Auto domů

Auto domů

Máte vyhlídnuté auto, ale současný stav vám nedovoluje zajet se na něj podívat? Nevadí. Vybraní prodejci vozidel nově nabízejí službu, kdy vám přivezou vůz k prohlídce až před váš dům. Přesné podmínky služby vám sdělí konkrétní inzerent.

Aktuální nabídka inzerátů Škoda 120

Zkušenosti majitelů s Škoda 120


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • A proč ne Škodu 120 ?

  Máme tento vůz, v původním, "úzkém " provedení. Jezdíme s ní naprosto běžně, vše funguje jak má, servis si děláme doma sami. V zimě sice méně topí, ale zato bezvadně jezdí i tady na horách, po sněhu. Problémem je koroze, ale dokud auto půjde udržet a bude procházet STK, nemáme důvod tento rodinný vůz měnit. Shrnuto - podařené auto a to i dnes !

  Klady:
  Jednoduchost, levné díly, dobré jízdní vlastnosti, žádná elektronika, stále stačí k běžnému provozu.
  Zápory:
  Koroze, v případě větší opravy servisy nechtějí auto vzít . Některé díly jsou asi z Číny, moc nevydrží.

  jirinamoravova6, 13.10.2019 v 11:55 kladná recenze

 • Omlouvám se za další příspěvek

  Tam kde stojí na sněhu a ledě všechny moderní auta "stodváca" jede. Pohon zadních kol a motor vzadu s trochou citu to auto vytáhl kamkoliv jste si vzpomněli.

  Klady:
  V zimě k nezastavení :-))

  uvici, 31.12.2018 v 22:15 kladná recenze

 • Pouze pro zarputilé fandy na krátké tratě.

  Měl jsem Š120 - před 22 lety. Opravit se dala na cestě kladivem, šroubovákem a kombinačkami. Do dnešního provozu už to auto není. Nebezpečné při nehodě, malý výkon a spousta hluku uvnitř. Viděl jsem srážku Octavie se stodvácou na kruháči - 4 mrtví ve stodvacítce. Nebrat, nebrat

  Klady:
  Opravy za korunu
  opraví to každý kdo umí držet šroubovák
  na výměnu termostatů si člověk zvykne a bere je jako rutinu
  Zápory:
  brzda provozu
  velmi špatná koncová světla, snadno ji přehlédnete mezi ostatními
  z pohledu bezpečnosti snad to nejhorší na současné scéně
  doba škodovek 105,120 už je pryč
  a kdybych zapomněl na korozi asi byste mě ukamenovali

  uvici, 31.12.2018 v 21:48 neutrální recenze

 • Auto pouze pro nadšence a sběratele

  Do dnešního provozu se už tohle auto nehodí, aby si jej člověk koupil musel by být velký fanda.

  Klady:
  Údržba pomocí kleští a kladiva. Opravu zvládne téměř každý, žádná elektronika.
  Zápory:
  Nepraktický kufr, brzda na silnici, horší topení.

  uvici, 28.09.2017 v 11:53 neutrální recenze

 • ZA 120 5000KČ?????

  Nechci tu psát špatné klady(a že jich je!!)ale chtít dneska za tenhle vrak a pojízdnou rakev 5000 kč a ještě bez TP a SPZ to už radši feldu s papírama než tohle.

  Klady:
  žádné
  Zápory:
  vše je na tom špatné,a byla to kraksna už za totality

  sacharin, 01.12.2016 v 11:35 neutrální recenze

 • Servis

  Nevíte někdo o normálním servisu, kde by bez řečí a za rozumnou cenu vyvařili Škodu 120 ? Jde o výměnu blatníků, prahů, drobné opravy dveří a podlahy. Nejlépe jižní Čechy, Vysočina, Praha. Dát za tyto práce 30 tisíc a víc se mi zdá moc. Moje auto po 35 letech služeb potřebuje opravu karoserie, což udělám, aby dál sloužilo k mojí plné spokojenosti.

  betymoravova, 03.05.2015 v 18:34 neutrální recenze

 • Stodvacítky

  Měl jsem 105S i 120L. Na auto stačil šroubovák a kleště, NIKDY mně nenechalo ve štychu když pominu blbosti jako byl termostat, Mnoho vody v chladiči znamenalo pomalejší topení, ale jinak to bylo spolehlivé, náhradní díly za děkuji. Na cesty do 100km zlaté. Nepotřebuji klimu, ABS, a jiné nesmysly, potřebuji se dostat z místa A na místo B a zpět. Stačí mi střecha nad hlavou a rádio.

  Klady:
  opravu zvládne téměř každý
  náhradní díly za pár korun
  Zápory:
  snad jen kufr, ale tohle není nákladák

  uvici, 22.10.2014 v 19:27 kladná recenze

 • Škoda 120

  Mám škodu 120 1987 v životě ě nikdy nikdě nenechala a to jsem s ní jezdil na dovolenou Čechy Slovesko Německo. Levné opravy a zvládne to každý kdo není uplný osel.

  Klady:
  Jednoduchá oprava , levné náhr díly. Doporučuji
  Zápory:
  Drobná koroze ale kuťil si umí poradit.

  ludeknovotny009, 23.02.2014 v 13:46 kladná recenze

 • kobylka303

  To mě těší, že jezdíte i na motorce, já jezdil na větších kubaturách, teď už jen na skůtru. Můžu říct a mám to i zažité, z motorky můžete při krizovce šikovně spadnout, tzv. to řízeně položit když to je nutné. Případně vzít to do škarpy. Nesmí tam být ovšem strom. Stalo se mi párkrát že jsem nedostal přednost, auto přede mnou nečekaně vybočilo vlevo a zvládl jsem to vždy s pár odřeninama.Nebo jen s bušícím srdcem když se mi podařilo z té škarpy vyjet zpět na silnici aniž bych si tam ustlal Předpoklad je oblečení- nevím jak bych dopadl v kraťasech a tričku. Z auta neutečete a ve Škodovce bych nemusel přežít i ten výlet škarpou. Být vystřihován ze zmuchlané stodvacítky?. Pěkně děkuji. Když se ve své Š120 cítíte bezpečně, mohl by jste se cítit jako v tanku už ve Fabii s dvěma airbagy a ABS. Dost lidí by mohlo potvrdit že Fabie I je velmi bezpečné auto, řekl bych že ještě bezpečnější než Octavia nebo Golf.

  gornerstefan, 25.01.2014 v 18:58 neutrální recenze

 • Čepy

  Mám auto 2 dny po úspěšném absolvování STK. Ten čep jsem potřeboval rychle, proto jsem bral, co bylo hned. Časem snad seženu i náš, nejlépe ještě kvalitní z 80. let. Ve STK se jim nelíbily brzdové trubičky, jsou původní, takže zkorodované (zvrchu). Oplastované moderní trubičky přímo ke Škodě 120 jsem nesehnal. Nebo je někdo přímo pro naše vozy vyrábí? Jinak GORNERSTEFAN : vím, že moderní auta jsou bezpečnější, ale mám i motorku, obsah 250, jezdím na ní v létě a to je někdy skoro o život. Proti ní je Škoda 120 bezpečný tank. Auto, v němž bych se cítil opravdu bezpečně, je asi jedině Hummer.A na něj prostě finančně nedosáhnu. Takže tolik...

  kobylka303, 25.01.2014 v 11:05 neutrální recenze

 • kobylka303

  Čínský čep vám vydrží pár kilometrů,to je prostě bláto....české se pořád dají sehnat,stačilo pár kliknutí na internet.....nevím nejsem si jistý jestli nejsou stejné s favorit/felicia

  rambo-x, 23.01.2014 v 23:46 neutrální recenze

 • kobylka303

  Na tu Ladu 2103 za chvíli budete potřebovat víc peněz než na ojetou Fabii. Že se vám chce jezdit v normálním provozu veteránem, no je to vaše volba a váš život. Já bych jel tak v neděli pro radost, jezdit dneska denně v autě bez bezpečnostních prvků, to ne, také bych mohl nakonec mohl jezdit na vozíku s joystykem v puse. Bezpečné auto se dá pořídit i levně. A ta Lada, tam skončil motor při nárazu v kabině. To už na normální ježdění nepřipadá v úvahu ani z legrace.

  gornerstefan, 20.01.2014 v 18:21 neutrální recenze

 • Majitelé

  Pánové, díky za reakci. Moje Š 120 LS je z roku 1980, tedy úzká. To klepání byl kulový čep. Vydržel těch 70 tisíc km. Koupil jsem jiné, prý čínské, naše už se údajně nedělají. Jsem zvědavý, kolik vydrží tyto, z druhovýroby. Spojku mám asi 25 tisíc km, zatím je dobrá. Problém je s výfukem. První vydržel asi 10 let , poslední, polský, 1 rok. Vloni jsem měnil lana ruční brzdy, za rok naježděno asi 5 tisíc km a jedno už bylo přirezlé. . . to jsou problémy asi všech starších aut. A před 14 dny mi na původním prahu urezl držák heveru a auto mi spadlo. Práh se jinak zdá zdravý. Přesto bych jiné auto nechtěl, ještě tak Ladu 2103, ta se mi líbí. Snad nám naše stodvacítky budou ještě dlouho sloužit. Do důchodu ještě pár let, ale ny jiné asi stejně nebude.

  Klady:
  Levné díly
  Jednoduchý servis
  Zápory:
  Koroze

  kobylka303, 20.01.2014 v 15:31 kladná recenze

 • rambo-x

  Tehdejší oleje - M5AD Mogul Speciál.-M8AD Mogul Super.- M7ADX Mogul Super Stabil. Oleje M6AD ještě tak do 1000MB, M6A se používal často místo M2T, líp mazal dvoutakty a ještě tak na řetězy do pil. Ty čepy zas tak rychle neodcházely když si člověk uvědomí,že lidé nenajeli tolik kilometrů za rok. Většina lidí pracovala ve svém bydlišti, veřejná doprava byla na lepší úrovni než dnes. Nebylo myslitelné aby se lidi nedostali z odpolední směny protože poslední autobus jede v 17h. Jako je to dneska. Já jsem tenkrát najel ročně s bídou 10tisíc a to jsem polovinu najel přes léto na dovolenou a po víkendech.Takže když něco odešlo ob rok, tak jsem to nebral jako tragédii. Dneska s bydlištěm na vesnici je člověk bez auta jako bez ruky. Proto také v té době stodvacítka vyhovovala víc než když ji máte dnes. Na takové vytížení v denním provozu není stavěná. Pokud s ní dneska někdo jezdí do práce( nikoho takového ve svém okolí neznám) tak při nájezdu denně, dejme tomu 30km plus do obchodu a podobné krátké trasy, tak se v ní bude hrabat každé dva měsíce. Shrnu to- zajímavý dnes ještě dostupný veterán, na běžné používání škoda. pozn. Toto se týká hlavně modelu před rokem 1984.

  gornerstefan, 14.01.2014 v 23:25 neutrální recenze

 • gornerstefan

  Konkrétně u nás to nebylo tak hrozný....škodovku 120 jsme taky mívali a vydrželo to poměrně dost,teda Mko....nepamatuju si přesně všechno,ale nepřipadá mi že by tam všechno tak rychle odcházelo... K tomu mazání čepů-to se dělá preventivně aby se nedostala vlhkost dovnitř,čepy samotné mají vlastní tukovou náplň....dělá se to jednou za rok pokud si dobře pamatuju...... Tehdejší motory vydržely tak málo právě kvůli těm olejům.....pokud ten motor jezdí na nějaký kvalitní dnešní olej,může najet neporovnatelně více než pokud se provozuje na tehdejší(tuším M6A)....ten rozdíl je neporovnatelný

  rambo-x, 14.01.2014 v 22:47 neutrální recenze

 • rambo x

  Kdyby jste pozorně četl, došlo by vám že to bylo kdysi. Dělal jsem v servisu do roku 1992, pak nám servis zprivatizovali a nový majitel se po roce zabil v autě, Ne vlastní vinou, potkal za horizontem náklaďák v protisměru. Tím to skončilo definitivně a já se pak věnoval něčemu jinému. Takže výrobce byl nejspíš ten samý co dodával do Škodovky. Vzhledem k tomu jakou měly kvalitu tehdejší silnice a tlumiče PAL tak čepy moc nevydrřely a není se čemu divit. Ač hodně lidí nadává na stav silnic dneska, tenkrát to bylo o hodně horší. Z Číny se vozila tak akorát rýže a čaj. Zlaté časy pro toho kdo má krátkou paměť. Motor ve své 120 jsem měl po 85tisících volný na klice a dva válce s tlaky pod normu. Díky ještě obtokovému filtru a dostupným olejům. Na druhou stranu rejdové čepy jsem si vyměnil na zvedáku i bez sundání kola a za 130Kčs kus, GO motoru mě vyšla na 2500 za materiál. Měl jsem kliku že jsem sehnal jugoslávskou spojkovou lamelu. Ta vydržela 60tisíc, ty české šunty byly sjeté za třicet tisíc na nýty, to byl stejný krám jako ty čepy. Zlepšení nastalo až v modeluM kde byly talířové přítačáky. Já měl užovku,ještě tedy model s pacičkama. Ty packy byl právě důvod nízké výdrže spojky. Stodvacítka servisovaná dnes může být jistě na lepší úrovni, dají se koupit kvalitní díly. Tenkrát nebyly ani pořádné kabely ke svíčkám takže kdo nevozil kus na výměnu, mohl také dodrnčet domů na tři válce. A to jak srovnal kobylka Superb se 120cítkou ?? Ani ten Superb po 300tisících nemůže mít vše původní. To je nesmysl. Co jste psal níže o mazání čepů, K tomu toto: Rejdový čep nenamažete jinak než pod krycí gumu natlačit vazelínu, namažete víceméně jen tu manžetku, to by jste musel čep odmontovat z těhlice a pořádně s ním zahýbat aby to mělo nějaký účinek. Pak by jste ovšem musel zkontrolovat sbíhavost. Svislé čepy mají bronzová pouzdra s pracovní plochou z plastu. Po zalisování do těhlice se musí výstružníkem upravit na přesný rozměr, což bývá "jak se zrovna povede, tolik to vydrží." Čepy samotné můžou mít různou toleranci při výrobě, výstružník má mechanik v dílně počítám jen jeden pro všechny. Takže i výdrž svisláků může být různá. Málokdo asi leze každou sobotu pod auto a maže čepy. Tak asi takhle. Hezký den.

  gornerstefan, 14.01.2014 v 11:16 neutrální recenze

 • gornerstefan

  Můžu se jen tak zeptat jakého výrobce byly ty čepy?.....to by musely snad být z blata aby to po 20 tis bylo na odpis....přední náprava škodovky není nijak moc namáhaná,motor je v zadu a že by řídící čep byl po 20 tis KO se mi teda fakt nechce věřit,leda že by to byla china

  rambo-x, 12.01.2014 v 20:46 neutrální recenze

 • jenten , kobylka

  Jenten jezdí s polystyrenem pod víkem, to se mi zdá nedůstojné když se to dá řešit moderně- kvalitní přetlakové víčko na nádobě, umístit spínač pro ventilátor chladiče přímo k motoru na výstupní hadici. Dá se i namontovat kvalitnější chladič. Pro kobylku303 - To vám vydržely čepy sakra dlouho, svisláky byly běžne volné po 50tisících, čepy klepaly každých 20tisíc. Dělal jsem kdysi v servisu a tohle byla jedna z nejčastějších oprav. Pak měly bídnou výdrž přední brzdy a lanka na ruční brzdu. Tekoucí vodní pumpa, to byl už zákon, těsnění se měnila jak housky na krámě. Dneska je Š120, zatím jen "užovka" už docela vyhledávaný youngtimer. Co se týká reakcí na starou šáde, mě taky vadí na silnici, ale jen ti co se bezdůvodně plazí po státovce 80kou, když by mohli v pohodě držet 90-95 a pak klidně jedu za nima. Teda pokud mají auto v cajku, některým to smrdí plynem nebo vyběhaný motor a vyluzují čoud se spáleného oleje. S odstupem času jim už celkově fandím.

  gornerstefan, 12.01.2014 v 19:35 neutrální recenze

 • kobylka303

  Na stav komponent nemá vliv jen nájezd,ale i věk,tuším že svislé čepy na škodovce mají plastová pouzdra,ty můžou věkem spuchřet a rozpadnout se....hodně záleží taky kde jezdíte,pokud po hlavních tazích které nejsou moc rozbité tak podvozek vydrží daleko déle než když jezdíte třeba celý život po rozbitých okreskách.....nám vydržel podvozek na 120 hodně dlouho,nezdá se mi že by to najelo jen 70 tis a byly v tom vůle že by to klepalo To že se musí čepy na škodovce mazat asi víte....kdyby se to nedělalo tak to by taky mohlo mít vliv na sníženou životnost Stará škodovka působí na lidi s velkým platem a malým něčím jako rudý hadr na býka,to je známá věc,pokud chcete tohle auto provozovat,budete se to muset naučit ignorovat

  rambo-x, 04.01.2014 v 14:04 neutrální recenze

 • Náprava

  Kolik kilometrů asi vydrží přední náprava v původním stavu? Mám u své 120 LS najeto 75 tisíc km za 33 let a klepe asi nějaký čep. O to klepání nejde, spíš o to, že náš podnikový Superb má najeto přes 300 tisíc za 6 let a vše je původní a bez vůlí...nezdá se mi ten nepoměr. Jinak 120 šlape jako nová, jen letos upadl po 1 roce (!) výfuk. Souhlas s Jentenem99. Navíc bohužel většina řidičů moderních aut nás má za "obtížný hmyz", asoň se mi tak zdá z jejich chování vůči nám, řidičům starších škodovek.

  kobylka303, 28.12.2013 v 17:07 kladná recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání