Aktuální nabídka inzerátů Škoda Favorit

Zkušenosti majitelů s Škoda Favorit


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • Favorit

  Kdysi jsem vlastnil nového Favorita 136 LS (v.r. 1992) a můžu jen konstatovat - nejhorší auto co jsem kdy měl ! Opravdu to byl velký omyl ! Poruchovost od prvopočátku užívání !,vše ostatní taky horší než třeba u ojetin stejného roku výroby i starších (Peugeot 309,VW Golf),prostě to byl nepovedený zmetek .

  Klady:
  - levná pořizovací cena (ojetina téměř zadarmo)
  - levné náhradní díly (ale jsou potřeba pořád)
  Zápory:
  - mizerná bezpečnost (oproti konkurenci)
  - značná koroze
  - vysoká spotřeba
  - vysoká spotřeba pokud se jezdí na benzín
  - vysoká hlučnost
  - mizerný komfort (oproti konkurenci ze stejného období výroby)

  tonda547, 15.08.2016 v 07:18 záporná recenze

 • 50 000,-

  Lidi Favorita za 50 000,- to si děláte ze mě srandu ?

  Klady:
  NIC
  Zápory:
  Spotreba
  Karoserie
  Motor
  Prevodovka
  Podvozek
  Zaveseni
  VSECHNO SPATNE NA TOMHLE AUTE

  alesmenschik, 29.03.2015 v 23:14 záporná recenze

 • FAVORITA UŽ NIKDY!

  Měl jsem možnost se projet Fávem, bohužel to bylo pro mě zklamání!

  Klady:
  světla svítí, stěrače stírají, mají dobrá sedadla, zadní světla svítí, místo na nákup ideální
  Zápory:
  interier, špatně se ovládá (ukroutit se s tím a mít ruce jako švarcenegr), jízdní výkon lépe nemluvit, je de-prezentativní vůz. NEDOPORUČUJI. A TO HLAVNÍ SPOTŘEBA 7 - 9 L / 100 KM

  welejester, 23.07.2013 v 17:11 záporná recenze

 • Favorit 136 LS

  Tak já mám stejný názor jako miracerny,měl jsem ho od nového,tedy korozi jsem nezažil (naštěstí jsem to po 1/2 roce prodal),jinak vše negativní,ale spotřeba rozhodně nebyla 6,ale kolem 8 l na sto a to jsem to nějak nehonil.Favorita nikdy více,Toník.

  Klady:
  Žádné
  Zápory:
  Asi vše

  tonda547, 22.06.2013 v 09:18 záporná recenze

 • favorit

  Favority jsem měl 3,z toho 2 na LPG.Hrozně to rezlo,pořád se kazil karbec(nešel sytič,nejelo to naplno,nedržel volnoběh),šíleně to rezlo.Na STK problém se souměrností brzd(hlavně zadní náprava),také věčně nefunkční ovladač sklonu světel.Jsem rád,že jsem je všechny prodal.Teď bych favorita nebral ani zadara.A,že jich kolikrát dávaj za odvoz,tak nechci.Felda byla lepší,tu jsem měl 2(combi a krátkou,obě na LPG).Bezporuchové auto,jen ta koroze předčila i favorita(hlavně lemy,zadní dveře,přední blatníky).Nakonec jsem je taky prodal,ještě zavčasu než to rez sežrala.Nyní mám suzuki swift 1.0,spotřeba 5L/100,pozink(žádná koroze),bezporuchovost jako u felicie,pouze nutná výměna rozvodového řemenu(450kč řemen GATES),pneu jako fav.a fel,baterie stačí ta nejmenší,STK vždy napoprvé,mít to na LPG jsem nejspokojenější člověk,neboť bych měl menší náklady ma kilometr jak MHD.

  Klady:
  Levné ND
  Zápory:
  Koroze

  p.mahony, 04.04.2013 v 15:25 záporná recenze

 • Favorit "super dělník"

  Tak o tom bych mohl napsat mnoho,kdysi jsem měl model 136 LS (od funglovky) a jen a jen samé potíže,nakonec jsem byl rád,že jsem jej po 3/4 roce prodal za stejný peníze co jsem ho koupil,ta "spolehlivost " byla spíše "nespolehlivost" a do mé předchozí Lady 1600,nebo budoucích VW Golf 1.6D a Peugeot 309 GRD to mělo sakra daleko,byl to zkrátka bolševickej vejplod (rádoby AZNP Škoda MB n.p. měla tehdá moderní auto "vše vpředu")a byl to můj největší omyl,ale Škodě jsem nakonec nezanevřel - dnes už mám druhou Oktávii TDI (po 66 nyní 81 kW)a s tou jsem navýsost spokojenej,tam jde vlastně o VW,ze Škody to má akorát jen ten znak,mě naštěstí Fávo nestačilo shnít,ale obdivuju dnes ty lidi co s tím jezdí,sice díly defakto zadarmo,ale nedejbože kdyby se na silnici cokoliv stalo - ta pasivní ochrana je prachmizerná a to vůbec nemluvím o shnilém voze,Toník.

  tonda547, 29.04.2012 v 23:24 záporná recenze

 • zimní pneu

  Je docela srandovní,že cena zimních a letních pneu v případě fazola převýší cenu auta.Jinak fazola už nikdy!Hodně poruchový a rezne už při předpovědi deštivého počasí.Taky ten výkon a hlavně spotřeba na takový motůrek je neadekvátní.Již v době vývoje bylo tohle vozidlo hodně zastaralé.Třeba ve srovnání s ještě starším autem peugeotem 205 1,8D(pozink,motor má 44kw a spotřeba do 5L/100km) je favorit úplně v p...

  petr.DPD, 03.11.2011 v 12:26 záporná recenze

 • Favorit

  Ani ten motor nestál za nic - mohu potvrdit,sám jsem jej bohužel měl.

  tonda547, 30.04.2011 v 18:53 záporná recenze

 • Favorit absolutně o ničem

  A už je tady další z klubu fanatiku favorita pořád stejná písnička do kola (levné díly ,auto bez závad a bla,bla ).Co se týče mě je mi 25 a už jsem měl kolem 30 až 35 aut nevím přesně takže mužu hodnotit jsem tak trochu fanatik do aut a vím co je špatné a dobré auto.A favorit je špatné auto má pouze dobrý motor tod vše .

  FILIPnej2, 29.04.2011 v 18:43 záporná recenze

 • Tak,tak

  S Favoritem soudruzi chtěli napodobit v té době moderní a osvědčené vozy třeba VW Golf nebo Peugeot 205,309,tudíž byl to první vůz s pohonem předních kol a motorem vpředu,ale bohužel vznikl jakýsi paskvil (materiálově velmi mizerný,zejména co se týče antikorozní ochrany)a do vynikajícího WV Golf nebo Peugeotu 205/309 to mělo sakra daleko (o dieselových motorech VW nebo Peugeot vůbec nemluvě),ten Favorit měl akorát stařičkou 1,3 OHV s třikrát uloženou klikou,sám jsem jej kdysi měl a byl to můj velký omyl a zklamání.Toník.

  tonda547, 19.04.2011 v 20:21 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Na otázku kde sehnat 1203 je jednoduchá odpověd máte pravdu ,že jich už moc není ale za pul hodiny co jsem na netu jsem sehnal 3ks blízko mého bydliště s cenama do 15 000,- a jsou to hlavně valníky ,které se schání lépe což mě dost udivilo.A co se týče názoru nad vámi ,tak ted jsem koupil felicii combi s tažným a technickou na měsíc za 5000,- má samozdřejmě nedostatky nic vážného to ale není a je to uplně jinčí svět než favorit .Jak říkám pořád do kola favorit je o ničem je to jen o známostech a schopnosti hledat a najdete odost lepší auta než fáčko po všech směrech.

  FILIPnej2, 10.04.2011 v 13:55 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Uznávám že terboman má ještě pravdu je to reálný názor až na to ,že se z fáčka dá udělat něco jako dodávka.Favorit má hodně místa vzadu jenže to nemá ani na nejmenší dodávky co se týče toho experta pod ním to už je kec jako prase .Já osobně jsem favorita zkusil 3x naložit váhou přes pul tuny a z toho jsem dva krát nedojel.Vemu to jen krátce jednou se mi tlumič prorval do prostoru kufru a pneumatika se sekla o kastli a to tak,že auto i po vyložení nebylo schpné jet a podruhé mi vythli šrouby co drží nápravu na kastli a to plech byl uplně zdravý bylo to váhou .A to srovnání s novýma autama je taky uplná blbost když si koupím nové auto tak je logické ,že ho hned nezačnu nákládat jak prase nebylo tomu tak ani u favoritu kdyby jo tak už dneska není ani jeden .Pokud chcete prostorné auto s velmi malými prodvoznímy náklady jedině 1203 valník absolutně nej auto kam se na to hrabe fáčko,felicie combi .

  FILIPnej2, 09.04.2011 v 13:46 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Já s vámi souhlasím,jen se nestotožňuji s tím,že je to ideální auto na přepravu z bodu A do bodu B,spotřebu také nevidím docela malou (měl jsem - vím o čem mluvím),ano náhradní díly jsou zua hubičku - toť jediná výhoda tohoto "vozu",Felicie je "inovovaný Favorit - "takže",když už tedy Felicii,tak buď 1,6 OHC nebo 1,9 D (kde tento jinak dobrý motor dost zatěžuje přední nápravu).

  tonda547, 17.03.2011 v 07:13 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Upřimě favority mě stály už tolik nervu,peněz zbytečně ztraceného času až jsem na ně uplně zanevřel a nikdy více už jej nebudu používat na delší dobu .Je to ideální auto pro někoho kdo se chce přepravit z bodu A do bodu B a nestojí o komfort ,bezpečí,kvalitu atd. Má to jednu výhodu a to je docela malá spotřeba možná i levné díly ale upřimě pro mě je dnes minimum felicie .

  FILIPnej2, 16.03.2011 v 22:12 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Mám tu pro vás novinku ohledně bezpečnosti favotita je to týden stará věc píšu to hlavně kvuli těm co uvažují o okoupi tohoto šrotu a chtějí například vézt děti atd.Kámoš v pátek jel z práce v krátkém favoritu kousek od jeho baráku je prudká pravotočivá zatáčka vyřítil se zní nějaký rádoby řidič (audi A6) chytl smyk a naboural přávě do kámoše .Byl to náraz přibližně v 50km za h. audina měla promáčklý blatník ,zničené světla a nárazník+kapotu řidiči se nestalo vubec nic ale favorit ten už dopadl uplně jinak je pokrčený až k čelnímu sklu zduraznuji,že favorit nebyl nikdy předtím vážně bouraný pouze lehké tukance a kámoš má zlomené obě nohy něo i rozdreného + zlomenina levé ruky a otřes mozku .Stojí vám to za to poslouchat bláboly příznivcu favoritu na tomto foru.

  FILIPnej2, 13.03.2011 v 21:36 záporná recenze

 • Daniel.Raba - nepište nesmysly !

  "A nejlepší bylo pro mě,jak byly ty mrazy - 20,tak mi fajt vždy chytil v poho a já se bavil,jak každý (KAŽDÝ !!!)dráždí svý vozidlo a pak chodily za mnou abych je nastartoval přes kabely",vážený pane měl jsem řadu aut a nikdy nebyly problémy se starty,třeba VW Golf v D,či vynikající Peugeot 309 v D chytaly v mrazech na "ťuk"(samozřejmě pokud je vše v pořádku,snad jediné vozidlo se kterým byly problémy se starty byl Ford Fiesta 1,8 D,ten Favorit co jsem měl asi půl roku od nového se mnou mrazy ani nezažil - naštěstí šel do pryč,protože s ním byly jen samé potíže.Jestli "dle vašeho názoru co se týče bezpečí,je to jen o štěstí",jistě máte v jistém směru pravdu,ale pokud dojde k havárii - je bezpečnost vozů Favorit/Forman (o Š 105/120 ani nemluvím)na prachmizerné úrovni.Toník.

  tonda547, 12.03.2011 v 08:23 záporná recenze

 • To jsou nesmysly

  Je vidět,že pán předemnou je další "nadčenec a vyznavač" slavného zázraku jménem Favorit,nevím tedy jak kdo,ale já čtu poměrně dost,ale co je hlavní - mám vlastní zkušenost s Favoritem (nebudu znova opakovat,zaznělo to tu mnohokrát),bohužel v převážné většině jen negativní.To co se tu píše o srovnání s Octavií je absurdní,měl jsem jak tu slabší (66 kW),tak nyní 81 kW a i ta slabší jela PODSTATNĚ lépe a levněji,o komfortu a bezpečnosti nelze vůbec hovořit,to co je tu psáno o spotřebě 6 l plynu při 130 km/h,nebo o minimálním opotřebení při 150000 na 5 t.ot/min je jen pro usmání,fakt lituju někoho,že při nájezdu 60000 km za rok toto absolvuje s Favoritem,vím jak to na silnicích chodí a pokud mám sebe a svoji rodinu aspoň trochu rád - toto rozhodně NE ! Hezkou neděli,Toník. Jen pro upřesnění - co tu píše lefa75 je pro usmání - je to primitiv.

  tonda547, 06.03.2011 v 08:59 záporná recenze

 • lefa 75

  To jsou hodnotné příspěvky až zábavné. Do který třídy chodíš, že jsi tak znalý ohledně nafty - nejede a naprd chytá, to soudíš podle starýho Opla Senátora nebo čeho?Startovat favorita je kolikrát delší než dnešní Tdi?Jtd, Hdi.

  alf166hlx, 05.03.2011 v 23:41 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Takže opět vysvětlení některé favority jsem opravdu koupil jen kvuli ceně vuči kvalitě jeden byl do lesa a druhý na stavbu atd.Ale ostatní hlavně jeden byl absolutně v top stavu najeto 65 000km nebouraný bez rzi všechno Ok bylo do něj pravidelně investováno majitel měl veškerou dokumentaci a za přibližně pul roku to přišlo vezmu to jen z krátka -špatně ukazoval tachometr ,přestala fungovat skoro celá elektroinstalace ,vule v nápravách ,špatná geometrie ,podvozek začal hnít po jedné zimě atd.A musím hlavně říct né každý si auto umí opravit sám -takže opravy doma u někoho nepřipadají v uvahu.Takže abych to zhrnul všechno co mi řeknete pozitivního na favorit je absolutní blbost a mužute to zkoušet jak chcete .

  FILIPnej2, 01.03.2011 v 17:02 záporná recenze

 • Favorit o ničem

  Pro tvrdé jádro příznivcu favoritu píšu tady pouze své zkušenosti a né keci co kde kdy a bla bla .Upřesním tedy své zkušenosti měl jsem 5x favorit z kterýma jsem jezdil a vždycky byl bud v dezolátním stavu nebo brzo začal bát .Vady vám tady psát nebudu tolik času zase nemám.

  FILIPnej2, 26.02.2011 v 18:37 záporná recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání