Aktuální nabídka inzerátů Škoda Octavia

Zkušenosti majitelů s Škoda Octavia


Zkušenost

Chyba: Musíte vyplnit všechny údaje.

Vaše vlastní zkušenost byla přidána.

Vložit zkušenost
 • 2,0 TFSI

  Musím sdílet svou zkušenost s Octavia RS na našem trhu a asi to tak je i u dalších aut, ale u těch RS vážně peklo. Byl jsem se podívat na jedné s kamarádem, složil zálohu, pak až na doporučení nechal prověřit u firmy Kontrola vozu podle VINu a co jsem nezjistil? Auto venku hlášeno na totálku, měsíce to tu dávali šmatláci dohromady a já nic nepoznal. Nechal jsem si od nich pomoci s hledáním jiného vozu a jsme maximálně spokojen, mohu jen doporučit prověřování vozidel od firmy Kontrola vozu, neb mam vůz co je v pohodě a znám jeho minulost i na rizika a náklady do budoucna jsme byl upozorněn, nemam co vytknout a náš trh s auty je PRALES

  jan.ornell, 11.09.2017 v 15:06 neutrální recenze

 • Oktávie BKD 2.0 TDI

  Jen doplním, že za 2 roky mám najeto 52 000 km. Je to poměrně důležitý detail, pač auto využívám denně. A je to tak málo, protože mi díky jednotce motoru stálo opakovaně dohromady na dvoře asi 4-5 měsíců z hlediska oprav.

  spysniper, 11.09.2017 v 12:33 záporná recenze

 • Oktavie II BKD 16 V, 2006, 103 KW

  Nedoporučuji nikomu kupovat 2.0 TDI, 16V, BKD. Budu ho teď mít 2 roky. A jak jsem se na něm nazlobil.... Nikdy s 1,9 TDI nebyly problémy ,ale s tímhle vrakem je to hrůza. Koupil jsem ho a stav nasvědčoval "BER HO". Vzal jsem ho. Po půl roce se začali objevovat zamaskované rysy jako namalovaný volat (ošoupaný). Stahovaní okýnek překrytý fixou apod. Ale co mě nejvíce dostane, když jede vedle mě starý passat nebo oktáva 1,9 a já jí neujedu. 1,9 Táhne do 160 a pak už se jí nechce. 2.0 do 200. Ale to nevyužijete na českých cestách ani dálnicích. Tohle je směšné. O 26 kw více a je to spíše na škodu. Spotřebu mám mimo město, když jedu normálně 90 na pětku 4,8-5.0. Ale mám 2.0 a šestku. při 110-130 spotřeba do 6 litrů. Když si budete chtít zajezdit 7-7,5. Město 7,5-8 při zahřátým motoru. Jinak 9. Mám výbavu o něco lepší, než Elegance bez Xenonů. CHYBA!!! Světla úplně na h*vno v noci. A na to,že mám škodovku mám drahou pojistku a z toho roku když nepočítám RS nejdražší díly z řady oktávie. Proto... NEKUPUJTE 2.0 Od škodovky, VW a Audi. JE to koncern a opravdu je neumí dělat. Slabý výkon a jdou do kytek. Narval jsem do auta takových peněz a nikdy nevíte, s čím auto přijde, že je nutnost něco udělat jako jobovka. Jednoho problému se zbavím a druhý nastane. A takový kolotoč mám po 2 roky a to se o to starám. Co je potřeby vyměnit udělám. Výměny oleje dle výrobce origo každých 10k km s olejovým a palivovým filrem. A další ... Chcete oktávu? Berte 1,9, ať I nebo II.

  Klady:
  -Přehledný palubní počítač
  -Přehledný středový panel
  -Obrovský kuft ,ale v hatcbacku se hodně špatně leze dozadu!
  Zápory:
  -Drahé díly
  -Špatná viditelnost u halogenových světel za mokra, deště a v noci
  -Sedačky nepohodlné na delší cestování nad 50 km.
  -Odchází v pravidelnosti škrtící klapka a někdy i EGR ventil ( drahé)
  -Vačka na motor ,ale záleží na modelu ( u mě zatím ne)
  -Spojka ( Dvouhmota a setrvačník)
  -Vstřiky jsou hodně choulostivé na nečistoty v naftě. Na mém autě byly již broušeny už 3x a 2x byly broušeny i sedla hlavy motoru, měněny šrouby, těsnění. Často dochází k rozkočení vstřiku)
  -Od odlétávajícího štěrku od předních kol mi začíná odpadávat lak na prazích jako kdyby tam byla koroze ( Velký zápor)
  -Problémy opakovaný s Řídící jednotkou motoru
  -Odešel kompresor na klimatizaci
  -Jsou brutálně slyšet tlumiče, ač pérují dobře kupodivu zadní, u kterých není zatím výměna nutná
  -Co vytknu oproti konkurenci je absence chytání rádia v ČR, Pořád to šumí a je nutnost ladit, pokud nejsem ve velkých městech jako Praha, Brno a HK
  -Spotřeba versus výkon na tento typ motoru je opravdu velká

  spysniper, 11.09.2017 v 12:26 záporná recenze

 • Souhlas s názorem 44sturm44

  Pokud je dobrá karoserie - tak se mechanické věci vyplatí opravit (motory 1.9 SDI,TDI 66/81 kW),protože to byly opravdu povedené a nenáročné stroje,ač už jsou to pomalu veteráni - ale fungují spolehlivě při minimálních nákladech,to o novějších bohužel nelze říci,dělají čím dál hůř - auta už nejsou na delší leta,ale spotřebáky .

  montrehusa, 08.07.2017 v 11:49 neutrální recenze

 • Re

  Koukám,že to už smazali. Nechme na pokoji solidnost prodejců a věnujme se autu. Pokud je to jedničková oktáva s 19/66 Kw, tak se vyplatí ji opravit,Auto si to rádo odpracuje,

  44sturm44, 03.07.2017 v 21:01 neutrální recenze

 • Octavia Tour

  V roce 2015 jsem koupil Octavii Tour od Libereckého prodejce Auto Pech s tachometrem na 196000km, auto bylo velmi zachovalé, až na odřený kožený volant. Zhruba po dvou tisíci kilometrech začala zlobit převodovka, nedařilo se mi zařadit jedničku a posléze se rozsvítil maxidot jako vánoční stromeček. Olej ve vodě znamenal konec těsnění pod hlavou. Nezbývalo tedy nic jiného, než zvednout telefon a vse konzultovat s prodejcem. Prodejce to vůbec nepřekvapilo a hned z první mi nabízel 5000,- které označil za spoluúčast :-D Lepší než drátem do oka, řekl jsem si a peníze přijal. Auto jsem dal do certifikovaného servisu Škoda a nestačil jsem se divit. mimo těch 35000,- za komplet těsnění pod hlavou, výbrus hlavy, spojku, rozvody a další, mi bylo řečeno, že při výměně kab. filtru bylo přímo na filtru datum a nájezd km. Takže auto z roku 2005 mělo v roce 2010 najeto 240000km, netroufám si ani domýšlet jaký je tedy skutečný nájezd km, skoro bych typoval podle toho volantu i dvojnásob. Z toho logicky usuzuji, že pokud jsem prvním majitelem v ČR, tak km stočil právě Auto Pech. Dejte si pozor při výběru auta u tohoto prodejce! Hezký den..

  Klady:
  spotřeba, kufr, jednoduchost, levné ND, spolehlivost - pokud se o něj staráte
  Zápory:
  strašný hluk od motoru v kabině i aerodynamický hluk nad 100km/h (TDI), na delší cestu nepohodlné sedačky - možná ty sportovní budou lepší, na nerovnostech skáče jako koza, nedotáčivost (TDI)

  karl.von.karlov, 26.06.2017 v 15:38 neutrální recenze

 • 1,8 TSI

  Mám 1,8 tsi 132kW, najeto 135 tis. km. a bez problémů. Občas doliju olej, odhadem 1/2 litru na 7 tis. km. Spotřeba bez problémů okolo 6l ve smíšeném provozu. Při dynamické jízdě okolo 8 l. Mám DSG, taktéž bez výtek.

  sykora.zruc, 03.06.2017 v 14:28 kladná recenze

 • O II 1.9 TDI 77 kW

  Rodinné auto, kterým jsem měl tu čest celkem intenzivně jezdit. Na městské ježdění - děti do/ze školy, propůjčování manželce na nákupy aj. Spotřebu jsem neřešil, provoz spíš na výdrž motoru. Mozná trochu problémem byla větší hlučnost, ale po vytlumení kapoty a podběhů už to bylo lepší. Pro ty co shánějí funkci nad vzhled super.

  xmvii, 04.05.2017 v 12:41 neutrální recenze

 • Octavia III

  Dobrý den chtěl bych slyšet vaše názory na octavia III 1.2 tsi 63KW. chtěl bych vědět co ten motor vydrží a jak je to spolehlivé.Děkuji za radu.

  vazomil, 02.05.2017 v 11:37 neutrální recenze

 • 1.8 TSI 132kW

  Chtěl jsem se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s tímto motorem. Jelikož je to poměrně nový motor, tak jsem ještě na fórech nenašel skoro nic co se týká spolehlivosti motoru, jen jsem slyšel od pár lidí že je daleko lepší než 118kW.

  romanzeli, 26.04.2017 v 23:03 neutrální recenze

 • Škoda Octavia III kombi 1,6 TDI

  Jezdím se služební. Chápu, že pro mnohé české vlastence je to vrchol jejich životů,ale nebudeme si nalhávat - na konkurenty Focuse nebo Astru nemá. Při rychlosti nad 150 km máte kolikrát dojem, že vyletíte s autem až do vesmíru. Tak trošku horská dráha.Se sedanem je to maličko lepší řekl bych.Při větru je auto hodně nestabilní.K tahu motoru se raději nebudu vyjadřovat. Sice nevím přesně, kolik máme KW, ale ta horní hranice to určitě nebude :-).Proti Octavii II mi přijde méně prostoru uvnitř. Octavii III prostě nesnáším, protože jsem s ní nucen jezdit dlouhé služební cesty. Sorry.

  Klady:
  Do 150 km/h poměrně pohodlná jízda pokud nefičí :-) Taková důchodcovská :-)
  Zápory:
  Motor je slabý, málo prostoru uvnitř (Octavia II byla v tomto ohledu lepší), při větších rychlostech nestabilní, pocit z jízdy ve srovnání s Focusem nebo Astrou horší.

  spravedlnost1, 26.04.2017 v 04:04 neutrální recenze

 • Škoda Octavia 1.9 TDI 96 kW Elegance rok 2003

  Výborné, spolehlivé, pohodlné, ekonomické a přitom výkonné auto. Prakticky stačí jen krmit naftou ;)

  Klady:
  Dynamika jízdy, pohodlí, nízká spotřeba, výkonný motor, veiký kufr, poctivě vyrobené auto.
  Zápory:
  Trošku hlučnější motor, rez na 5. dveřích je standardní nemoc asi všech Škodovek.

  radoslav.jurik, 06.04.2017 v 16:28 kladná recenze

 • Pomoc s motorizací

  Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Rád bych si koupil asi nejspíše Octavii III, ale nevím v jaké motorizaci. Furt balancuji nad dieselem či benzínem. Jsem z Prahy a jezdíme jak kdy a jak kam ale spíše cesty okolo 20 km a pak i jednou dvakrát týden dálnici cca 50 km. Rád bych combi, protože plánujeme prcka dále nějaký spolehlivý motor do kterého nebudu muset zas tolik investovat či normální údržbu. Děkuji mnohokrát za jakoukoli radu či zkušenost. Díky moc

  jardahusek, 05.04.2017 v 22:44 neutrální recenze

 • Pro 1977 jk

  Dobrý den, pokud najedete tyto kilometry, samozřejmě půjdu po naftě,Další věc je ta jestli opravdu nutně potřebujete 4x4 a uplatníte ji někde na horách nebo v terénu.I dobře obutá předokolka dokáže mnoho.Jaký motor to je boj,já se nebojím 1.9 TDI 77kw,mám to doma a je to zatím v pohodě, momentálně stav tachometru 342000,pokud 2.0 tdi 103kw tak typ motoru BMM 8 ventilů,bude mít fitr pevných částic,2.0 TDI 103kw BKD 16V ho mít nebude,znám lidi co jim to maká bez problému,ale také znám dva kteří ty hlavy válců museli měnit na těch 16 ventilech BKD, Co na to říct, hledat zachovalý kousek a doufat, že se tu nic nepoto, ale do toho člověk nevleze, když kupuje cizou káru bůh ví od koho. Držím palce příteli.David

  davidstrnadek, 21.03.2017 v 08:11 neutrální recenze

 • Prosím o radu

  Dobrý den, zvažuji koupi Octavie 4x4 potřeboval bych poradit,jaký motor by byl nejvhodnější a čeho se vyvarovat při koupi. Ročně najezdím cca 16000km. Za odpovědi předem děkuji.

  1977jk, 19.03.2017 v 14:32 neutrální recenze

 • nafta

  já teda nevim ale mě to tådy přijde někdy jako že ten KDO NEMA NAFTOVY AUTO PROSTE NEZIJE

  Klady:
  ?
  Zápory:
  ?

  vladislav6399, 04.03.2017 v 22:16 neutrální recenze

 • 2,0td octavi II facelift

  Auto kupované nové v roce 2012 v autosalonu Škoda .Za 5 let najeto pouze 57500 km!! nikdo neuvěří a nikdo by nazaplatil :-)

  Klady:
  Spotřeba kolem 4,7 litru smišený provoz, na dálky 3,9-4,2.Šílený zátah motoru.Pěkný vzhled -lepší než Octavia III.Na náledí a sněhu perfeektně fungují všechny technologie.Krásný lak modrá láva-v každém počasí má auto jinou barvu
  Zápory:
  Hlučnost, népříliš pohodlné sedačky,poskakování auta .resp. tuhý podvozek

  horvath3, 28.02.2017 v 17:11 kladná recenze

 • Octavia II r.v. 2005 77kW - 105 PS PD výbava elegance

  Vůz jsme kupovali jako nový v mých 51 letech jako první nový vůz.Podle toho jsem se taky staral i když nebyl garažovaný.Vše co se s autem dělo dělo se v autorizovaném servisu a vše podle požadavků výrobce.Mám najeto 280 000 za skoro 12 roků a z toho 250 000 na dálkách.Nikdy mě nenechalo ve štychua přestože jsem jezdil velmi svižně spotřeba max 6/100.Jediná slabá stránka jsou brzdy-teda přední kotouče.Pokud sjiždíte dlouhé kopce nebo musíte na dálnici prudce kvuli kamionu brzdit-začnou se časem vlnit.Proto jsem namontoval ATE i s venkovním chlazením ATE desky na předem a na zadek.Od té doby super. opravy: klima- nedal jsem originál za 25 000,- ale na doporučení za 10 000,- cca od 200 000 kilometrech výměny- chladiče /miniprasklina/ tlumiče přední i zadní, spojku komplet/opět Sachs ale o 1/2 levnější než od Škoda -auto /dvojhmoták byl špatný -obložení ok.Po 10 letech výměna baterie,výfuk je stále originál.Jinak běžné opravy- 1 x výměna žhavících svíček,repas Altíku /220 000km/ Do oleje od 25 000 km dávám MILITECH a asi je to znát.Test výkonu ukázal že zmizela jen 1 1/5 kobylky- takže super.Pravidelné servisní úkony dle doporučení výrobce - řemeny a pod. Často mám cukání auto prodat a koupit SUV ale dojedu ji do konce a až ji pohřbím - budu v dobrém vzpomínat

  Klady:
  - spolehlivost
  - spotřeba při způsobu mé jízdy
  - snadná dostupnost náhradních dílů- ale ne za astronomické ceny Auta Škoda
  - jízdy na dálku v pohodě - nastaví se sedadlo a žádné bolesti zad
  Zápory:
  přemrštěné ceny náhradních dílů v autorizovaných servisech

  tamitami, 06.02.2017 v 12:04 kladná recenze

 • Octavia 2 1.4

  Zdravím,napíšete mě zkušenosti z motore v Octavii 2 1.4mpi 59kw...Jízdní vlastnosti,spotřeba atd.dík

  bloudilrsv, 30.01.2017 v 17:49 neutrální recenze

 • Autobaterie

  Pro motorizace 1,9TDI je ideální (předepsaná) baterie 74Ah/680A. Původní baterie dodávané výrobcem jsou ale obvykle slabší - sám jsem měl v 1,9TDI PD 74kW pouze 70Ah/570A bez označení typu, která ve voze vydržela necelé 4 roky. Jinak to, co se tu stále omílá o jedničkových Oktávkách je sice pravda - nenáročné, spolehlivé s parádní spotřebou (na velikost auta této třídy), ale tím také většina výhod končí. Pokud má někdo možnost jezdit pravidelně s něčím jiným - v naprosté většině lepší výbavy, poněkud si poupraví názor - pro delší jízdy ne moc pohodlné, mizerné odhlučnění motoru, nejisté (i když nezáludné jízdní vlastnosti), slabá odolnost vůči bočnímu větru, u většiny motorizací pouze pětistupňová předovka. Původní jedničková Oktávka je auto kompromisů, ale těžko také srovnávat přes 20 let starou konstrukci s novějšími vozy - přesto možná jednou bude vyhledávaným veteránem.

  henstridge, 29.01.2017 v 15:17 neutrální recenze

Porovnáváte 0 inzerátů zobrazit porovnání zrušit porovnání