perfektní má:vyhřívaná sedadla,navigačku,cd přehrávač,mp3 přehrávač,samo zamykání když nezamknete,kufr je pronás tak akorát,multifunkční volant,12 airbagů,vzadu je prostor pro 3 lidi,elektrická okna v předu.KDO HO JEŠTĚ NEMÁ RADÍM MU AD HO KOUPÍ!JETO OPRAVDU SUPERMANSKÁ KÁRA.A TO JE MI JEN 10 LET DĚDA MI HO KOUPIL K VÁNOCUM TAKŽE JSEM MĚL BRZČÍ VÁNOCE TEDA OD DĚDY.STÁLO HO POUHÝCH 6 100 EURO.

  Itchi1, 15.12.2009 v 17:52 kladná recenze

 • Meriva 1,6 benzin r.v. 2006

  Vnitřní prostor super-mám 195 cm a není jakýkoli problém. Přitom si dozadu může pohodlně sednout podobně vysoká osoba. Sedadla jsou tužší, mohla by mít lepší boční vedení. Vzadu je místo spíš pro dva (tři nouzově - užší prostřední skládací část. Variabilita zadních sedadel je výborná. Při ostřejší jízdě v zatáčkách s prázdným kufrem a 2 osobami vepředu je dost nedotáčivá, to ale mizí, pokud někdo sedí vzadu, nebo je v kufru alespoň 25 kg. Pak se nedotáčivost ztrácí. Je potřeba si zvyknout na přední sloupky a tomu uzpůsobit nájezdy do křižovatek (ale mají to tak i jiná auta). Vzhledem ke konstrukci karoserie je při vyšších rychlostech (na dálnici) uvnitř znát aerodynamický hluk a i motor. Kombinovaná spotřeba je v zimě okolo 6,8 - 7,0 l, v létě cca 6,4 l. Vůz je ideální pro mladou rodinu a klidnější řidiče.

  zdendahodinar, 01.12.2009 v 22:32 kladná recenze

 • Meriva 1,6 benzin r. 2005

  Dodatek- pro kolaře úžasný vůz. Před lety mi na dálnici odletělo hor. kolo z orog. nosiče na střeše,(nikdo nebyl zraněn) . Výrobce nenese povědnost , ale řidič. Meriva na mém vlastním vnitřním nosiči uveze 2 dosp.hor.kola připevněná v přední vidlici.Může pršet, foukat vítr a vše je v pohodě.Vedle kol dostanu další zavazadla.

  bartakdr, 14.01.2009 v 13:54 kladná recenze

 • Mevka

  Vlastním mevku 1.8 COSMO, benzín, 92 kW, docela lítačka, skvěle vybavená, ale po městě si bumbne (cca 10 l), mimo je to lepší (cca 7 l). Pro dva na cestování ideální, jako mladá rodina se i teď ještě celkem dobře poskládáme, ale už se poohlížíme po větší zafiře. Nevýhoda přední sloupky (v určitým úhlu brání ve výhledu) a částečně i spotřeba (s tím jsme ale počítali), jinak naprostá spokojenost, najeto 70000 km bez jakýchkoliv problémů ... ťuk, ťuk. Prima auto do města (délka jako fabie), ale taky na cesty (variabilita sedaček resp. kufru)

  zett08, 23.12.2008 v 22:28 kladná recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání