Aktuální nabídka inzerátů Opel Vivaro

Zkušenosti majitelů s Opel Vivaro


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • Vivaro-Trafic

  Maximálně užitečná auta, v kratké verzi stejně dlouhá jak Oktávka nebo podobná auta. S parkováním no problém. Do podzemky jen nad 2,0m a s opartností. Ve verzi minibus (5 a více sedadel) již nikdy nebudete rešit množství rodinné bagáže. Sedadla vyjmete a máte stěhovák. Kola můžete vozit v celku . Dvě dospělá a jedno junior. Spotřeba 1,9 dci je 7 -8 litru nafty na civilní provoz. O motorech které jsou převážně od renaultu se dočtete na RNews v článku Technika 1,9dci očima zkušeného uživatele. To je studnice vědomostí a rad . Zde jsou popsány i další mladší motorické varianty. Ty se používají v mnoha typech osobních vozů takže néni problem sehnat něco na vrakáči či rovnou celý motor. Vyjma 2,5 l. Nová generace od roku 2014 má dobře řešený vnitřek dveří- loketní opěrku. To předchozí model byla tragédie zvláště pak bez dlouhého rukávu. Ten byl krom modelu Generation určen převážně k pracovním činnostem různého druhu takže výbava je vetšinou skromná až strohá. To nová řada je inekafe. Paradoxem je že verze do pololetí roku 2014 byla pro vpředu sedící prostornější. Na vině je inovace seřízování předních sedadel. Zatímco u starší verze pří zvedání sedačky odsouvá se tato dozadu u verze 2014 a mladší jde sedačka dopředu. Cestující a řidíči nad 180 cm výšky pak jsou nalepeni nohama skoro na palubovce ikdyž mají posuv sedačky mají na zadním dorazu. Ve starší verzi v teto pozici 10-13 cm koleno od palubovky. Proč páni inovátoři? Víčko od palivové nádrže mladší generace projektoval nejspíš účetní co jezdí do práce MHD nebo na kole. U starší verze se víčko standartně odklopí doleva . Odmykalo se zároveň s celým autem-elektricky. To se sice 2x za 10 let pokazilo ale opravu zvládl každy trochu zdatný šofér. Kdo nebyl náročný přidělal si ruční otviraní. Kdo neparkoval na sídlišti tak to nechal být pokud mu to zůstalo odemknuté. Nové provedení- dvířka musíte otevřít jako poštovní schránku a teď pozor -při otevřených dveřich řidíče. Aby jste dvířka posléze zavřeli , musíte co ? Správně -musíte dveře řidiče znovu otevřít. V zimním období ideální příležitost k emotivní konverzaci. V případě že tuto konverzaci absolvujete ještě před odjezdem od stojanu a pak opomenete dvířka opět přiklopit je malér na světě. Dvířka jsou totiž poměrně dlouhá a při těsnějším průjezdu kolem čehokoli nebo čehokoli kolem vás o ně přijdete . Další neduhy zdědil nový model od svého předchůdce jako plastové lemování hrany nakl.dveří a odpadavající těsnění tamtéž. Korozi nekterých dílů dveří,konce podběhů ,stabilizátoru zadní nápravy ,výztuhy zadního nárazníku. Jinak je interiér nové verze velmi zdařilý s ohledem na účel auta. Dokumenty A 4,výkresy, 1,5l petka, serepetičky a jiný bordel na to vše je někde místo. To ve Fiatu Doblo které si hraje na pracovní nebo cestovatelský vůz nenajdete rozumně koncipovanou přihrádku(PET lahev zapomeňte) a do jediného kulatého odkládátka dáte kafe a při odbrždění si o něj spálíte prsty.

  Klady:
  užitkovost zvláště verze kombi
  solidní spotřeba
  pohodlí osobáku ,výkon dodávky
  solidní prověřená konstrukce
  nádrž 90 litrů - vynikající dojezd
  skvělý výhled dopředu přes to osobní "smetí"
  Zápory:
  starší verze : absence prolisu pro loket v předních dveřích
  poruchovost ovládání vydechů ventilace a přepínaní vzduchu -zvenku/ vnitř. cirkulace.
  tuhnutí převodu ruční brzy
  koroze stabilizátoru zadní napravy
  nová verze: trčící vodící lišty sedaček -pozor na achilovky
  málo prostoru v podélném směru pro vyšší uživatele na předních sedačkách
  otvírání a zajištění palivové nádrže
  těsnění zadních dveří - i starší verze
  plastové lemování podlahy u zadních dveří- i starší verze
  nezakrytované zadní podběhy u některých verzí
  dvousedák spolujezdce - ničitel páteří a cestovní pohody

  69boda, 27.04.2019 v 15:46 neutrální recenze

 • Opel VIVARO prostě opel

  jede

  Klady:
  Nízká spotřeba a to je vše
  Zápory:
  Klasický Opel . Koroze !!! Hnije snad i na fotce od výroby ! Prošel jsem si od Opel Zafira A,B po Opel VIvaro Krátká,dlouhá a pořád stejná diagnóza podvozek koroze,neuvěřitelný po pěti letech provozu se ochranný nástřik loupe jako lupénka v nejvyšším stádiu.Rezaví snad i ochranné plasty !
  Interiér Vivaro - Renault naprosto naprd sedačka řidiče i spolujezdce žádná ergonomie v zatáčkách nebýt dveří a pásu tak vás ze sedačky naprosto nemilosrdně vyhodí,kvalita potahu ? Po třech letech se prodírá o boční plast a to i u verze Westfalia kterou vlastním.Jako starší pěti let rozhodně nedoporučuji a pokud ano,investovat do kvalitní ochrany podvozuku pokud chcete vlastnit déle než 8a více let.Motory mám 2,5CDTI a 1,6 tady jsem neměl problém Zafira 1,6 a 2,2 klasika po 100 tisících žere olej jak lodní motor na mazut

  10352019, 19.04.2019 v 16:05 záporná recenze

 • Super auto

  Měl jsem T5 kdysi v minulosti i Barkase a taky několik Subaru Libero. Vivaro 1.9 však auto nad očekávání. Mám v něm přídavné topení a za pár minut i za mrazu teplíčko. Zadní lavice šla místo prostřední a ta do garáže.(víc jak šest lidí nevozím a tahle lavice lze úplně odklopit tak, že místo jak ve stěhováku. Slušně brzdí málo žere (asi 7l) Mám dodělanou vestavbu na dvě obrovské postele na kempování .

  Klady:
  Snad vše, co od takového auta můžu chtít.Kdyby byla i 4x4 bylo by to super.
  Zápory:
  Lanovody chce občas namazat aby nezatuhly jinak nevím

  jirkahlousek, 11.02.2016 v 19:03 kladná recenze

 • SPOLEHLIVE A POHODLNE AUTO.

  PO PETI LETECH SAME DOBRE ZKUSENOSTI.

  Klady:
  Fakt super auto a maximalne spolehlive auto. Kam se hrabe Transporter.
  Zápory:
  TUHNE LANKO RUCNI BRZDY.

  monas09, 04.01.2015 v 17:26 kladná recenze

 • dotaz 1,9 nebo 2,5 ???

  zdravím - uivazuji o koupi tohoto vozu v 9ti mistne variante...zvazuji zda motor 1,9 nebo 2,5, v nafte?? neresim spotrebu /- litr nebo dva na vic u silnejsi verze...ale spise to jestli jednoduse ta 1,9 naftova neni na tak velky a tezky auto slaba jeste v pripade obsazenosti 9 osob jestli to vubec nejak trochu jede?? dekuji za info

  petan.dvorak, 02.07.2013 v 22:45 neutrální recenze

 • opel vivaro 2006 1,9/ 74 KW/1800000km

  Dobré jízdní vlanosti, spolehlivost, -20 start bezproblémů,téměř bezůdržbové

  Klady:
  spotřeba 7l/100 km
  Zápory:
  zatuhuje ruční brzda

  freefany, 14.04.2013 v 18:10 kladná recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání