Aktuální nabídka inzerátů Opel Meriva

Zkušenosti majitelů s Opel Meriva


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • Výměna oleje v autorizovaném servisu Opel

  Výměna oleje v servisu Opel Kč 2400 za 4,5 lt . Přes internet stejný olej za 600 Kč. Všichni se zaměřují na servisní knížku. Nevím co řeší , když mám zaškrtnuté ne, ne. v podstatě jen výměna oleje event. filtru. Servisy Opel, Citroen, Renault jsou všude stejné, všichni vydělávají na servisních prohlídkách. Bohužel je vše podmíněno zárukou. Tedy po záruce ani omylem

  bartakdr, 23.02.2020 v 03:29 neutrální recenze

 • OPEL MERIVA 1.7CDTI

  1,7CDTI je vozidlo na dálkové trasy(min.10-15km). Já jezdím do práce 3,5km, takže jsem musel i hlavně kvůli zimě koupit malý benziňák, takže s Merivou jezdím mimo zimu, a to jěště delší trasy(20-1000km). jinak je to vozidlo bezproblémové, samozřejmě díly,které se opotřebují, je třeba co nejrychleji vyměnit(desky, kotouče, kosti,apod.)

  Klady:
  Vozidllo ideální na dovolenou, pokud jedete po dálnici do 120ti, máte spotřebu do 5ti litrů, na krátké vzdálenosti se pomalu zahřívá, zavazadlový prostor je dost velký i pro čtyřčlennou rodinu,ideální je vyšší nastupování-hlavně pro starší a ty, kteří mají problém se zády.
  Zápory:
  Dle zkušeností s asi patnácti vozidly jsem nenašel větší problémy

  talas.vaclav, 27.05.2019 v 15:41 kladná recenze

 • meriva

  Absolutně neseriozní servis - prioritně pokud nemáte auto od nich, chovají se k vám jako k povlu, pak vám to spočítají dlouhou dobou servisu. Dovolat se tam nedá, nikdo nereaguje na vzkazy, na dotazy. Absolutně nedoporučuju!!!

  Zápory:
  jednání technika absolutně neskutečné, už od prvního pohledu ho člověk obtěžuje, pak tam buď není nebo se neozve nikdy zpět .. se zákazníkem se nekomunikuje, jednání otřesné. Raději budu opět jezdit do Velkého meziříčí k Dobrovolnému, absolutně super jednání a snaha vyjít vstříc..

  svastastaz, 13.06.2017 v 15:37 záporná recenze

 • Opel Meriva 2013 - verze Smile - benzin 1.4 / 77kW

  Auto jsme zakoupili jako nové, rodinné ,vybírali jsme mezi MPV vozy a Opel Meriva nás zaujal hlavně vnitřním prostorem (měřím 192 cm). Posez je naprosto pohodlný pro všechny 4 členy rodiny. Nad hlavou mám ještě dobrých cca 15 cm. Děti za mnou naprosto luxusní prostor. Sedadla jsou polotvrdá,velmi pohodlně se na nich sedí a nebolí záda ani po delší cestě.Hlavové opěrky jsou ale jako šutr a kdyby tam nebyly, tak by se nic nestalo.Využíváme je ale minimálně. Ale ve výbavě jsou myslím i z pohodlnějšího materiálu. Mám najeto 74000 km po 3,8 letech.Jezdím na celoročních gumách Kleber Qudraxer a až nyní mám vpředu sjeto na 4 mm.Vzadu ještě 5,5 mm. Na těchto pneu mám průměrnou spotřebu 7,1 l/100 km. Gumy jsou tvrdší a proto i o něco hlučnější než původní Dunlopy. Jezdím ale hlavně po městě. Auto je živé při rozjezdu na křižovatkách.Pokud jedu po dálnici a mám ho dostat do otáček tak to chvíli trvá. Jezdil jsem pravidelně na garanční prohlídky do BS auto Brno-Jundrov. Cena první: 2900 Kč, druhá: 4900 Kč, třetí 5500 Kč, čtvrtá 9000 kč(včetně výměny svíček - ty byly hodně drahé,účtují si 425kč/kus do tohoto typu vozu).Na další už nejedu do BS auto,neboť bych se nedoplatil. Při 74000 km jsem byl nucen měnit včechny brzdové kotouče a brzdová obložení - to už ale v běžném servisu,ve značkovém by byla cena 16000 kč. Zároveň se odporoučel startovací modul v ceně 2500 Kč (ve značkovém servisu 6500 kč). Žádné jiné problémy ale za tuhle dobu nebyly. S autem jsem maximálně spokojen a co říci k zadním dveřím?Prostě jsme si na ně hned zvykli, dají se otevřít jak přední tak zadní do 90ˇ, krásně se do auta nastupuje a vystupuje. Sice nemůžete vystoupit naráz vpředu a vzadu, protože byste se srazili :), ale alespoň máte děcka pod kontrolou :). Zadní madlo je pak jen třešinka na dortu.Spousta lidí zmiňuje sloupek u řidiče jako negativum,ale je to jen věc zvyku. Kufr nám pro naše potřeby postačuje.Dáme do něj vše co potřebujeme.Zadní sedadla jsou variabilní a dají se posouvat,tohle ale my nevyužíváme. Já mohu toto auto jen doporučit,hlavně pro rodiny s dětmi je to výborná volba.

  Klady:
  Uspořádání vnitřního prostoru.
  Design vnitřní i vnější (subjektivní záležitost).
  Dobrá spotřeba na tak velké auto.
  Příjemný vyšší posez.
  Zápory:
  Drahý servis Opel.
  Tvrdší hlavové opěrky - dle výbavy.

  elliot.joe, 21.03.2017 v 16:43 kladná recenze

 • prosim radu

  Opel Meriva rok 2016, dají se sundat opěrky na předních sedadlech? Mně se to nějak nedaří. díky, Voňavková

  v.o.d.a, 14.02.2017 v 10:32 neutrální recenze

 • Meriva 1.4T 88kw Enjoj integrovaný nosič kol

  Perfektní rodinné auto ideální pro seniory,maximalni spokojenost,dobra spotřeba při lehké noze 6.2až 6.4 po městě mimo pod 6 litrů.Nosič kol,snadná a rychlá manipulace nemá chybu.Motor pružný,akcelerace dobrá na předjíždění a tah v kopcích i při plném zatížení slušná.

  Klady:
  Prostorná,pohldlné nastupování na dlouhé vzdálenosti perfektní,nizka spotřeba,dobrá výbava,perfektní.
  Výhled,lehké ovládání vše automatické.Naprostá spokojenost,najeto 60000 tisíc bez závad.Manipulace s dětskou sedačkou perfektní snadný přístup,nastupování a vystupování pro staré lidi ideální.Velký kufr při posunutí zadních sedadel a rovina při sklopení.
  Zápory:
  Silnější přední sloupek,u nosiče kol není rezerva je sada na opravu defektu.Dá se řešit dojezdovým kolem nebo 195/65 15R vejde se na těsno.

  mvalehrach, 13.07.2016 v 20:07 kladná recenze

 • Hodnocení převážně kladné

  Po několikaměsíčním vyhledávání jsem se rozhodl pro O-Meriva 2007 66kW Twinport, 152t. km. Rozvodový řetěz. Benzín čerpám pouze 95 na vyšší oktany není motor stavěný! Výrobce nedoporučuje TRVALÉ používání, když tak občas. mix. Merivu B jsem nechtěl kvůli protisměrným dveřím a větší délce.

  Klady:
  Výborný výhled, přední A sloupek mi už nevadí, výborně tvarovaná a výše situovaná sedadla. Volnoběh není skoro slyšet. Na kvalitním povrchu, cca do 3000 ot. motor tichý, na drsnějším hluk od kol. Dobrá stabilita v zatáčkách navzdory výšce. Spotřeba bez klimy na okr.silnicích 5.7-6lt/100, hodně prostoru nad hlavou i vzadu. Pro dva pasažéry se zhoršenou pohyblivostí (zvláště důchodce)na nákupy, ve městě, k lékaři, všude tam, kde je málo místa je O-M naprosto ideální. Dobrá flexibilita zadních sedadel i prostoru pro nohy i vzadu. Velká obratnost, méně se krade, nižší pov.ručení i havar.pojištění. Osobně mám obojí za Kč 3500/rok po započtení všech bonusů. Výborně topí i chladí. Spotř. s klimou o 0.8/lt/100 km. Výborné stěrače i jejich časování.
  Zápory:
  Ve srovnání s předchozím R-19 nadměrně tvrdé odpružení. Slabý zvuk blinkrů. Horší výhled šikmo vlevo a dozadu. Dá se na to zvyknout. Při zrychlování na st.3 je někdy cítit kolem 4000 ot./min. snížení výkonu. Je třeba s tím před předjíždění počítat! Nevhodné pro širší boty, pedály blízko sebe. Slabší zrychlení zvl.do kopce ze stopky (1350kg). Na všechny zápory kromě tvrdosti jsem si již zvykl.

  karel.cuchal, 23.05.2016 v 06:14 kladná recenze

 • Opel Meriva 1.4 16V rok 2015

  Merivu s motorem 1.4 16V 74 kW jsem zakoupil koncem roku 2015 v prodejně Srba servis s.r.o. - Jíloviště, kde se mě ujal super prodejce pan Hlupík. Vůz byl mírně ojetý - předváděcí, ale v perfektním stavu se zárukou a hlavně za super cenu. S vozem jsem spokojený, motor dostačující - žádný závodník, ale spotřeba 6,1 l mě vyhovuje. Auto je prostorné a hrozně se mě líbí zadní posuvné sedačky na zvětšení kufru. Trošku si člověk musí zvyknout na jinak - protisměrně - otvíratelné dveře, ale jsou dobré a přístup je velký. Vyšší posaz sedaček je taky příjemný. Mohu doporučit a jsem spokojený.

  Klady:
  vyšší posaz řidiče, posuvné zadní sedačky, zajímavá cena u mého prodejce
  Zápory:
  zatím jsem na nic nepřišel

  j.bond007, 16.02.2016 v 19:17 kladná recenze

 • Meriva 1,4T 88kW 5MT selection

  Další k mé zkušenosti se stejným nadpisem, tentokrát už v necelých 20.000km a servis: Meriva je o něco měkčí, svezení je trochu pohodlnější. Prozatím bez provozních vůli, alespoň ne znatelných z místa řidiče. V kabině nic nevrže, nevyskytl se žádný problém. S lehkou nohou v kombinovaném provozu jsem dosáhl spotřeby 5,7 litrů. Co se týká výměny oleje, napočítali mi to za 3.000,-Kč s těma kecama o vizuální prohlídce, zbytek bylo za pozdrav, potřesení tlapou. Lehce škrábnutý lak prahu a dveří mimo pravidelnou servisní prohlídku: Vypočítali na 8 tisíc v BS auto Brno. V Renocaru mi chtěli napálit 15.000. Řešil sem to tedy u BS auto a přes pojišťovnu a světe div se, najednou jen 4.000, které jsem platil ze svého. Problém byl v tom, že pojišťovna, kterou mi cpali při prodeji, není jejich smluvní, takže jsem trávil celý den pojížďkama, prej musím za odhadcem jinam a pak se zas vrátit. Auto bylo až za týden, nebylo možné domluvit se s technikem, kdy to vlastně bude. Slib, že se ozve, se neplnil. Strávil jsem pátek čekáním a voláním, až jsem se dozvěděl, že auto bude až v pondělí. V pondělí jsem pro něj jel, doma mi tchán zjistil černou čáru přes celou střechu, která šla těžko dolů a zbytek auta byl též jaksi osiflený. Madam z Oplu v úterý zjišťovala, jak sem byl spokojen. Řekla mi, že si to mám vyčistit WDčkem, ¨což jsem odmítl, takže jsme se domluvili na čtvrtek, že se na to podívají. Přijel jsem a chlapík mi řekl, že se mu nezdá, že by se to stalo u nich, málem mě mrsklo. Ujistil jsem ho o tom a on se šel zeptat na lakovnu,. Ukázali mi folii, která prej byla asi mokrá a nějaký film se na to otiskl. Auto jsem tam s těžkým srdcem musel nechat a vrátit se v pátek,. Dalí mi lístky na tramvaj. TZN, strávil jsem tím minimálně 2x více času. Víc už jejich servis nechci. Včera mi nabízeli, že si můžu s jejich věrnostním programem na servis i spořit. Pche

  Klady:
  Motor
  Užitná hodnota s tažným
  Uveze lehce rozloženou míchačku
  Zápory:
  Menší kufr, při posunutí zadních sedadel nelze využít prostřední sedačku
  Opel servis=problémy
  Vyšší hmotnost

  mulambo1, 21.10.2015 v 22:07 neutrální recenze

 • CAR FOR YOU - Hlavní 186, 25082 Tuklaty

  Nejhorší prodejce jakého jsem poznal, kupte si auto jinde! Rozmyslete si kde auto kupujete!!!

  22dee, 21.08.2015 v 11:11 neutrální recenze

 • Meriva 1,4T 88kW 5MT selection

  Přidávám ke své recenzi se stejným nadpisem zkušenost po 13000km. Merivu hodnotím po motorické stránce velmi dobře, třetí rychlost je dynamická ve velkém rozsahu. Zátah dostatečný k předjíždění, nájezdu na dálnici, samozřejmě dle obsazenosti vozu. Meriva je poměrně tvrdé auto, ale výhoda tohoto je, že se v zatáčkách dobře drží. Spotřeba kolem 6,5, jak udává palubní počítač. Kufr nám prozatím dostačuje. Zatím nespatřuji žádné výhody otevírání zadních dveří v protisměru. Pasažéři na jedné straně vylézají směrem k sobě, musí si dávat přednost. Uvidíme, až co se narodí synek, jak budeme manipulovat se sedačkou.

  Klady:
  Živý a úsporný motor
  Dobrá stabilita v zatáčkách
  Prozatím spolehlivost, nechci zakřiknout
  Dostatek místa pro všechny
  Přehled díky výšce posezu řidiče
  Pohodlné sedačky i na delší cesty
  Dlouhý pátý př. stupeň
  Výborné řazení a celková ovladatelnost
  Pohodlné nastupování/vystupování
  Zápory:
  Přední sloupek
  Široký středový sloupek (schovalo se mi tam auto)
  Přejezdy nerovností (tvrdost)
  Palubní deska celá z tvrdého plastu ve výbavě Selection

  mulambo1, 02.04.2015 v 23:11 kladná recenze

 • meriva 1.4 2008

  z auta jsem byl ze začátku neštastný po 6 letech provozu mám zkušenost že auto je velmi dobré pro lidi kteří mají problém s páteří ,předtím jsem vlastnil jen škodovky, po ujetí 100 km jsem z auta nemoh vylézt, u merivy ujedu v kuse 320 km a z auta vystupuji jako bych ujel 20 km. 1.4 byla slabá na doporučení používám 98 benzin a výkon se podstatně zlepšil.

  Klady:
  posez,vnitřní prostor,po 6 letech zatím žádná závada(krom výměny asi 3žárovek),
  Zápory:
  Velký zápor pro mne A sloupek hlavně ze začátku,spotřeba pokud jezdíte trochu s těšší nohou 8,5 l,pokud jedete s lehkou nohou 7l, na dlouhé tratě (okolo 70km a víc) jezdím pod 6l do 100km rychlosti,
  ale vozidlo má 1400 kg a je vyšší tak se s tím musí počítat

  jirikalman, 31.01.2015 v 19:15 neutrální recenze

 • Meriva 1,4T 88kW 5MT selection

  Meriva je velmi pohodlné auto. Při jízdě je poznat vyšší provozní hmotnost, a to především při přejezdu kanálů a děr. V TP 1393kg, . Pětistupňová převodovka je velmi dobře odstupňovaná pro plynulou jízdu. Při 130km/h točí 3100 otáček. Předjíždím na 4 a s poměrně dostatečnou výkonovou rezervou. Točivý moment 175Nm je podle mě dostatečný, i když mě zaráží, proč šestistupňové převodovky mají k dispozici 200Nm. Otáčky při 130km/h jsou u šesté rychlosti stejné. Když jsem se u prodejců na otáčky pětikvaltu ptal, někteří mi tvrdili nesmysly, že šestikvalt bude určitě točit méně. Celkově mi připadá Meriva trochu jako Vivaro s dieselem. V zatáčkách však sedí lépe než dodávka, až překvapive dobře na vysoké MPV. Nechali jsme si man. klimatizaci, PP a tažné. Samozřejmě také rádio s CD.

  Klady:
  Plynulá, pohodlná jízda
  Přesné řazení
  Výhled jako z dodávky
  V základu výškově nastavitelné sedačky a volant
  Aerodyn. hluk při 130km/h prozatím nezaznamenán
  Posuvné sedačky vzadu
  Zápory:
  Trochu vyšší hluk od kol, samozřejmě záleží na povrchu, ale ve srovnání se služebními auty asi stejně
  Nelze posunout celou zadní lavici pro zvětšení kufru při plném obsazení

  mulambo1, 16.07.2014 v 14:24 neutrální recenze

 • Meriva 1.7DTI 55Kw

  Auto jsem kupoval od 1.majitele rv. 2003.Holátko bez klimy a centrálu ,ale s pouhými 35tis.km.Za pět let jsem nalítal 95tis km. S průměrnou roční spotřebou 5,7l/100km.Běžně výměna oleje, dle výrobce výměna filtrů(vzduchový,palivový ,olejový,kabinový).Mimo to na 60.tis výměna kostí předního stabilizátoru,na 100tis výměna zadních brzd. destiček i kotoučů,mají to spočítané ,oboje odejde společně. na 120tis výměna předních destiček i s kotouči.Na 125tis výměna spojovacích tyčí řízení s vnějšími rejdovými klouby.Na 140tis.se chystám na výměnu rozvodů(dle výrobce 150tis.nebo 10 let v provozu). Místo klimy mi plně vyhoví střešní okno,kterým jsem ji doplnil,navíc je bezůdržbové proti klimě.Centrál nepotřebuji ,většinou odmykám pouze dveře řidiče.Naopak u obchodních center mě to ochrání před zloději kdybych oemykal celý vůz. Příště opět diesel nejlépe nový motor 1,6 CDTI s prům spotřebou 5l/100km,asi už nebude k mání bez klimy.

  Klady:
  Krátký vůz 4,05m tudíž snadné parkování.Systém sedadel Flex space.S autem čundráme po EU.Sedadla složíme ještě doma,položíme dvě nafukovačky ,spacáky a máme spaní.U pátých dveří mám na pantech v kufru překližkovou desku 95x45cm.Při odpočinku na cestě vyklopím a můžu dělat občerstvení.Na střešní nosič se mi vejde 300l Box od Hakru a dvě trekingová kola. U nich vyndám sedla a do sedlovek dám spojovací trubku.Kola se ani nehnou,objeli jsme takto půl Itálie bez jediného problému.V Dolomitech serpentiny ,na dálnici 130 . Optimální rychlost na dálnici je pro tuto motorizaci 110km/h při vyšší už stoupá spotřeba k 6l/100km.Vůz dobře sedí vlétě i v zimě(pneu Continental).Výhoda u dieselu je vysoký kroutící moment a tudíž rychlý start na křižovatkách .I při dlouhých cestách bez problémů se sezením(650Km a pod.)
  Zápory:
  Jediné je skotačení Merivy na českých tankodromech pokud není zatížená.Na dobré silnici bez problému.

  fodejj.jelinek, 01.04.2013 v 17:39 kladná recenze

 • prosim radu

  Opel Meriva 1,6 16V. 77Kw.rok 2006: má rozvody řetězem ? a prý motory 1,6 8V žraly moc olej.Týká se to i motoru 1,6 16V ?díky.

  geojar, 08.02.2012 v 12:22 neutrální recenze

 • kola uvnitř

  Odpověď pro pana Hanzlika.Vejdou se dovnitř dvě horská kola (pro dospělé) . Musí se vyhodit přední kolo, proto jsou vhodná kola s vyhazováky.Mám ve sklepě dělaný držák do vnitř ,je z jeklu , je rozkládací a dá se složit do meziprostoru nad rezervou.Upevnění : Držák se složí do tvaru U , protáhne se bočními oky a ukotví se gumicuky k podlaze. Upevnění je do osiček na držáku , kde se přitáhnou.Kontakt : pepa6455@seznam.cz

  pepa6455, 15.03.2011 v 13:31 kladná recenze

 • Opel meriva

  vejdou se do auto 2 kola nastojačku, když vyndám zadní sedadlo? Díky za odpověď

  k.hanzlikk, 10.02.2011 v 09:26 neutrální recenze

 • Meriva-pozink ?

  ...zdravím je prosim Meriva v pozinku.. od ktereho roku ...diky...

  doca.vm, 31.12.2010 v 17:39 neutrální recenze

 • Vzpomínka na Merivu

  Chtěl jsem jen něco řícï k předchozímu textu, kde pan Roman uvádí proti mně velké nesrovnalosti. Je fakt, že jsem měl auto 1,6 64 KW od začátku. Motor si sedl při 20 000 km spotřeba oleje byla 1 lt na 10 000km .Spotřeba po dálnici 8 l benz. a to jsem ji nešetřil 140 - 150 km . Hlavně mě zarážejí otáčky 4 tis jsem měl tak při 150 km. Po okresce kolem 80 km jsem jel za 6 lt ( po rovině).Vadilo mně drncání na vyškovské dálnici, ale nikdy mě záda nebolela.Párkrát jsme jeli na jeden zátah 1200 km a naprosto v pohodě.Jediný důvod proč jsem se merivy vzdal , byl ten , že byla v základu a neměla klimu.Manželka potom chtěla jiné auto.(Nikdy neposlouchejte ženský)Nyní mám sice C4 Picaso , kde jsou příšerný sedadla musel jsem použít polstry , abych vydržel i kratší cestu.Dospěl jsem k závěru, že nejlepší jsou škodovky, to bude můj příští vůz. Oslovil mě Jety a jeho podvozek, až na tu cenu. Všechny zdravím a přeji hodně kilometrů bez nehod

  bartakdr, 22.11.2010 v 19:28 kladná recenze

 • Meriva 1,6 64kW

  Rád bych se s Vámi podělil o dosavadní zkušenosti s naší Merivou. Vůz byl zakoupen v únoru 2010, po jedné majitelce, pravidelně servisován. Zakoupen tedy jako ojetý u atorizovaného dealera Opel. Teď k autu: Vnitřek: velmi dobrý, úžasná je variabilita celého interiéru, vyšší posed, poměrně kvalitní zpracování. Nepříjemným překvapením byla absence kontrolky rozsvícení světlometů, ale to je prostě Opel.. Venek: pravda, je znát r.v. 2003, ale stále si myslím, že se na to dá dívat :-) Podvozek: v perfektním stavu, na silnici dobře drží, vzhledem k výšce vozu máte jen občas pocit naklánění Motor: to je asi největší mínus toho auta. Počítejte s pravidelným doléváním oleje (půl litru na 1000 km). Dále moc nepočítejte s tím, že auto je vhodné na dálnice - není. Už při rychlosti 90 km/h mám tendenci řadit šestku (jsem zvyklej z jinýho auta), na 130 km/h se dostanete velmi pomalu a za cenu více jak 4tis. otáček, což už je v kabině i docela poznat. Další velké negativum je spotřeba, která činí 8,5 litru/100km. Celkem by mě zajímalo, jak někteří dosahují 6 litrů, jak zde uvádí. Podotýkám, že jsem velmi klidný řidič a jezdím více stylem na spotřebu. Po zakoupení byl servisován termostat, pro jistotu výměna rozvodů, ještě musím vyměnit rozvodku řízení, což je celkem nákladná záležitost a opět slabina Opelů, jak sem se dočetl na fórech. Celkově: auto spíše do města a na okresky, dálnice není jeho. Vyšší spotřeba benzínu, negativem je i dolévání oleje. Jako velké a asi i jediné plus je vnitřek vozu - variabilita interiéru je na dobu výrobu špičková. Znovu bych ale asi do Merivy nešel a když, tak jedině 1.7 cdti.

  romanmalik, 23.07.2010 v 15:52 neutrální recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání